Image default
اخبار

وزیر کشور استرالیا: تروریست‌ها از ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی ماموریت‌های خود استفاده می‌کنند!

پیتر داتن (Petter Dutton)، وزیر امور داخلی کشور استرالیا هشدار داد که تروریست ها از ارزهای دیجیتال برای “تأمین مالی ماموریت های مرگبار خود” سوء استفاده می کنند.

داتن در جریان یک کنفرانس ضد تروریسم در ملبورن عنوان کرد که ویژگی ناشناس بودن ارزهای دیجیتال به ‌تندروها اجازه می دهد تا از بررسی‌های امنیتی دقیق در امان بمانند. وی با بیان اینکه افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال، کارت های خرید یکبار مصرف، سیستم های پرداخت آنلاین و پلتفرم ‌های تأمین سرمایه جمعی ممکن است کانال های جدیدی را برای تأمین مالی تروریسم، ایجاد کند، افزود:

“ویژگی ناشناس ماندن در چنین فناوری هایی، تامین ‌کنندگان تروریسم را قادر می سازد فعالیت های خود را پنهان کنند.”

داتن که ریاست وزارت امور داخله را علاوع بر مسئولیت مهاجرت، کنترل مرزها، امنیت داخلی و اجرای قانون را برعهده دارد، در ادامه عنوان کرد که ملت های سراسر جهان باید از اقدامات مالی جدید پیش بیفتند و از تخصص دولت های خارجی در این زمینه بهره مند شوند.

وزیر کشور استرالیا همچنین در ادامه جهت انتقادات خود را به سمت خیریه ها و سودهای غیرانتفاعی سوق داد و ادعا کرد که آنها به مجراهای تأمین مالی تروریسم تبدیل شده اند و اغلب این سازمان ها حتی نمی دانند که برای چنین مواردی از آنها سوء استفاده می شود.

درخواست اخیر داتن از فعالان آب و هوایی و گرمایش جهانی برای پرداخت هزینه‌های پلیس برای برخورد با معترضان و مخالفت با قانون حمایت از امداد هوایی، منجر به این مسئله شد که وی هدف انتقادات شدیدی در کشور خود قرار بگیرد.

سیگال مندلکر (Segal Mandelker)، معاون وزیر خزانه‌ داری آمریکا در ماه سپتامبر و در نوزدهمین کنفرانس بین المللی سالانه مبارزه با تروریسم اظهار داشت که ارزهای دیجیتال می توانند به “خط مقدم” در جنگ علیه تروریسم تبدیل شوند. وی در ادامه عنوان کرد:

سازمان های تروریستی و حامیان و هواداران آنها به طور مداوم به دنبال راه های جدید برای جمع آوری و انتقال وجوه بدون ترس از کشف و یا پیگیری توسط نیروی های امنیتی هستند. در حالی که اکثر گروه های تروریستی هنوز در درجه اول به سیستم مالی سنتی و پول نقد برای انتقال وجه تکیه می کنند، اما استفاده از ارزهای دیجیتال بدون در نظر گرفتن مسائل امنیتی می ‌تواند آن را به خط مقدم بعدی در جنگ با تروریسم تبدیل کند.

در اوایل ماه ژوئن، بنجامین دیوکنو (Benjamin Diokno)، رئیس بانک مرکزی فیلیپین هم هشدارهای مشابهی در مورد استفاده احتمالی ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی تروریسم ارائه داد و تاکید کرد که بانک مرکزی فیلیپین (BSP) به نظارت خود بر استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور ادامه خواهد داد.

بانک مرکزی فیلیپین از ابتدای سال ۲۰۱۷ به صرافی ‌های داخلی عنوان کرده تا درخواست خود را به عنوان شرکت‌ های نقل و انتقال پول ثبت کنند و تمهیدات امنیتی را به کار بگیرند که قوانین ضد پول‌ شویی، مدیریت ریسک و حفاظت از حقوق مشتریان را به‌ طور کامل تحت پوشش قرار داده باشد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
5 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
شکوهی
شکوهی
11 ماه گذشته

ممنون عالی بود

همت
همت
11 ماه گذشته

موفق باشید

کلارا گرگانی
کلارا گرگانی
11 ماه گذشته

خب این پنل ها رو چرا میذارن رو زمین بذارن رو سر ساختمون حداقل یه تعدادیش که جا میشه

شمسی
شمسی
11 ماه گذشته

تاریخ کتاب بزرگی از نام و داستانِ سنگ اندازان راه بلاکچین و ارزدیجیتال در ایران ثبت میکند.

قدرت نظری
قدرت نظری
11 ماه گذشته

یه نکته خیلی جالب در جبهه گیری کشورهای به اصطلاح پیشرفته تر نسبت به سایرین دیده میشه.
اینکه خیلی نگران پایین کشیده شدن قدرت پولشون هستن.
این نشون میده که واقعیت ارز مجازی چیز دیگه ای هست و‌کاملا میشه روش حساب باز کرد.