Image default
اخبار دانستنی ها

مرد قدرتمند صنعت ارزهای دیجیتال : از هر ۱۰۰۰نفر در دنیا تنها ۱ نفر ارز دیجیتال دارد!

اگرچه اکنون بیش از ده سال است که از پیدایش بیت‌ کوین می گذرد، اما سایر ارزهای دیجیتال هنوز یک کلاس دارایی نسبتاً جوان و یک فناوری تأیید نشده هستند که ارزیابی اکثر آنها بر اساس گمانه زنی های محض است.

به اعتقاد یکی از قدرتمندترین شخصیت های صنعت ارزهای دیجیتال، از هر ۱۰۰۰ نفر در دنیا فقط ۱ نفر ارز دیجیتال دارد و وضعیت کنونی بازار تنها نشان دهنده نوک کوه یخی است که طی ۳۰ سال آینده شاهد کل آن خواهیم بود.

مدیرعامل بایننس: پذیرش فعلی بیت‌کوین فقط نشان دهنده نوک کوه یخ است

ارزهای دیجیتال یک کلاس جدید از دارایی و فناوری هستند که پتانسیل متحول ساختن صنعت مالی را داشته و حتی می توانند تعریف جدیدی از آنچه که درحال حاضر جهان به عنوان پول می شناسد را ارائه دهند.

معمولاً گمانه‌ زنی‌ ها در مورد رشد ارزش یک دارایی به‌ طرز سرسام آوری جلوتر از آماده شدن و بلوغ آن برای مصرف عمومی است، و همین مسئله باعث شد که قیمت ارزهای دیجیتال نسبت به نقطه اوج خود، با کاهش شدیدی روبرو شود.

بااین حال، پس از گذشت دو سال، این سرمایه ‌گذاری‌ های هیجانی تا حد زیادی فروکش کرده‌است و در حال حاضر، گمانه‌ زنی در مورد ارزش ارزهای دیجیتال بیش از پیش به واقعیت نزدیک شده است.

اما حباب قیمتی به وجود آمده، بیت ‌کوین و سایر دارایی ‌های دیجیتال را حسابی بر سر زبان‌ها انداخته است. بیت‌ کوین در حال حاضر یک نام خانوادگی است، یک راه‌ حل است و در فرهنگ لغت در کنار بلاک چین و ارزز دیجیتال، و موارد دیگر جایگاهی در فرهنگ لغت دارد.
اگرچه اکثریت مردم حتی هنوز درک درستی از این مسئله که چرا ارزهای دیجیتال با اهمیت هستند، ندارند، و یا هیچ نوعی از آنها را در اختیار ندارند، اما با اینحال می ‌دانند که ارز دیجیتال چیست؟

به گفته چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال بایننس، تنها ۱ نفر از هر ۱۰۰۰ نفر یا حتی بیشتر، صاحب دارایی ‌های دیجیتالی مانند بیت‌ کوین، اتریوم، ریپل یا دیگر آلت کوین‌های پایین ‌تر از نظر ارز ش بازار می باشد.

ژائو درحالیکه در برنامه زنده پریسکوپ صحبت می کرد، گفت که این فقط نمایش “نوک کوه یخ” برای آینده پذیرش ارزهای دیجیتال است که طی ۳۰ سال آینده صورت می گیرد. وی در این باره عنوان کرد:

از هر ۱۰۰۰ نفر تنها یک نفر ارز دیجیتال دارد، اما این رقم می تواند، طی ۳۰ سال آینده به نیمی از جمعیت جهان افزایش پیدا کند.

سخنان وی قابل توجه است و درحالی مطرح می شود که سرمایه‌ گذاران ارزهای دیجیتال نیاز به یادآوری پتانسیل کلاس این نوع دارایی را دارند.

بعد از گذشت دو سال از بازاری خرسی، کاهش قیمت باعث شده است تا سرمایه ‌گذاران فراموش کنند که چگونه این ارزهای دیجیتال می توانند سبب کامیابی در آینده شوند.

درست مانند اینترنت و بسیاری از فناوری های دیگر مانند تلویزیون، یخچال و سایر موارد قبل از آن، دهه‌ ها طول می کشد تا فناوری‌ های جدید توسط مردم مورد پذیرش قرار بگیرند.

داده‌ های گذشته حاکی از آن است که اگر میزان پذیرش بیت ‌کوین با پذیرش اینترنت همگام باشد، تا سال ۲۰۴۳ بیش از ۵۰ درصد از جهان از ارزهای دیجیتال استفاده خواهند کرد.

وقتی نیمی از جهان که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند، قیمت ها نیز می توانند به سطحی غیرقابل تصور برسند. گفتنی است که ژائو نیز مدیرعامل یکی از مهم ترین صرافی ها در بازار ارزهای دیجیتال است و در صدر لیست ثروتمندان رمزنگاری فوربس قرار گرفته است و و همین مسئله باعث شد سخنان وی در فضای ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد.

نوشته های مرتبط

۳ دیدگاه

طناز بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ at ۱۰:۵۹

جالب من و یاد نظریه کوه یخ یونگ می ندازه

پاسخ
سهیل بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ at ۱۰:۵۷

به نظر من با افزایش موجودی بیت کوین در دست همه از ارزشش کاسته میشه هرچی زیاد بشه بی ارزش میشه

پاسخ
arzjoo بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ at ۱۰:۵۸

مرسی از دیگاهتون دوست عزیز باید دید

پاسخ

ارسال دیدگاه