Image default
اخبار

سرسخت ترین مخالف ارزهای دیجیتال در دولت کره جنوبی استعفا کرد

به گزارش روزنامه انگلیسی زبان تایمز کره، «چوئی جونگ کو» رئیس کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی و از مخالفان سر سخت انتشار ارز دیجیتال رسمی ملی این کشور از سمت خود استعفا کرده است.
چوئی در خصوص استعفای خود به رسانه ها گفت: من متن استعفای خود را به تازگی تقدیم رئیس جمهور «مون جائه این» کرده ام تا وی وسعت انتخاب بیشتری برای انتخاب فرد جایگزین پیش از اتمام مهلت قانونی در اختیار داشته باشد.
بر اساس گزارش منتشر شده در تایمز کره، مقام های فعال در بخش امور مالی کره جنوبی پیشتر انتظار استعفا و کنار رفتن چوئی از مقام خود پیش از اتمام دوره ریاست بر این کمیسیون را داشته اند. هم زمان، شایعاتی در خصوص قصد احتمالی چوئی برای شرکت در انتخابات سال ۲۰۲۰ پارلمانی کره جنوبی به عنوان نماینده مردم این کشور در پارلمان ملی مطرح شده است. این در حالیست که چوئی هنوز این شایعات را تایید نکرده است.
لازم به ذکر است چوئی مهره اصلی تصمیم گیری دولت کره جنوبی در خصوص اعلام ممنوعیت انتشار هر گونه ICO و ارز دیجیتال رسمی در این کشور بوده و با فشارهای فزاینده وی، سئول هر گونه فعالیت مرتبط با مبادلات ارزی دیجیتال در کره جنوبی از سال ۲۰۱۷ به این سو را ممنوع اعلام کرده بود.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه