Image default
اخبار بیت کوین

پس از پذیرش بیت کوین توسط توده‌ی مردم، قیمت این ارز دیجیتال چقدر خواهد شد؟

با گذشت سال‌ها، بسیاری از مردم گمان می کنند که اگر همه مردم به بیت کوین روی آورند، قیمت آن چقدر خواهد شد. اگر حجم زیادی از ثروت جهانی وارد بیت کوین شود، قیمت این ارز دیجیتال بالا می رود. در این مقاله، به پیش بینی و نتیجه گیری چندین عضو جامعه می پردازیم تا بررسی کنیم که قیمت این کوین تا چه میزان افزایش خواهد یافت.

هال فینی: یک بیت کوین = ۱۰ میلیون دلار

هال فینی، یکی از اولین کاربران شبکه بیت کوین بود که در واقع وی اولین تراکنش را از ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد. تنها چند روز پس از راه اندازی شبکه بیت کوین، وی بیان کرد که اگر ارزش بازار بیت کوین با  ارزش کل ثروت در جهان برابر باشد، قیمت این کوین چقدر خواهد شد. هال فینی در خصوص قیمت بیت کوین عنوان کرده است:

برآوردهای فعلی از کل ثروت هر خانوار در سراسر جهان که به دست آورده ام حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ تریلیون دلار است. بیت کوین ۲۱ میلیون کوین دارد که با اضافه شدن این ثروت، ارزش هر بیت کوین حدود ۱۰ میلیون دلار می شود.

بنابراین احتمال تولید بیت کوین هایی که امروزه با استفاده از هر ثانیه محاسبات، چند سنت می‌ارزد، معامله خوبی است و فروش آن می‌تواند ۱۰۰ میلیون برابر سود ارائه دهد.

در روزهای نخستین عرضه بیت کوین شما می توانستید با استفاده از رایانه شخصی این ارز دیجیتال را استخراج کنید. از دست دادن رایانه برای به دست آوردن چندین کوین در آن زمان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسید. با این حال، هال فینی استدلال خوبی کرده است. کسانی که در سال ۲۰۰۹ بیت کوین را استخراج کرده اند با بازگشت سرمایه قابل توجهی روبرو شده اند.

یکی از جذاب ترین خصوصیات بیت کوین این است که این کوین به طور چشمگیری کمیاب است. برخلاف ارزهای فیات که توسط دولت به چاپ می رسند، بیت کوین تعداد محدود ۲۱ میلیون کوین دارد که امکان تغییر آنها وجود ندارد. اخیرا با انتشار اظهار نظرات هال فینی، دیگران سعی کرده اند که به کمیابی این کوین اشاره کنند.

چارلی شرم در توییتر خود بیان کرد:

تعداد بیت کوین در گردش دیوانه کننده است و چیزی حدود ۱۸ میلیون کوین می باشد.

به مقدار کم آن فکر کنید.

حتی برای هر شهروند قاهره کافی نیست و همه نمی توانند حتی یک بیت کوین نیز داشته باشند.

تنها چیزی که شما نیاز دارید ۱ بیت کوین است و این امر باعث تغییر زندگی شما خواهد شد.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس نیز در مورد این موضوع توئیت کرد. بسیاری از افراد اظهار داشتند که ارزهای دیجیتال می‌ توانند یکی از بزرگ ترین نقل و انتقال ثروت های تاریخ را تسهیل کنند. هودل کنندگان بیت کوین کنونی نیز می‌ توانند جز یک درصد ثروتمندان آینده باشند. وی گفت:

اگر صاحب ۱ بیت کوین باشید، از نظر ریاضی، جزو ۳/۱۰۰۰ ثروتمندی هستید که صاحب بیت کوین هستند.

این پیش بینی ها ممکن است کمی عجیب باشد، اما کاملاً دور از ذهن نیست. اگر بیت کوین تبدیل به یک ارز جهانی شود سیستم های مالی را متزلزل می کند و برای مردم این امکان را به وجود می آورد که به آزادی هایی در امور اقتصادی خود دست پیدا کنند.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه