Image default
آموزش بیت کوین دانستنی ها

۷ نکته برای غلبه بر احساسات هنگام انجام معاملات ارزهای دیجیتال!

انسان ها ذاتاً موجوداتی عاطفی هستند، ما دوست داشتن، تنفر، ترس و طمع را تجربه می کنیم و تصمیمات خود را زیر سوال می بریم. همه این احساسات برای یک معامله گر موفق مانند یک دشمن است.

رمز موفقیت در تجارت، انضباط عاطفی است. اگر هوش مهم بود، افراد زیادی با انجام معاملات کسب پول می کردند.

ویکتور اسپراندو (Victor Sperandeo)

دانستن چگونگی کنترل احساسات هنگام تجارت بیت کوین (BTC) یا هر دارایی دیگری احتمالاً تعیین کننده‌ی تفاوت میان موفقیت و عدم موفقیت خواهد بود. حفظ آرامش و سنجش رفتار عاملی مهم برای درآمدزایی به عنوان یک معامله گر است.

رایج ترین اشتباهات معامله گران عاطفی

برخی از اشتباهات رایجی که معامله گران عاطفی انجام می دهند، عبارتند از: انجام معاملات سنگین، معاملات هیجانی و بدون برنامه ریزی قبلی، انجام معاملاتی احساسی برای جبران ضرر، از دست دادن فرصت معامله یکی پس از دیگری، تعلل در انجام معامله، ورود دیرهنگام، گرفتن سودهای نارس، قراردادن نقاط فروش در فاصله خیلی نزدیک یا دور از روند بازار، نقض قوانین آنها یا تغییر دادن حساب های خود است.

آیا هیچ کدام از این موارد برای شما آشنا نیست؟

ویکتور اسپراندو می گوید، هنگامی که برای اولین بار شروع به تجارت حرفه ای کردم، انجام آن را بدون داشتن یک منبع درآمد دیگر، ناامید کننده دیدم. ساعات بسیاری را پشت صفحه مانیتور گذراندم و و در مورد عملکرد قیمت مطالعه کردم و به جستجوی زمان مناسب برای ورود بعدی به تجارت پرداختم.

از آنجایی که من می توانستم به طور “تمام وقت” به این کار بپردازم ، احساس می کردم که باید همیشه در بازار حضور داشته باشم و معاملاتی را انتخاب کنم که متناسب با برنامه تجاری من نبود زیرا این “شغل من” بود و از نظر من این بدان معنی بود که من باید همیشه “کار کنم”. “

وقتی حرفه ای نبودم متحمل ضررهای بزرگ تری نسبت به اندازه معاملات خود شدم. اوایل، نقاط توقف ضرر را به دلیل ترس از دست دادن افزایش بزرگ بعدی یا ضررهای بزرگ در محدوده پایینی قرار می دادم. همچنین خیلی زود سود خود را دریافت می کردم، زیرا می ترسیدم که قیمت بر خلاف انتظار من حرکت کند و فرصت بدست آوردن پول را از دست بدهم.

اینها همه تصمیمات احساسی بود که برای من هزینه در برداشت. خوشبختانه، به زودی بر احساسات خود غلبه کردم و توانستم از عادات بد خود درس بگیرم.

ترس در مقابل طمع

ترس و طمع رایج ترین احساساتی هستند که معامله گران آنها را تجربه می کنند. آنها باعث ایجاد بسیاری از تصمیمات نادرست شده که منجر به زیان می شوند.

ترس اغلب به وسیله انجام معاملات بزرگ ایجاد می شود و معمولا یک تصمیم ناخوشایند را در پی خواهد داشت. معامله گران معمولاً وقتی در چنین موقعیتی قرار می گیرند، دچار اشتباه می شوند.

همچنین، در انجام یک معامله با اطمینان اندک، ترس می تواند یک احساس رایج باشد. شما می دانید که در حال انجام یک معامله اشتباه هستید، اما مطمئن نیستید که چگونه باید از آن خارج شوید. ترس همان چیزی استکه باعث می شود تا فرصت پیروزی را خیلی زود از دست داده و فرصت باخت خود را طولانی کنیم.

گوردون گکو در فیلم گرگ وال استریت عنوان کرد که “حرص و طمع خوب است”. برای این که بورس بازان در ابتدا برای انجام معامله رغبت کنند، مقداری طمع ضروری است.

نکته منفی ناشی از حرص و آز این است که باعث می شود معامله گران “بازار را دنبال کنند” و یا در موقعیت های نامطلوب باعث ایجاد ترس از دست دادن فرصت خرید(FOMO) می شود. به عنوان نمونه، خرید ناشی از ترس زمانی اتفاق می افتد که پس از یک حرکت بزرگ افزایشی ناگهانی که قبل از آن بازار در معرض خرید بیش از حد قرار گرفته و تقاضا رو به کاهش است.

حرص و طمع همچنین باعث می شود تا معامله گران حرص و طمع نیز باعث می شود معامله گران در موقعیتی بعد از هدف خود قرار بگیرند که غالبا قادر به خروج از آن در زمان مناسب نخواهند بود زیرا در آن زمان روند قیمت رو به بازگشت خواهد بود. بنابراین چگونه می توان با وجود این همه احساسات با مشکلات تجارت مقابله کرد؟

شکست در  برنامه ریزی، برنامه ریزی برای شکست است

سیستمی را توسعه داده و به آن بچسبید. معیارهای خاصی را برای ورود و خروج از معاملات خود در نظر بگیرید. همیشه بر اساس برنامه خود، معامله انجام دهید. سطوح ورود، توقف ضرر و سود خود را از قبل برنامه ریزی کنید و هنگام انجام معامله آنها را تغییر ندهید.

صبور باشید و منتظر یک ورود مناسب باشید. ورود به معاملات متوسط ، نتایج متوسطی را به همراه خواهد داشت. گر بهترین موقعیت ها را برای انجام معامله انتخاب کنید، تعداد معاملات کمتر اما موفقیت های بزرگ تری را خواهید داشت. قوانین خود را یادداشت کنید و تا قبل از این که هر قانون مورد رضایت واقع نشود هیچ کاری نکنید.

با تجارت مانند یک شغل رفتار کنید

ا اگر یک معامله گر تمام وقت هستید ، بنابراین باید مانند یک شغل به معاملات نزدیک شوید. یک برنامه تجاری ایجاد کنید و ماهانه آن را ویرایش کنید. یک دفتر ثبت وقایع روزانه داشته باشید و اشتباهات گذشته خود را مطالعه کنید. برای پرداخت صورت حساب ها و تأمین هزینه های خود، قوانین خاصی را در نظر بگیرید. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید و فعالیت های روزانه مانند مطالعه روند بازار، خواندن اخبار مالی، انجام معاملات بر روی کاغذ و غیره را انجام دهید تا از این طریق احساسات خود را در معرض موقعیت های گوناگون قرار دهید.

کمتر احتمال دارد که معامله گران را به زور از رختخواب بیرون بکشید. بدون یک برنامه تجاری، به احتمال زیاد هر روز صبح از خواب بیدار شده و مجبور به انجام معاملاتی نامطلوب و بدون هدف واقعی خواهید شد.

هرگز به امتیازات خود نگاه نکنید

تنها امتیازی که مهم است، امتیاز شما در پایان بازی است. از چک کردن موجودی یا وضعیت معاملات خود به طور مکرر خودداری کنید و تنها آن را یادداشت کرده و فراموشش کنید. هر چه بیشتر وضعیت معاملات خود را بررسی کنید، احتمال گرفتن یک تصمیم احساسی برای خروج زودهنگام یا تغییر در سطح توقف ضرر، بیشتر می شود.

از  زمان مناسب برای انجام معامله آگاه باشید

اجتناب از شرایطی که بازار در آن پایین تر از حد مطلوب و بهینه قرار دارد، معقول به نظر می ‌رسد. بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص  بازار آلت کوین ها به ندرت قابل معامله هستند. منتظر لحظه مناسب برای انجام معاملات باشید.

