Image default
اخبار بیت کوین دانستنی ها سرمایه گذاری

۵ دلیل بازگشت قیمت بیت کوین به عدد ۵ رقمی!

گزاش های منتشر شده حاکی از آن است که قیمت بیت کوین بیش از یک هفته است که ثابت مانده است و در حالی که بازارهای سهام جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا، روند نزولی پیدا کرده اند، قیمت بیت کوین بیش از یک هفته است که بالاتر از ۹۰۰۰ دلار تثبیت شده است. اما ۵ رقمی شدن قیمت بیت کوین ممکن است به زودی رخ دهد.

یک هفته است که قیمت بیت کوین همچنان در بازه محدود خود نوسان دارد. از ۲۸ ژانویه قیمت بیت کوین بین ۹۲۰۰ دلار تا ۹۶۰۰ دلار نوسان داشته است. در حال حاضر نیز بیت کوین با قیمت حدود ۹۴۰۰ دلار مبادله می شود.

رسیدن به قیمت ۱۰ هزار دلار از نظر تکنیکال

هر چه این دارایی بیشتر در این سطح باقی بماند، بیشتر صعودی می شود و احتمال حرکت صعودی و مواجه شدن با کمترین مقاومت را افزایش می دهد.

از ابتدای سال جدید تا کنون، که فقط ۵ هفته از آن می گذرد، قیمت بیت کوین بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است. به نظر می رسد، عواملی که باعث ایجاد چنین حرکتی شده اند، می توانند این روند صعودی را ادامه داده یا حتی سبب افزایش بیشتر قیمت نسبت به سال های گذشته شوند.

به گفته تحلیلگران ارزهای دیجیتال، سطح حمایت ماهانه در حال تقویت است و شمع ماه ژانویه، بزرگ ترین شمع مشاهده شده از ماه مه و ژوئن سال گذشته بوده است.

سطح حمایت ماهانه در میانگین متحرک نمایی(EMA) 21 ماهه و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰ ماهه بسته شده است. همچنین به بالاترین سطح قیمتی ماهانه رسیده است.

قیمت بیت کوین

ثانیا، حرکت قیمت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۱ هفتگی شاخص خوبی برای وقوع بازار گاوی است. به گفته تحلیلگران سیگنال سوم، این است که شاخص RSI هفتگی بیت کوین به بالاتر از ۵۵ می رسد که می تواند به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته شود.

علاوه بر این، قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار گرفته که تایید تکنیکال دیگری بر ادامه روند صعودی است. صلیب طلایی در نمودار روزانه یک سیگنال بسیار مثبت دیگری برای روند بلند مدت است.

گذشتن میانگین متحرک ۵۰ روزه از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه چند روز پیش رخ داد. این اتفاق آخرین بار در آوریل ۲۰۱۹ رخ داد که طی دو ماه بعد از آن یک افزایش ۲۰۰ درصدی در قیمت بیت کوین صورت گرفت. یک پامپ مشابه از سطح امروز می تواند قیمت بیت کوین را پس از هاوینگ به ۲۸۰۰۰ دلار برساند.

قیمت بیت کوین

علائم فاندامنتال

علاوه بر این پنج سیگنال بلند مدت فنی و تکنیکال، تعدادی از عوامل فاندامنتال هستند که می توانند باعث شوند که قیمت بیت کوین به ۵ رقم افزایش یابد.

احتمالا هاوینگ بیشترین تاثیر را بر قیمت بیت کوین در سال جاری دارد و اگر روندی که در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ پس از هاوینگ رخ داد، تکرار شود، سال آینده حتی با قیمت بسیار بالاتری روبرو خواهیم شد.

مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز بر ارزهای جهانی و بانک های مرکزی فشار آورده که برای قیمت بیت کوین عاملی صعودی است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه