Image default
اخبار

وزارت اقتصاد کره‌جنوبی در نظر دارد تا مالیات ۲۰ درصدی بر درآمد حاصل از تراکنش‌های ارز دیجیتال را اعمال کند!

وزارت اقتصاد کره جنوبی در نظر دارد تا مالیات ۲۰ درصدی بر درآمد حاصل از تراکنش های ارز دیجیتال را اعمال کند. طبق گزارشی که توسط خبرگزاری انگلیسی زبان Korea Times منتشر شده است، وزارت اقتصاد کره جنوبی به دفتر درآمد خود دستور داده است تا مالیات بر ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

Korea Times به نقل از یک منبع ناشناس اشاره کرد که گفته می شود این وزارتخانه برنامه خود را نهایی نکرده است، اما متذکر شد که دولت ممکن است ۲۰ درصد مالیات بر درآمد حاصل از ارزهای دیجیتال وضع کند. این خبر پس از گزارش های اوایل ماه جاری منتشر شد که طی آن، کره جنوبی در حال تهیه پیش نویس مالیات برای سود حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال است.

شفافیت مالیات بر ارزهای ‌دیجیتال مورد نیاز است

برخی پیش بینی کرده اند که دولت ممکن است سودهای حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را به عنوان “سایر درآمدها” و نه سود حاصل از سرمایه گذاری طبقه بندی کند. بخش سایر درآمدها نیز شامل درآمدهای حاصل از جوایز و خریدهای بخت آزمایی و سخنرانی هاست.

طرح شفاف برای مالیات بندی ارزهای دیجیتال برای کره جنوبی بسیار ضروری است. این موضوع در اواخر ماه دسامبر و هنگامی مشخص شده است که صرافی بزرگ ارز دیجیتال بیت هامب (Bithumb) اعلام کرد که در حال بررسی و آماده سازی پرونده قضایی در خصوص ۶۸٫۹ میلیون دلار مالیات است که هیچ مبنای قانونی ندارد.

گزارش های اخیر نشان می دهند که این صرافی تصمیم گرفته تا این پرونده را پیگیری کند و مقامات را به دادگاه احضار کند.  همانطور که کوین تلگراف در یک مقاله نشان داده است، قانون گذار ارز دیجیتال در کره جنوبی پس از اولین سیاست مالیات بندی برای ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۱۷ و توسط پارک یونگ جین (Park Yong-jin)، عضو کمیته ملی سیاست گذاری حزب دموکرات معرفی شد، رشد و توسعه چشمگیری را تجربه کرده است.

در سال ۲۰۱۹، کمیته سیاست گذاری مجلس شورای ملی کره جنوبی، لایحه ای را تصویب کرد که با بررسی و موشکافانه دقیقتر آنها و نظارت دولت، مشروعیت بیشتری به دارایی های دیجیتال خواهد داد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments