Image default
اخبار بیت کوین تجارت دانستنی ها

بیت کوین یا آلت کوین ها؟ کدامیک برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ مناسب‌ترند؟

اکنون که احساسات بازار تغییر کرده است و اکثر معامله ‌گران تمایلات صعودی دارند، دوباره این سؤال قدیمی مطرح می شود که بیت کوین یا آلت کوین ها؟ بیایید به بازار نگاهی بیندازیم که استراتژی سرمایه‌ گذاری در کدام نوع از ارزهای دیجیتال می تواند بازدهی بیشتری داشته باشد.

بیت کوین بخریم یا آلت کوین؟

این احساس که بازار روند صعودی خود را دوباره از سرگرفته است، در میان علاقمندان شدت گرفته و معامله گران سرمایه‌ های خود را بر روی پروژه‌ های بلاک چینی مورد علاقه خود سرمایه ‌گذاری می کنند. سوالی که در ذهن اکثر سرمایه‌ گذارها را به خود مشغول کرده است، این است که کدام ارز دیجیتال بیش‌ترین بازدهی را خواهد داشت؟ بیت‌کوین با بیشترین سهم از بازار ارزهای دیجیتال یا آلت کوین ها با سهم حداقلی؟

بیت ‌کوین با داشتن اکثریت کاربران، غیر متمرکزترین پروژه ارزهای دیجیتال است و باهوش ترین‌ افراد در علوم کامپیوتر درحال حاضر بر روی توسعه این شبکه کار می کنند. بیشترین توسعه شبکه، بیشترین زیرساخت و پشتیبانی و بیشترین تجارت، از جمله فاکتورهای تاثیرگذار برای حاکمیت بیت ‌کوین است. شاید مهم ‌تر از همه برای معامله‌گران، این است که بیت‌ کوین بیشترین نقدینگی را دارد و امن ‌ترین شبکه با بیشترین مقدار نرخ هش اثبات کار برای تائید تراکنش هاست.

از سوی دیگر، آلت کوین ‌ها معمولاً بسیار پر ریسک‌ تر و خطرناک ‌تر هستند. آنها به اندازه کافی ایمن نیستند. آنها به اندازه بیت‌ کوین نقدینگی ندارند و اغلب می توانند مورد حمله قرار بگیرند، زیرا نرخ هش پایین ‌تری دارند و یا مانند بسیاری از کوین های اثبات سهام از نظر اجماع کم امنیت ‌تر هستند. قبل ازسرمایه‌ گذاری طولانی مدت، هر یک از آلت کوین ‌های مورد نظر باید به‌ صورت جداگانه، مورد بررسی قرار گرفته و توسط سرمایه‌ گذاران مورد مطالعه قرار بگیرند.

آلت کوین‌ های بزرگ تر از نظر حجم سرمایه مانند اتریوم یا بیت کوین‌ کش دارای زیرساخت ‌های نسبتاً خوبی هستند که شبکه ها را کامل می کنند. به‌عنوان مثال دیفای تقریباً یک میلیارد دلار در اتر سرمایه‌ گذاری کرده است. گفته می‌ شود که هر یک از این پروژه ‌ها بر روی پلتفرم یکی از انواع آلت کوین ‌ها ساخته می ‌شوند که بایستی به ‌طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرند.

سرمایه گذاری بیت کوین نرخ هش
سرمایه گذاری بیت‌کوین

آلت کوین ها دارای نوسانات بالایی هستند

بسیاری از معامله‌ گران، نوسانات زیاد موجود در آلت کوین‌ ها را دوست دارند، زیرا درصورت شروع رشد، سود بسیار بیشتری را ارائه می دهند. با افزایش قیمت بیت ‌کوین، بیشتر اوقات قیمت آلت کوین ‌ها نیز افزایش می یابد. گاهی اوقات نیز این افزایش قیمت خیلی بیشتر از خود بیت ‌کوین است، اما اگر بیت ‌کوین شروع به ریزش کند نیز همین مسئله صادق است.

در طول بازار گاوی سال ۲۰۱۷، برخی از معامله ‌گران از سرمایه‌ گذاری در یک آلت کوین بسیار کم ارزش بطور ناگهانی و به‌دلیل مشارکت آن آلت کوین با یک پروژه صاحب نام، یا ارائه یک ویژگی جدید که سبب جلب توجه زیادی به‌ خود شده بود، میلیونر شده‌ اند. بدون توجه به این نکته که بیشتر آلت کوین بیش از ۹۰ درصد ارزش خود را در طول بازار خرسی از دست دادند و برخی از پروژه ها به طور کلی از بین رفتند و هودل کنندگان با کیفی از توکن های بی ارزش باقی ماندند.

بیت کوین به طور چشمگیری کاهش یافته است و چندین بار بیش از ۸۰ درصد از قیمت خود را از دست داده است، اما این ارز دیجیتال با افزایش قیمت های قتبل توجهی نیز همراه بوده است. این کوین بسیار بی ثبات است، اما به دلیل محدود بودن عرضه و قوانین اجماعش، یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن و با پتانسیل تقریباً نامحدود می باشد.

آلت کوین ها بیشتر اوقات چند پنی ارزش دارند و هر آلت کوین با آلت کوین دیگر متفاوت بوده و با بیت کوین نیز بسیار تفاوت دارد. بنابراین، اگر قصد سرمایه گذاری در آلت کوین ها را دارید، در این زمینه تحقیقات کامل و جامعی را انجام دهیی. توجه داشته باشید که آلت کوین ها و شرکت های پشتیبان آنها در برابر قوانین و مقررات بسیار آسیب پذیر هستند، اما بیت کوین اینگونه نیست.

بیت کوین یک سرمایه گذاری خوب در سال ۲۰۲۰ است. این ارز دیجیتال نه تنها به عنوان یک دارایی امن دیده می شود، بلکه به یک ارز دیجیتال اصلی است و دائما پیشرفت های بلاک چین از طریق فرآیند BIP رهبری می کند. درست است که آلت کوین ها می توانند، درآمد بیشتری نسبت به بیت کوین برای شما به همراه داشته باشند، اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که آنها بسیار خطرناک می باشند و ممکن است در یک لحظه همه چیز خود را از دست بدهید.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه