Image default
اخبار

انتقال ۴۶۸ میلیون دلار توسط نهنگ بیت کوین با یک کارمزد کم!

نامناسب بودن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت، اما کارمزد کم انتقالات آن در مقایسه با کارمزد پرداخت های سنتی، آن را در جایگاه برتری قرار می دهد.

کارمزد انجام تراکنش ۴۶۸٫۵ دلاری توسط Owner 26 چقدر می شود؟

وال آلرت (Whale Alert)، یک ربات دنبال کننده تراکنش های رمزنگاری، در توئیتر عنوان کرد که یک نهنگ بیت کوین به نام Unknown Owner 26، مبلغ ۴۶۸٫۵ میلیون دلار (۴۹۷۵۶ بیت کوین) را تنها با پرداخت کارمزد ۳۷۴٫۹۸ دلار انتقال داد.

در حالی که چنین انتقالاتی یک رویداد عادی در دنیای رمزنگاری هستند، شایان ذکر است که این انتقال بدون نیاز به ارائه اطلاعات شناسایی شخصی یا ثبت تراکنش توسط قانون گذاران مالی محلی یا بین المللی صورت گرفته است.

اگر Owner 26 تصمیم به ارسال وجوه از طریق Western Union ،TransferWise یا یک مؤسسه بانکی سنتی داشته باشد، هزینه های آن بسیار بیشتر می شد.

بیت کوین برنده رقابت

نکست وب مقدار هزینه ها را بررسی کرد و دریافت که اگر کاربری قصد انتقال ۱ میلیون دلار بیت کوین را از طریق TransferWise داشته باشد باز هم باید مبلغ قابل توجهی را به عنوان کارمزد پرداخت کند. گفتنی است که TransferWise، ارائه دهنده اصلی حواله های بین المللی و جایگزینی برای حواله ها از طریق بانک های بزرگ است.

با استفاده از TransferWise، کارمزد فرستنده ۰٫۳۶ درصد است که برابر مبلغ ۳۶۲۸ دلار است. اعمال این نرخ به حواله ۴۶۸٫۵ میلیون دلاری باعث می شود که فرستنده مبلغ ۱،۶۸۴،۸۰۰ دلار را به عنوان کارمزد بپردازد!

کارمزد پرداختی توسط Owner 26 نسبت به تراکنش های قبلی بیت کوین، زیاد بوده است. به عنوان مثال کارمزد یک انتقال ۲۱۲ میلیون دلاری در تاریخ یکم ماه مه برابر با ۳٫۹۳ دلار بود. مشاهده می کنید که مقدار کارمزد تراکنش ۲۱۲ میلیون دلاری با استفاده از آدرس سگویت تفاوت قابل توجهی دارد.

سگویت اندازه بلاک بیت کوین را از ۱ مگابایت به ۴ مگابایت افزایش می دهد و در نتیجه می توان تعداد تراکنش های بیشتری را به صورت همزمان تائید کرد. کاربران سگویت نه تنها کارمزد کمتری را برای انجام تراکنش ها پرداخت می کنند، بلکه انجام تراکنش آنها سریعتر انجام می شود.

حساب وال آلرت ۳ تراکنش دیگر را از Owner 26 پیگیری کرد که هر کدام حدودا ۴۵۰ میلیون دلار بودند. با توجه به اندازه تقریبا یکسان هر تراکنش، به نظر می رسد که این یک صرافی ارزهای دیجیتال در حال انتقال وجوه بین کیف پول هاست.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه