Image default
اخبار

بلاک چین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود!

بر اساس ابزارهای ایجاد استارت آپ های فناوری برای شبکه تلگرام، پروژه جدید بلاک چین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود.

پیش بینی می شود که این شرکت پیام رسان، کد مربوط به اجرای نود در شبکه باز تلگرام (TON) را روز یکشنبه عرضه کند و به کاربران این امکان را بدهد تا پروژه خود را قبل از راه اندازی شبکه اصلی در تاریخ ۳۱ اکتبر آزمایش کنند.

الکساندر فیلاتوف (Alexander Filatov)، مدیر عامل TON Labs عنوان کرد که TON Labs که یک استارتاپ فنی است که توسط سرمایه گذاران در فروش توکن های تلگرام ایجاد شده است، در حال ساختن تعدادی ابزار برای توسعه دهندگان است تا به آنها در ساختن شبکه جدید کمک کند. یکی از این ابزارها کامپایلر Solidity است که به برنامه های غیر متمرکز ایجاد شده برای اتریوم نیز اجازه می دهد تا روی TON کار کنند.

فیلاتوف در گفتگو با کوین دسک گفت:

این احتمالاً سخت ترین چیزی بود که ما ساخته ایم. این پروژه به جامعه پیشرفته اتریوم امکان می دهد تا هر آنچه را برای اتریوم نوشتند به TON انتقال دهند.”

وی گفت که این کامپایلر از ماه جولای در حال آزمایش است.

آزمایش های پیش از راه اندازی

همانطور که گفته شد، انتظار می رود که TON تا ۳۱ اکتبر راه اندازی شود. در صورتی که این اتفاق صورت نگیرد، تلگرام طبق توافق‌نامه کاربران خود باید تمام هزینه سرمایه گذاران در فروش توکن را برگرداند. از این رو، انتظار می رود که عرضه روز یکشنبه آخرین عرضه های مرتبط با شبکه آزمایشی باشد.
فیلاتوف عنوان کرد که انتشار کد یکشنبه مهم‌ ترین مرحله از عرضه شبکه TON خواهد بود. وی ادامه داد:

“ما زمان کمی برای عرضه‌ی نود و راه اندازی شبکه اصلی داریم تا آزمایشات، شناسایی و رفع اشکالات و آسیب پذیری های موجود را بررسی کنیم.”

اوایل سال جاری کد لایت کلاینت ها یا همان کلاینت های سبک توسط سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته شد و بلافاصله در دسترس عموم قرار گرفت. فیلاتوف گفت این کلاینت به کاربران اجازه می دهد تا با برخی از کارکردهای پایه ای بلاک چین TON سروکار داشته باشند.

فیلاتوف در این خصوص گفت: می ‌توانید با توکن های گرام (توکن های شبکه تلگرام) کار کنید، یک قرارداد هوشمند ساده بنویسید که از طریق لایت کلاینت با نود در ارتباط باشید و یک کیف پول ایجاد کنید.

شایان ذکر است که تلگرام در سال گذشته میلادی توانست برای بلاک چین به شدت مورد انتظار خود حداقل ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد. گفته می‌شود این غول پیام‌رسان ۶ ساله، مدعی است که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از