Image default
آموزش و پرورش

پرداخت شهریه دانشگاه از طریق بیت‌کوین

شهرت چشمگیر بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده منجر به آگاهی گسترده درباره‌ی توانایی بلاک‌چین در انجام تجارت و معاملات، مدیریت امنیت و حفاظت از دارایی‌ها شده است.

همزمان که اقبال به بلاک‌چین در حال رشد است، نیاز به متخصصان این حوزه نیز افزایش یافته است. حتی سازمان ملل هم دست به کار شده و به دنبال استفاده از بلاک‌چین برای دریافت کمک‌های بین‌المللی است.

می‌خواهید با بیت‌کوین به دانشگاه بروید؟

آموزش و پرورش توسط بیت کوین

مامی این فشارها باعث شده که دانشگاه‌ها تکنولوژی بلاک‌چین را وارد برنامه‌ی درسی خود کنند. دانشگاه نیکوزیا (Nicosia)، اولین دانشگاهی است که پرداخت به روش بیت‌کوین را پذیرفت و دانشجویان آن می‌توانند با مدرک بلاک‌چین فارغ التحصیل شوند.
حالا بقیه‌ی دانشگاه‌ها و کالج‌ها به دنبال این قطار به راه افتاده اند و هم به دانشجویان اجاز‌ه‌ی گذراندن دوره‌های بیت‌کوین را می‌دهند و هم امکان پرداخت شهریه از طریق بیت‌کوین را فراهم می‌کنند.

آخرین دانشگاهی که وارد این عرصه شده است مدرسه اروپایی مدیریت و تکنولوژی (ESMT) است که برگزاری کارگاه‌های ارزهای دیجیتال را آغاز کرده و به دانشجویان اجازه می‌دهند شهریه را به وسیله‌ی بیت‌کوین پرداخت کنند. جورج گارلیکس (Georg Garlichs)، مدیر مالی دانشگاه می‌گوید: “ضرورت بود که ما را به این کار وادار کرد. مشکلاتی که دانشجویان ما در کشورهای دیگر با آن مواجه بودند از جمله اینکه حواله‌ی پول برای آنان سخت بود. همزمان که شهرت و اقبال عمومی نسبت به ارزهای رمزنگاری‌شده افزایش می‌یابد، متخصصان بیشتری مورد نیاز خواهند بود و مراکز آموزشی باید به این نیازها پاسخ دهند.”

 

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments