Image default
اخبار

شناسایی سارق ۵ میلیون دلار از سرویس محاسبات ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال!

بر اساس کیفرخواست هیئت منصفه عالی از دادگاه منطقه ایالات متحده در سیاتل واشنگتن، هو جون جیا (Ho Jun Jia)، ۲۹ ساله اهل سنگاپور، که با نام متیو هو (Matthew Ho) نیز شناخته می شود، به جرم سرقت بیش از ۵ میلیون دلار از سرویس محاسبات ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال متهم شد.

هو در سنگاپور دستگیر شد و به جرم های کلاهبرداری وایر، کلاهبرداری در دستگاه دسترسی، سرقت هویت تشدید شده متهم شده است.

در این کیفرخواست آمده است که هو چندین حساب کاربری در ارائه دهنده خدمات ابری (cloud ) از جمله خدمات وب آمازون (AWS) با حداقل سه هویت سرقت شده و کارت اعتباری، ایجاد کرده است. وی سپس از قدرت محاسباتی ابری برای استخراج چندین ارز دیجیتال از جمله بیت کوین (bitcoin ) و اتریوم (ethereum ) از اکتبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸، استفاده کرده است و از آن زمان به یکی از بزرگ ترین کاربران داده تبدیل شده است.

هو با داشتن اطلاعات شخصی سرقت شده ، بعداً به عنوان یک توسعه دهنده برجسته بازی های ویدئویی در کالیفرنیا ، ساکن تگزاس و بنیان گذار شرکت فن آوری هندی مطرح شد. وی برای تأیید امتیازات افزایش یافته حساب کاربری، افزایش قدرت پردازش رایانه و ذخیره سازی و صدور صورت حساب معوقه ، ارائه دهندگان محاسبات ابری را فریب داد.

این خسارت مالی ۵ میلیون دلاری تا حد زیادی ناشی از صورت حساب های خدمات ارائه شده توسط سرویس ابری برای عملیات استخراج هو می باشد، در حالی که برخی از آنها قبل از کشف و شناسایی کلاهبرداری توسط کارمندان مالی توسعه دهنده بازی کالیفرنیا پرداخت شده اند.

وی علاوه بر استفاده از هویت توسعه دهندگان برای افتتاح حساب کاربری در AWS ، با هویت دو قربانی دیگر نیز قدرت محاسبات ابری را برای سرویس های Cloud Google خریداری کرده است.

طبق این کیفرخواست، متهم از طریق چندین وب سایت معاملاتی ارزهای دیجیتال را به سرمایه گذاری های سنتی تبدیل کرده است. گفتنی است که دادگاه، نه هویت واقعی این سه قربانی و نه مقدار پولی را که هو از فروش ارزهای دیچیتال به دست آورده است، آشکار نکرده است.

مجازات این نوع کلاهبرداری تا ۲۰ سال زندان است، در حالی که برای کلاهبرداری از طریق دستگاه های قابل دسترس و سرقت هویت تشدید شده به ترتیب تا ده سال و دو سال زندان در نظر گرفته شده است.

نوشته های مرتبط

5
دیدگاه بگذارید

avatar
5 موضوعات نظر
0 پاسخ های موضوع
0 دنبال کننده ها
 
بیشترین اظهار نظر را نشان دادند
موضوعات داغ
5 نویسندگان دیدگاه
ابراورانمژگانینکیسابابکحلیمه آخرین نویسنده های نظرات
  عضویت  
جدیدترین قدیمی تیرین بیشترین رای
اطلاع از
ابراوران
Guest
ابراوران

سلام دوستان
کسی درباره ارز دیجیتالی که فیس بوک ارائه داده به نام لیبرا چیزی میدونه.؟
اگه میدونید راهنمایی کنید لطفا

مژگانی
Guest
مژگانی

سلام خسته نباشید این دستگاه هایه ماینر به نظرتون تاریخ انقضا داره
یا یه دستگاه ماینر F1 با پردازش ۲۴تراهش در ثانیه که الان انجام میده ۳سال دیگه یا ۵ساله دیگه از دستگاه مرتط استفاده بشه بازم با همون اندازه پردازش میکنه؟؟؟

نکیسا
Guest
نکیسا

سلام یک بیت کوین چند دلاره

بابک
Guest
بابک

سلام ببخشید اینکه میگن مثلا اگه بیت کوین میخردی الان کلی سود کرده بودی میخواستم بدونم چطور میشه میشه خرید مثلا همین ارز دیجبتال چین رو

حلیمه
Guest
حلیمه

چکار کنیم
بفروشیم یا منتظر باشیم قیمت بیاد بالا؟