تنها زمانی که در شرایط فکری مناسبی قرار دارید، معامله کنید. به منظور تحول در احساس بد و منفی خود سراغ بازار نروید. اگر در شرایط روحی مناسبی برای انجام معاملات قرار ندارید، ساده ترین راه حل عدم ورود به بازار است.

با مقدار مناسبی از سرمایه معامله خود را انجام دهید

هیچ چیز بیشتر از انجام معامله با مبالغ بزرگ ترس برانگیز نیست. معاملات را با مبالغ اندک شروع کرده و همزمان با رشد موجودی و مهارت خود می توانید مقیاس آن را بزرگتر کنید. به منظور  به حداقل رساندن تخلیه عاطفی برای خروج زود هنگام از موقعیت خود خارج و به آن وارد شوید.

زندگی خود را فارغ از معاملات سپری کنید

با خانواده و دوستان خود وقت بگذارید. به طور مرتب به باشگاه بروید. غذای سالم بخورید. تلفن همراه خود را خاموش کرده و از موجودی سهام خود را مرتباً بررسی نکنید. به منظور انجام معاملات خود ساعاتی خاص را تعیین کنید و از انجام معاملات در اوقات فراغت خود بپرهیزید. هیچ کس نمی تواند در ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته معاملات انجام دهد. این کار باعث خستگی ذهنی و اتخاذ تصمیمات نادرست می شود. زندگی کنید!

گام ها و تکنیک های بی شماری وجود دارند که یک معامله گر با استفاده از آنها می تواند دخالت احساسات را از تصمیمات خود حذف کند. آنچه برایتان مفید است را پیدا کرده و به آنها عمل کنید. احساسات خود را کنترل کنید و یک معامله گر موفق شوید.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
8 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
گلی
گلی
10 ماه گذشته

تو رو خدا نتو وصل کنید دیگه

شورش
شورش
10 ماه گذشته

شما که تو تهران و مشهد و تبریز و اسفهان و شهرهای بزرگ هستید چرا بصورت مصالحت امیز و قانونی اعتراض خودتون رو به گوششون نمیرسونید؟
جلوی دانشگاه جمع بشید و اگر شورشگری دیدید سریع ازش فاصله بگیرید

محمد
محمد
10 ماه گذشته

پیشنهاد من به ادمین اینه یه گروه در پیام رسان ایتا تشکیل بدین تا اونجا فقط درباره راه کارهای اینترنت بین المللی صحبت بشه و حالا بعضی وقتا هم قیمت ارزها و…. و لینک این گروه رو اینجا انتشار بدن تا دوستان ادد بشن (فقط اونجا نباید از ماین حرفید)

هوشمند
هوشمند
10 ماه گذشته

کی فکرشو میکرد، یه روزی وصل شدن اینترنت سر تیتر خبرها باشه -_-
فقط مُرده ها توی این مملکت برنده ان، بقیه هممون بازنده ایم.
باختیم، بدجور هم باختیم.

رضا
رضا
10 ماه گذشته

الان چه کسی ضرر میلیون ها دلاری ملت رو این چند روز جبران میکنه؟ ما این ماه حقوق پرسنل رو باید از جیب بدین چون یک هفته است هیچ کاری نتونستیم بکنیم

یوسف زاده
یوسف زاده
10 ماه گذشته

یه نفر راهنمایی کنه تکلیف ماینرها چیه تو این وضعیت از لحاظ فنی چه راههایی برای دسترسی به اینترنت صرفا برای ماینینگ وجود داره آیا با دیش می شه از اینترنت ماهواره ایی استفاده کرد؟

صرمدی
صرمدی
10 ماه گذشته

بسیار تاسف بار، قطع اینترنت بین الملل. هشتصد هزار کسب و کار اینترنتی فلج شده. روزانه ۶۵ میلیون دلار ضرر به اقتصاد

کریم
کریم
10 ماه گذشته

از خارج تحریم ،از داخل فیلتر و قطعی !!!
خدایا چرااااااا ما آخه ,چه گناهی کردیم !!!؟؟