Image default
اخبار بلاکچین تکنولوژی منتخب سر دبیر

اهمیت روز افزون بلاک چین در سال ۲۰۲۰

از آنجایی که ارزهای دیجیتالی در بستر بلاک چین در بین مردم، رشد روز افزونی دارد؛ هر روز بیشتر شاهد این پیشرفت و فراهم شدن زمینه رشد آن هستیم. از آنجایی که ارزهای دیجیتال دارای کارکردهای متنوع و بی شماری هستند، همچنان در حال اثبات این قابلیت ها می باشند. یکی از بهترین ویژگی های شبکه های به اصطلاح بدون نیاز به مجوز، این می باشد که هر کس قادر است به هر نحو که دوست دارد، از آنها استفاده نماید. زیرا فضای ارزهای دیجیتال از زمان تولد و در طول این یک دهه، پیشرفت های بسیار زیادی داشته است و قطعا در ادامه این راه نیز به دستاوردهای بزرگ تری خواهد رسید. دستاوردهایی که امروز حتی نمی توانیم تصورش را هم بکنیم.

بلاک چین یکی از حیرت آورترین فناوری های جهان است

از آنجایی که ارزهای دیجیتال را بر بستر بلاک چین و با کمک اینترنت و به صورت آنلاین می توان معامله کرد. معاملاتی که بر روی آنها انجام می شود از نوع معاملات همتا به همتا است. فناوری که ارزهای دیجیتال بر بستر آن قرار گرفته اند، یعنی بلاک چین بسیار حیرت آور است. این فناوری به کاربران کمک کرده تا در زمان و مکان محدود نباشند و واسطه ها را از معاملات خود حذف نمایند. عدم نیاز به وجود شخص ثالث برای انجام معاملات یکی از خصوصیت های منحصر به فرد ارزهای دیجیتال است. دلیل عدم نیاز به وجود شخص ثالث در این معاملات این است، که همه کارها به صورت مستقیم بین فرد گیرنده و فرستنده و یا فروشنده و خریدار صورت می گیرد. همانگونه که تحلیل گران بازار ارزهای دیجیتال تصریح کرده اند هر روز بر تعداد علاقمندان و سرمایه گذاران این بازار افزوده می شود.

بلاک چین دارای مزایای زیادی است و بسیاری از کاربردهایش در صنایع و دانشگاه ها در آینده و با پیشرفت این تکنولوژی به فعلیت خواهد رسید. امروزه دیگر انگیزه های اقتصادی مانند قرن گذشته و حتی ده سال قبل نیست. دنیای فناوری امروز در یک دو راهی قرار گرفته و می تواند برای مردم جهان این امکان رافراهم کند، تا قدرت را در دست خود داشته باشند و همین امر انگیزه ها را تغییر خواهد داد. در این میان فناوری بلاک چین می تواند نقش جالب توجه و مفیدی داشته باشد. زیرا بلاک چین توانسته به فضای مجازی کاربردهای بیشتری ببخشد، می توان گفت این فناوری نوع جدیدی از فضای مجازی و شبکه اینترنت است. زیرا اطلاعات در آن مانند بلوک، طبقه بندی شده ای می باشد و این ویژگی خاص بلاک چین است. همچنین در آن اطلاعات برای کسی قابل دسترسی نیست و این امر برعکس شبکه اینترنت می باشد، که همه اطلاعات در سرور اصلی به صورت متمرکز ذخیره شده است.

امروزه همه دنیا شاهد تحولاتی روز افزون و گسترده در حوزه های تبادل اطلاعات و فناوری های نوین در این عرصه است. همین امر ضمن آسان تر کردن مبادلات در سراسر جهان که منجر به افزایش ثروت و قدرت مردم می شود، نیازمند روش ها و خط مشی های جدید تری در مدیریت اقتصاد می باشد. به خصوص اینکه با ورود به سال ۲۰۲۰ به نظر می رسد وارد دوره جدیدترین از این فناوری یعنی بلاک چین شده ایم. و بلاک چین هر روز در حال تکامل بیشتری است. در واقع بلاک چین امروز در مرحله ای پا گذاشته است. که می توان آن را مرحله عملی بلاک چین برای حل مشکلات جهان نامید.

شاید امروز به نقطه اوج این صنعت نزدیک تر شده باشیم. یکی از کاربردهای آن کاربرد طبیعی اش می باشد. و این امر خود یکی از چالش های بزرگ کارآفرینان این حوزه می باشد. بلاک چین که دارای کاربردهایی با عنوان کاربردهای متقاعد کننده و طبیعی است، در برخی از حوزه ها قابل استفاده و قابل اعمال می باشد. که البته گاهی به اندازه کافی متقاعد کننده نمی باشد. بنابراین کارآفرینان این حوزه باید به دنبال کاربردهایی طبیعی تر برای بلاک چین باشند. که این امیدواری برای سال ۲۰۲۰ وجود دارد که این کاربرد تحقق یابد.

در جهان افراد کارآفرین و خلاق بسیاری فعالیت می کنند، که برای پیاده کرده ایده ها و کارهایشان و شغل های جدید نیازمند سرمایه هستند. این کارآفرینان به همین دلیل به بانک ها و سایر سرمایه گذاران در این راستا نیازمند می باشند. این امر مدت زمان طولانی همراه با فرسایش انرژی را به دنبال خواهد داشت. همچنین جذب سرمایه نیازمند اثبات خوب بودن ایده و مذاکرات طولانی و نفس گیر است. این در حالی است که امروزه عرضه های اولیه کوین هایی مانند (ICO) و عرضه های اولیه صرافی (IEO) بدون نیاز به حضور بانک ها و یا سایر سرمایه گذاران و یا شرکت های سرمایه گذاری امکان جذب نمودن سرمایه را برای ایده های جدید و پروژه های خلاقانه فراهم می کنند. زیرا این کوین ها با استفاده از بلاک چین به اینگونه شرکت ها این اجازه را می دهند که در ازای جذب سرمایه توکن های خود را به فروش برسانند. البته برای این امر یک پیش فرض وجود دارد و آن این است که توکن ها برای خریدارانشان سودهایی به همراه خواهند داشت.

پتانسیل عالی بیت کوین در کشور آفریقا

بلاک چین توانست بیت کوین را به عنوان یکی از موفق ترین پروژه های مالی در بستر خود به جهان ارائه کند. با وجود محبوبیت زیاد بیت کوین با ۱۳۰ میلیارد دلار حجم بازار توانست جایگاه اول را در بین ارزهای دیجیتال به دست بیاورد، این رمز ارز خاص خود را به خوبی معرفی کرده و قابلیت هایش را به نمایش گذاشته است. البته رمز ارهای محبوب دیگری مانند اتریوم وجود دارند که قابلیت های خوبی نیز از خود نشان داده اند، اما این رمز ارزهای به اندازه بیت کوین نتوانستند غیرمتمرکز باشند.

همچنین بیت کوین امروزه به جایگاهی دست یافته است که پروژه های مختلفی از پروتکل آن در حال انجام است. امروزه یکی از قابلیت هایی که برای بیت کوین مطرح است، پتانسیل عالی بیت کوین در کشور آفریقا است. تا جایی که نقش برجسته ای در پیشرفت قناوری بلاک چین در این منطقه داشته است. از طرف دیگر نیز رویکرد متضاد دولت چین در پذیرش بلاک چین و اقدامات تند علیه شرکت های کریپتویی، نشان می دهد بیت کوین رقیبی برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چین است و این دولت به دنبال کاهش قیمت بیت کوین می باشد.یکی از حوزه های کاربردی و جالب برای صنعت بلاک چین حوزه بازی های آنلاین می باشد. زیرا در این حوزه حدود ۳۹۰ میلیارد دلار در گردش است. این صنعت به طور حتم در سال جدید میلادی پیشرفت بیشتری خواهد داشت. این پیشرفت می تواند گام هایی به سوی کالایی شدن و توکن شدن باشد. بلاک چین نیز خواهد توانست در این عرصه با مزایایی که دارد. مانند شفافیت و امنیت، تأثیر قابل توجهی داشته باشد. بنابراین بازارهای نو و جدیدی برای ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین به وجود خواهد آمد. در این میان تجربه بازی های آنلاین وارد حوزه جدیدتری از این صنعت می شود.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments