Image default
اخبار

FATF، پیش‌نویس دستورالعمل خود را درباره سیستم‌های دیجیتال احراز هویت منتشر کرد!

کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از موسسات مالی خواسته تا برای گسترش جهانی سیستم های دیجیتال احراز هویت آماده شوند. کارگروه ویژه اقدام مالی، پیش نویس دستورالعمل خود را درباره سیستم های دیجیتال احراز هویت منتشر کرد تا دولت ها، نهادهای قانون گذاری شده و سایر سهام داران بتوانند مقررات مبارزه با پولشویی (AML) و مقررات مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) را اجرا کنند.

مطابق این دستورالعمل، FATF عنوان می کند که با دیجیتالی تر شدن روند پردازش تراکنش‌های مالی، سازمان ها باید خود را برای مقابله با مشکلات ناشی از امنیت و شفافیت چنین تراکنش‌هایی آماده کنند.

FATF در وب سایت خود، چندین سوال مختلف تحت عنوان «حوزه‌های محوری» ذکر کرده است و از سهام داران خصوصی خواسته است که تا تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ پاسخ ها خود را از طریق ایمیل ارائه دهند.

نکته مهم این است که این دستورالعمل بطور خاص فن آوری دفتر توزیع شده را به عنوان ابزاری که می تواند به رشد شبکه های احراز هویت دیجیتالی کمک کند، نام می برد. در حال حاضر تعدادی از شرکت های بلاک چینی مانند سیویک (Civic) از احراز هویت دیجیتالی بهره جسته اند.

FATF در دستورالعمل خود از مقامات کشورهای عضو م خواسته است تا دستورالعمل ها یا قوانین مشخصی در حوزه احراز هویت دیجیتالی تهیه نمایند که امکان استفاده نهادهای تحت قوانین این کارگروه از سیستم‌های مستقل، مناسب احراز هویت به منظور مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را فراهم نمایند.

در عین حال، FATF به موسساتی مانند صرافی‌های ارز دیجیتال (که تحت عنوان «ارائه دهندگان خدمات دارایی‌ های مجازی» (VASP) نامیده می شوند) پیشنهاد می‌کند که در خصوص بکارگیری سیستم‌های احراز هویت دیجیتالی برای ارزیابی درست کاربران رویکردی آگاهانه و مبتنی بر ریسک اتخاذ نمایند.

این پیش نویس ۷۷ صفحه ای موضوعات بسیاری در رابطه با سیستم های احراز هویت دیجیتالی، از جمله قابلیت اطمینان و استقلال آنها و نحوه استفاده آنها در ارزیابی درست مشتریان را شرح می دهد.

پیش نویس این دستورالعمل همچنین بخشی از تلاش های FATF در زمینه خطرات ظهور استیبل کوین‌ ها در تمام بخش‌های سیستم‌های مالی در خصوص تامین مالی تروریسم و پول شویی است.

این سازمان بر اهمیت هویت دیجیتالی در سیستم های پرداخت تأکید کرد، که می تواند برای شناسایی سهامداران در تراکنش های مربوط به استیبل کوین ها مورد استفاده قرار گیرد.

FATF امسال به طور فزاینده ای در فضای بلاک چین فعال بوده است. در ماه ژوئن، این سازمان دستورالعمل ویژه خود را برای صرافی های ارزهای دیجیتال و سایر VASP ها منتشر کرد و از کشورها خواست تا پروتکل های شناخت مشتری (KYC) را در رابطه با انتقال دارایی های دیجیتالی پیاده سازی کنند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
5 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
یاوری
یاوری
11 ماه گذشته

سلام .ببخشید من یه سوال داشتم .چندوقت پیش دوستم بهم گفت یکی از اشناهاشون پیشنهاد خرید وفروش بیت کوین داده .و از اینا خواسته که فقط ۱۰۰ میلیون پول سرمایه گذاری کنن با هیچی هم کار نداشته باشن .و ماهی ۱۵ میلیون سود بهشون بده .از منم خواست تا سرمایه گذاری کنم من اعتماد نکردم خواستم بدونم این قضیه تا چه حد واقعیت داره ؟میشه اعتماد کرد ماهی ۱۵ میلیون سود ؟؟؟

تاتار
تاتار
11 ماه گذشته

سلام
عالی بود.
ممنون میشم جواب دوسال بنده را بدید.
امکان تبدیل بیت کویین موجود در حساب به پرفکت مانی درون خود حساب هست؟
این سیستم متعلق به کدوم کشوره ؟

آرشام
آرشام
11 ماه گذشته

ساام ببخشید برای کسی که بیت کوین رو به ما معرفس میکنه سودی هم داره این معرفی؟ یعنی یچیزی مثل بیز

فواد
فواد
11 ماه گذشته

به نظرم واقن واسه همه حسابا لازمه آدم از یکی از اپ ها استفاده کنه که همون google athenticator را دست ترینه.
ممنون از آموزشتون

مهدی
مهدی
11 ماه گذشته

سلام خسته نباشید … بنده یک حساب پرفکت مانی ایجاد کردم و مرحله اول وریفای هم به درستی پشت سر گذاشتم ولی در مرحله دوم که ترجمه رسمی قبض گاز میفرستم براشون بازم تایید م نمیکنن
ایمیل به من میزنن میگن :
Your verification request has been processed.

Status: declined

A scan of your Utility Bill is missing.
Once the document(s) is available please re-submit the verification request.