Image default
اخبار

هشدار فیس‌ بوک به سرمایه‌گذاران: ممکن است، لیبرا هرگز راه‌اندازی نشود!

پس از اعلام فیس بوک از برنامه هایش در ماه ژوئن مبنی بر ایجاد ارز دیجیتال به اسم لیبرا، گزارش اخیر سرمایه گذار این شرکت، باعث ایجاد کمی بدبینی نسبت به پتانسیل های این کوین جهانی شد. در این گزارش به عدم داشتن تجربه کافی این شرکت در زمینه بلاک چین و هم چنین موشکافی های دولت اشاره شده است.

نگرانی ها و تأخیرهای احتمالی

اعلامیه فیس بوک توجه زیادی را به خود جلب کرد، اما تمام این توجهات مثبت نبودند. چندین فرد شناخته شده نگرانی های خود درباره لیبرا و آسیب احتمالی که این ارز دیجیتال می ‌تواند ایجاد کنند را بیان کردند و حتی یک وب‌سایت جعلی نیز با هدف فروش کوین های لیبرا راه اندازی شده است.

برخی از این افراد عبارتند از: استیون منوچین – وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، جروم پاول – رئیس صندوق ذخیره فدرال، بنوا کوره – عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا و برونو لی مایر – وزیر دارایی فرانسه.

فیس بوک با توجه به عدم داشتن تجربه کافی در این صنعت، در گزارش سه ماهه خود بیان کرد که عرضه لیبرا و کالیبرا ممکن است با تاخیر مواجه شود یا حتی اصلا راه اندازی نشود.

در این گزارش آمده است که علاوه بر این، پذیرش بازار از این ارز با عدم قطعیت قابل توجهی همراه یست. بدین ترتیب، هیچ تضمینی وجود ندارد که لیبرا یا محصولات و خدمات همراه با آن به زودی در دسترس عموم قرار گیرد و یا حتی اصلا عرضه شود. ما تجربه زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال یا فناوری بلاک چین نداریم و این مسئله می ‌تواند بر قابلیت های ما در خصوص توسعه موفقیت آمیز و بازاریابی این محصولات و خدمات تاثیر منفی بگذارد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک اظهار داشت که این شرکت تا زمانی که نیاز باشد به بهبود تمام جوانب این حوزه و رسیدگی به پرسش های قانون گذاران، متخصصان مختلف و متولیان خواهد پرداخت و سپس بهترین راه را برای پیشروی انتخاب خواهد کرد.

ماموریت لیبرا

ارز دیجیتال فیس بوک در حال حاضر برای عرضه در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.  دیوید مارکوس، سرپرست توسعه این پروژه است و اوایل ماه جاری نیز در کنگره آمریکا قسم یاد کرد. مارکوس در توصیف ماموریت لیبرا توضیح داد که لیبرا و کیف پول دیجیتال کالیبرا می‌توانند یک روش موثرتر و کم هزینه تر برای انتقال پول از یک شخص به شخص دیگر باشند.

سوالات مختلفی در خصوص پتانسیل لیبرا مطرح شده است و حتی به لیبرا، عنوان پی‌پال ارتقا یافته نیز داده شده است.

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه

روح الله مرداد ۹, ۱۳۹۸ at ۱۳:۰۸

۰٫۰۰۰۰۱۱۳۰ یعنی چقدر؟ به تومان؟

پاسخ

ارسال دیدگاه