نترسید، قیمت بیت کوین دوباره افزایشی می‌شود!

4 780

“حباب بیت کوین در حال تکرار است”. این جمله تکراری بدبینان به بازار ارزهای دیجیتال است که از زمان رسیدن قیمت بیت کوین به 14000 دلار و افت آن دائما آن را عنوان می کنند. این بدبینان به بیت کوین بر این عقیده هستند که این روند صعودی و سقوط اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، آخرین تلاش بیت کوین برای بزرگتر جلوه کردن است تا به سرمایه گذاران اولیه و کسانی که با بیت کوین آشنایی دارند سود برساند.

هرچند بسیاری از تحلیلگران متقاعد شده اند که تا زمانی که فاندامنتال ها و ساختار بلندمدت بازار بدون تغییر باقی بماند، افت قیمت بیت کوین تا زمانی که نصف شدن پاداش استخراج در سال 2020 رخ دهد، واقعی خواهد بود.

نترسید، کاهش پایان خواهد یافت

بیت کوین از زمان رسیدن به قیمت 14 هزار دلار در ماه ژوئن، شرایط خوبی نداشته است. از آن زمان و طی یک دوره بیش از سه ماهه قیمت بیت کوین بیش از 42 درصد کاهش یافته است و همین مسئله باعث شده تا بسیاری به این باور برسند که خیلی زود دوباره شاهد ادامه‌ی زمستان ارزهای دیجیتال سال 2018 خواهیم بود.

اما جاش راجر یکی از تحلیلگران برجسته این حوزه اخیرا به خوش یینان بیت کوین اطمینان خاطر داده است. راجر خاط نشان کرده است که در بازار گاوی سال 2013، بیت کوین قبل از اینکه قیمت افزایشی 1600 درصدی را تجربه کند، طی 89 روز 75 درصد کاهش یافت.

آنچه که راجر بیان می کند این است که روند نزولی کنونی بیت کوین باعث نمی شود که این ارز دیجیتال از بازار گاوی خارج شود و سرمایه گذاران می ‌توانند انتظار داشته باشند که روند صعودی در سال آتی از سر گرفته شود. وی عنوان کرد:

بازار بیت کوین در سال 2013 را با سال 2019 مقایسه کنید.

در سال 2013 قبل از رشد 1600 درصدی بیت کوین و رسیدن به بالاترین قیمت خود در آن سال، قیمت این ارز بیش از 75 درصد و طی 89 روز افت کرد.

در سال 2019 نیز قیمت بیت کوین اخیراا افت 42 درصدی را طی 91 روز تجربه کرده است.

قیمت ممکن است به کاهش خود ادامه دهد، اما انتظار می رود که روند افزایشی بعد از کاهش ادامه یابد.

مطمئنا کاهش قیمت بیت کوین از 14.000 دلار، چشمگیر به نظر می رسد، اما در واقع این شرایط بخشی از مسیر استاندارد بیت کوین است.

طبق گزارشات، یاسین الماندیرا (Yassine Elmandjra)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال شرکت ARK خاطر نشان کرده است که روند فعلی بیت کوین مشابه سطوح بهبودی قیمت در دوره های 2011 تا 2013 و 2015 تا 2017 می باشد.

در واقع، همانطور که از نمودار المانجرا نشان می دهد، بیت کوین در مدت زمان 284 روز تقریباً 40 درصد از از بالاترین قیمت خود را بازیابی کرده است که می توان گفت عملکردی بسیار بهتر از دو دوره قبل داشته است.

این بدان معناست که علی رغم آنچه معامله گران و تحلیلگران احساسی در توییتر عنوان می کنند، بازار ارزهای دیجیتال در روند نزولی دیگری قرار ندارد.

بیت کوین همچنان درگیر روند صعودی بلندمدت خود می باشد

راجر اظهارات فوق را با این فرض که بیت کوین هنوز در روند صعودی خود قرار دارد، بیان کرده است. در حالی که برخی ممکن است این نظر را نوعی کوته نظری می‌دانند، اما طبق داده های فاندامنتال و برخی داده های قیمتی، حق با اوست.

به عنوان مثال، اکنون نرخ هش شبکه شبکه بلاک چین بیت کوین هم اکنون به 100 اگزاهش در ثانیه نزدیک شده است. به گفته هانس هاوگ (Hans Hauge)، از شرکت ایکیگای (Ikigai)، این، یک نشانه اساسی است برای این مسئله که بیت کوین اساساً از همیشه قوی تر بوده و در روند بازار نزولی قرار ندارد.

4
دیدگاه بگذارید

avatar
4 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
4 نویسندگان دیدگاه
لادنغلامگلبرگشمیم آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
لادن
Guest
لادن

سلام
چرا ی نفر باید برای اینکه شما از اینترنت استفاده کنی بهت پول بده؟؟
ایا بیت کوین نیاز به سرمایه گذاری دارد؟؟
چگونه بیت کوین خودمونو بفروشیم؟؟
ممنون میشم جواب بدید

غلام
Guest
غلام

سلام خسته نباشید. من یه دستگاه انت مایینر اس ۹jگرفتم.سرعتش اول که روشن میکنم بالاست، ۱۳٫۵۹هست
ولی بعد یکی دو ساعت میرسه به ۸تراهش
سرعت اینترنتم، واقعیش ۲۵۶هست
به نظرتون مشکل از نته؟

گلبرگ
Guest
گلبرگ

با سیستم که راحت میتونین بیت کوین استخراج کنین ! چرا دستگاه میخرین که کلی هم اذیت بشین؟

شمیم
Guest
شمیم

سلام کسی بیت کویین گلد استخراج کرده یا در حال استخراج هست راهشو به منم یاد بده هر کاری میکنم نمیتونم به استخر وصل بشم البته با کارت گرافیک میخام استخراج کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون