Image default
اخبار

سرقت بیش از ۵ میلیون دلار قدرت پردازش توسط ماینر سنگاپوری

مارک مریل (Marc Merril)، یک میلیونر و توسعه دهنده‌ی بازی‌های رایانه‌ای، قربانی فردی سنگاپوری شد که با سرقت هویت او، توانسته با استفاده از قدرت پردازشی از وب سرویس‌ های آمازون و گوگل، ارز دیجیتال استخراج کند.

بر اساس اسناد حقوقی دادگاه که منتشر شده، فوربز (Forbes) اعلام کرده است که هویت مارک مریل، یکی از بنیان ‌گذاران شرکت “رایوت گیمز” (Riot Games)، توسط فردی سنگاپوری با نام متیو هو” دزدیده شده است. مریل از بنیان ‌گذاران شرکت رایوت گیمز است که بازی موفق (League of Legends) را به بازار عرضه کرده است.

ادعا می شود که اتهام متیو هو این است که با استفاده از اطلاعات کارت اعتباری “امریکن اکسپرس” (American Express) مریل توانسته از وب سرویس ‌های آمازون، گوگل و چند ارائه دهنده دیگر قدرت پردازشی خریداری کند. در ماه اکتبر، دادستانی ایالات ‌متحده اعلام کرده بود که ارزش خدماتی که توسط مورد استفاده قرار گرفته است، بیش از ۵ میلیون دلار می باشد. این دادستانی با بیان اینکه، در بازه‌ای هو به عنوان بزرگ‌ترین مشتری وب سرویس آمازون شناخته می ‌شده است، عنوان کرد:

طرح وی چندین ماه به فعالیت خود ادامه می ‌داد و بیش از ۵ میلیون خدمات پردازش ابری برای استخراج ارزهای دیجیتال خریداری کرده است. برای مدت کوتاهی یکی از پر‌مصرف ‌ترین مشتری داده‌ها در وب سرویس آمازون بوده است. گفتنی است که پیش از کشف این کلاهبرداری، برخی از صورتحساب‌ ها توسط کادر مالی این شرکت توسعه ‌دهنده بازی‌ های رایانه ‌ای پرداخت شده است.

محققان ادعا می کنند که هو توانسته با استفاده از مهندسی اجتماعی، به دسترسی ادمین برسد و به این وسیله مقادیر زیادی از قدرت پردازشی در سرورهای گوگل و آمازون بخرد. این قدرت پردازشی برای استخراج ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم مورد استفاده قرار گرفته‌ اند.

هو موفق شده بود که مسئولین آمازون را متقاعد کند که او رئیس «رایوت گیمز» است. او حتی برای مجاب کردن آن‌ها یک گواهینامه‌ی رانندگی به اسم مریل نیز جعل نموده است.

اگرچه وزارت دادگستری در اوایل ماه اکتبر هو را دستگیر کرد، اما هویت این توسعه دهنده بازی مستقر در لس آنجلس به تازگی علنی شده است. هو در حال حاضر به هشت فقره کلاهبرداری از راه دور، چهار فقره دسترسی به دستگاه‌ های افراد با استفاده از کلاهبرداری و دو فقره سرقت هویت متهم شده است.

لازم به ذکر است که کوین تلگراف برای دریافت آخرین گزارشات مربوط به این واقعه با رایوت گیمز تماس گرفت، اما این شرکت هنوز پاسخی ارائه نداده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از