Image default
تجارت دانستنی ها سرمایه گذاری

بهترین و آسان ترین راهکارهای مورد نیاز انتقال ارزهای دیجیتال

از آن جایی که با ورود ارزهای دیجیتال به دنیای مالی بسیاری از مشکلات در این خصوص را حل کرده است، امروزه برای جابه جایی ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین باید مبلغ ناچیزی کارمزد پرداخت گردد. البته کیف پول هایی وجود دارد که کارمزدی برای انتقال دریافت نمی کنند. موضوع کارمزدهای ارزهای دیجیتال در دنیای این ارزها بحث های زیادی را به دنبال داشته است. هر چند با پیشرفت روز افزود تکنولوژی مشکلات مربوط به ارزهای دیجیتال به خصوص کارمزد تراکنش ها هر روز بیشتر حل شده است. زیرا ارزهای دیجیتال این توانمندی را دارند که تکنولوژی آنها هر روز بهتر شده و مبادلات اقتصادی را راحت تر نمایند. آنها دارای این پتانسیل می باشند که چشم انداز مربوط به موسسات مالی، اقتصادی، بانک ها و سازمان ها را تغییر دهند.

برای اینکه موسسات مالی و اقتصادی چشم اندازهای جدید دنیای ارزهای دیجیتال را راحت تر قبول نمایند، پذیرش سطوح عملیاتی ارزهای دیجیتالی است. هرچه ازهای دیجیتال بیشتر در دسترس باشند، این تغییر دیدگاه ها سریع تر انجام می شود. امروزه این امکان وجود دارد که بیت کوین و اتریوم با کارمزدی بسیار ناچیز و کمتر از کارمزدهای بانک ها را در مدت زمان بسیار کوتاه به هر جای جهان انتقال داد. در این راستا کوین هایی مانند IOTA و XRP وجود دارد، که ضمن داشتن کارمزدهای کم با سرعت کار انتقال را انجام می دهند. حتی برخی از آنها تراکنش هایی بدون کارمزد انجام می دهند. این امر و این اتفاق در سال ۲۰۲۰ واقعا شگفت آور است. اما مشکلی که در این میان وجود دارد، چگونگی تبدیل ارزهای سنتی به ارزهای دیجیتال می باشد.

هزینه های جابه جایی ارزهای دیجیتال

برای تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای سنتی صرافی های بسیاری در دنیا تشکیل شده است که هرکدام کارمزد و مراحل خاص خود را دارا می باشند. برخی از این صرافی ها برای مردم آمرکا در دسترس نمی باشند. برای همین بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال در ایالات متحده آمریکا از یک صرافی به نام کوین بیس برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود استفاده می کنند. با وجود چنین صرافی هایی شما خواهید توانست در طی چند دقیقه مبلغی را برای دوستانتان در سراسر جهان ارسال نمایید. اما مشکل اینجاست که چگونه این ارز به ارز سنتی تبدیل و خرج شود. هر چند دنیا در حال حرکت به سمت استفاده از مزایای ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره اش است اما تا آن روز که این امر کاملا در همه جای جهان اتفاق بیفتد باید همچنان دارایی هایمان را با ارزش دیجیتال خود را با ارزهای سنتی تبدیل و هزینه نماییم.

ارزهای دیجیتال
ارزهای دیجیتال

 

وقتی کاربران اقدام به تبدیل ارزهای سنتی به دیجیتال و یا بالعکس می نمایند. یک تا سه درصد از دارایی خود را در هر تراکنش از دست خواهند داد. اگر شما بخواهید یکصد دلار بیت کوین را خریداری نمایید و آن را به شخص دیگری در یکی از کشورهای اروپایی ارسال نمایید، آن دوست و یا آن شخص نیز بخواهد این یکصد دلار تبدیل شده به بیت کوین را نقد نماید و آن را به یورو تبدیل کند، باید هزینه هایی را شامل یک تا سه درصد تبدیل اولیه ارز سنتی به بیت کوین بپردازد، سپس کارمزدی را برای ماینینک و انجام تراکنش تقبل کرده و در نهایت یک تا سه درصد نیز فرد دریافت کننده بیت کوین بابت تبدیل آن به ارز سنتی یورو یا هر ارز دیگری بپردازد.در نهایت ۱۰۰ دلار شما ۶ دلار کم می شودو به ۹۴ دلار می رسد.

شاید پرداخت ۶ دلار بابت هزینه های انتقال و غیره زیاد به نظر نیاید. اما اگر در مقیاس بزرگ تر آن را در نظر بگیرید، از دست رفتن ۶ درصد از سرمایه اولیه خود را شاهد خواهید بود. این یکی از دلایلی است که مردم واقعا باید بدانند ارزهای دیجیتال چه چیزی هستند و چه تأثیری در امور مالی آنها خواهد داشت. مردم باید یاد بگیرند به ارزهای دیجیتال اعتماد نمایند. و از آن بیشتر بهره برده و آن را وارد زندگیشان نمایند. در نهایت باید بگوییم برای اینکه ارزهای دیجیتال مورد استفاده و پذیرش عمومی و اعتماد بیشتر مردم قرار بگیرند و یا حتی به عنوان ارز کاربردی شوند، امروز به راهکارهای تبدیل بیشتری نیاز داریم. راهکارهایی که بهتر است ساده و آسان باشند. هر چند برخی راهکارها واقعا پیچیده و برخی آسان تر هستند.

ارزهای دیجیتال

راهکارهای آسان انتقال ارزهای دیجیتال

یکی از راهکارهایی که برای تبدیل می توان از آنها استفاده کرد و در واقع می توان گفت جزو ساده ترین راهکارها است، استفاده از سیستم عابر بانک یا همان POS می باشد. عابر بانک هایی که به روز شده باشند و عملکردی مانند عابر بانک های سنتی و فعلی داشته باشند. اما دارای آدرس های کیف پول کوین بیس و یا سایر سیستم های کیف پول باشد. البته در این میان بیت پی (Bitpay) در این راه پیش قدم شده است. و توانسته سیستمی را طراحی و ارائه نماید که شبیه عابر بانک ها می باشد. البته به دنبال توسعه آن بوده و تا بتوان به طور یک پارچه با تلفن ها یا کارت های اعتباری دیجیتالی کار نماید.

اما راهکار دیگر انتقال ارزهای دیجیتال می تواند این باشد که کشورهای مختلف به طور کاملا مستقل بانک های ارزهای دیجیتال را افتتاح نمایند و البته این کار بهتر است توسط دولت ها انجام شود. راه اندازی بانک های ارزهای دیجیتال به همه مردم و انواع کسب و کارهای این امکان را خواهد داد که بتوانند به صورت ارز دیجیتال به انجام تراکنش های لازم پرداخته و دارایی های خود را جابه جا نمایند. این امر همچنین به نقل و انتقال امن دارایی ها نیز بسیار کمک می کند.اما راهکار دیگری وجود دارد که می توان توسط آن سیستم های شخص ثالث به نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال اقدام کرد.

استفاده از نقل و انتقالات شخص سوم راهکاری می باشد که شبیه به راهکار استارباکس است. در این راهکار استارباکس، تبدیل سریع و قطعی و تقریبا بدون کارمزدارز دیجیتال به ارز سنتی برای پرداخت در این فروشگاه امکانپذیر است. در این راهکار این امکان برای مردم ایجاد می شود که ارزهای دیجیتال خود را خرج کرده و از آن سریع بهره مند شوند. در طی این راهکار شرکت ها دیگر نیازی به حفظ و نگهداری ارزهای دیجیتال یا تبادل آنها نیست. این راهکارها وجود دارد اما امروز اقتضا می کند که مسیرهای بیشتری را برای هزینه کردن ارزهای دیجیتال به صورت آسان و راحت و یا تبدیل آنها برای بهره مندی در زندگی روزمره پیدا کنیم. بدون وجود چنین راهکارهایی سرمایه گذاری کردن در حوزه ارزهای دیجیتال مشکلاتی خواهد داشت و ضمن آن که نقد کردن آنها به ارزهای سنتی مشکل خواهد بود.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments