بررسی تتر، می‌تواند به پیش‌بینی قیمت بیت کوین کمک کند!

0 727

به گفته سید شیخار (Sid Shekhar)، یکی از بنیان گذاران TokenAnalyst، معامله‌گران با پیگیری عرضه توکن های جدید ERC-20 تتر می توانند قیمت بیت کوین (BTC) را پیش بینی کرده و ورود و خروج سرمایه خود را به بازار ارزهای دیجیتال سریع تر انجام دهند.

شرکت بلاک چین TokenAnalyst پس از مشاهده اینکه تنها در سال 2019 در حدود 1.5 میلیارد دلار توکن تتر در هر دو بلاک چین امنی (Omni) و اتریوم عرضه شد، به بررسی همبستگی بین قیمت بیت کوین و عرضه تتر پرداخت. برای یادآوری باید عنوان کرد که محبوب ترین استیبل کوین یعنی تتر، از شبکه امنی که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده به بلاک چین اتریوم منتقل شده است.

در ادامه، به بررسی تحقیقات تحلیلگرانی که یافته هایشان را در صفحه توئیتر خود به اشتراک گذاشته اند، خواهیم پرداخت:

  • قیمت بیت کوین در طول 19 روز از 27 روزی که توکن های تتر ERC-20 منتشر شد، افزایش پیدا کرد. یعنی در 70 درصد از زمان.
  • قیمت بیت کوین در 12 روز از 24 روزی که توکن های تتر امنی منتشر شد، افزایش پیدا کرد. یعنی 50 درصد از زمان.
  • برای توکن های تتر امنی، صدور توکن های بیشتر به معنی کاهش قیمت بیت کوین است. یک همبستگی -1.6 درصدی بین مقدار عرضه شده این توکن و روند قیمت بیت کوین وجود دارد.
  • برای توکن های تتر ERC-20، ارائه توکن های بیشتر به معنای افزایش قیمت بیت کوین است. بین مقدار عرضه شده این توکن و روند قیمت بیت کوین، همبستگی 15.8 درصدی وجود دارد.

اما این، تنها یک یافته جالب نیست، زیرا معامله گران باهوش می توانند از این اطلاعات برای مشاهده داده ها استفاده کرده و روند قیمت ها را در آینده پیش بینی کنند.

شیخار در گفتگو با  بلومبرگ عنوان کرد:

معامله گران می توانند با توجه به این داده ها، با رهگیری توکن های تتر ERC-20 عرضه شده و سوزانده شده حرکات قیمت بیت کوین را با خطای کمتری پیش بینی کنند. وی ادامه داد: این اختلاف طبیعی است، زیرا تتر ERC-20 بسیار راحت تر از تتر امنی قابل استفاده بوده و می تواند به سرعت انتقالات را انجام دهد. وی افزود: اتریوم، زنجیره بسیار سریعتر از بیت کوین است و این سرعت وقتی اهمیت دارد که معامله گران بخواهند به سرعت به بازار ارزهای دیجیتال وارد یا خارج شوند، به این ترتیب می توان امکان سود بیشتری را با استفاده از تتر به دست آورد.

با این حال، مشکل این است که چگونگی و زمان انتشار تتر جدید برای عموم ناشناخته است.

در عین حال، همانطور که گزارش شده است، دو هفته پیش، شرکت تحلیل بازار ارزهای دیجیتال کوین متریکس (Coin Metrics) در مورد این موضوع بحث کرد که احتمالا انتقال از امنی (USDT) به شبکه اتریوم (USDT-ETH) تاثیر معکوس در کارمزد تراکنش های روزانه بیت کوین / اتریوم داشته است، چرا که اتریوم در ماه سپتامبر برای مدت کوتاهی دوباره از بیت کوین پیشی گرفت.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 8.114 دلار معامله می شود و در طول 24 ساعت گذشته حدود 1.47 درصد کاهش یافته است، این در حالی است که طی هفته‌ی گذشته با افزایشی 2 درصدی روبرو شده بود. گفتنی است که محبوب ترین ارز دیجیتال بازار همچنان نسبت به ماه گذشته کاهشی 23 درصدی را شاهد بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از