Image default
اخبار

دور زدن تحریم ها در ایران با رمزارزها

فعالان صنعت رمزارزها در ایران می گویند، طبق آمار بررسی شده نیم درصد برق ایران در این حوزه مصرف می شود. آن ها معتقدند بر اساس این آمار، می توان به دور زدن تحریم ها فکر کرد و با رمزارزها گاز و نفت فروخت.

به گزارش ارزجو، سهیل نیک زاد در سومین کنفرانس حکم رانی و سیاست گذاری عمومی گفته است:” شرایط بیت کوین در ایران به گونه ای نیست که قابل کنترل باشد. این به معنی جا به جایی و تغییر سیاست های قبلی در ایجاد درآمد و هزینه است. تولید کنندگان بیت کوین برای رشد و پیش برد مقاصدشان، به تولید متکی نیستند.”

او در ادامه گفت:” مصرف برق بیت کوین در ایران نیم درصد است. با اتفاقات اخیر در کشورمان می دانیم که ارزش ریال افت پیدا کرده است. تولید بیت کوین به صرفه است و می توان با آن گاز و نفت فروخت.”
حسن مرادی کارشناس نیز در این مورد گفت:” ارزهای موازی ای علاوه بر بیت کوین وجود دارند که باید آن ها را جداگانه بررسی کرد و جدای از اقتصاد دیجیتال در نظر گرفت”.

محمد علی اخایی یکی از تولیدکنندگان این حوزه نیز گفت:” به ازای هر ساعت یک میلیارد تومان، توان وزارت برق و نیرو به سمت منفی می رود که این به دلیل وجود مزارع بیت کوین است. پس می توان کاری کرد که ماینرها در ساعات غیر شلوغ مصرف یا به اصطلاح ساعات غیر پیک به تولید بپردازند و در ساعات دیگر از ظرفیت های تولید بیت کوین استفاده کنند. با این شرایط می توان در مبادلات ارزی و پولی با توجه به شرایط تحریم، از رمزارزها سود جست.
او در ادامه گفت:” تولیدات رمزارزها به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند. با توجه به ورود به دوره ی تحریم باید از همه فرصت ها از جمله ظرفیت تولید بیت کوین استفاده کرد.

بر اساس صحبت های اخایی، با توجه به کاهش ارزش پول کشورمان، تولید بیت کوین بسیار مهم و با ارزش است. باید نهایت تلاش برای سیاست گذاری درست در زمینه ی تولید رمزارزها به کار گرفته شود.
نعناکار از کارشناسان رمزارزها نیز گفت:” در کشورهای پیش رفته مثل آمریکا و کانادا هنوز نهادهایی مثل بیمه، دولت و بانک در حوزه رمزارزها وارد فعالیت نشده اند. اما اهمیت این حوزه آن قدر بالاست که آن ها در حال آمادگی برای این مسئله هستند. در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز در حال مجازی شدن است و پول هم از این قاعده مستثنی نیست. اهمیت رمزارزها روز به روز در حال بیشتر شدن است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه