Image default
اخبار

ماینرهای چینی نگران سختگیری بیشتر در زمینه قانون‌گذاری‌ها!

روچلو لوپز (Rocelo Lopes)، مدیرعامل Stratum، CoinPY و یکی از نام های پیشرو در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین در آمریکای لاتین، در حال مذاکره برای فروش مزرعه استخراج ثبت شده در پاراگوئه و متعلق به برزیل به نام CoinPY است که زمانی یک شرکت برجسته ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین بوده است.

طبق اطلاعات اختصاصی به دست آمده از کوین تلگراف، مذاکرات در این زمینه در حال پیشرفت است و کل شرکت استخراج در پاراگوئه به یک گروه چینی فروخته می شود که در حال حاضر مزارع مشابهی را در چین مدیریت می کنند.

ماینرهای چینی نگران سختگیری بیشتر در زمینه قانون گذاری ها هستند

بنا بر گزارش ها، این گروه به دلایل مربوط به قانون گذاری به دنبال معامله با لوپز هستند و احتمال می دهند که پس از راه‌ اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) که می تواند موجب به وجود آمدن موج جدیدی از پیگیری ها و سختگیری های قانونی در صنعت ارزهای دیجیتال شود، شرایط سختی را برایشان ایجاد کند.

قانون گذاری های سختگیرانه باعث می شود که ماینرهای چینی به دنبال مکان های دیگری باشند

این اقدام به دنبال رفتار سایر ماینرهای چینی صورت گرفته است که به دنبال یافتن مکان های جایگزین برای راه اندازی عملیات خود هستند، زیرا یکی از مناطق مهم استخراج بیت کوین در جهان سیچوان است. فصل بارندگی در آنجا از ماه آوریل تا سپتامبر ادامه دارد و بسیاری از ماینرها در فصل خشک عملیات را به سمت مغولستان داخلی، شین جیانگ و یونان انتقال می دهند تا از انرژی تولید شده توسط شرکت های انرژی حرارتی استفاده کنند.

همانند پاراگوئه، کشورهایی مانند قزاقستان و ازبکستان از شرکت های استخراج چینی برای تهیه تجهیزات قدیمی و کم درآمد مانند Antiminer S9، E10 و M3 استفاده می کنند. در مزارع چین، به دلایل لجستیکی از تجهیزات پیشرو استفاده می شود.

تغییرات در دستگاه ها و مدیریت

در مورد فروش CoinPY به چینی ها نیز طبق گفته منابعی که با کوین تلگراف به صورت ناشناس گفتگو می کنند، تمام تجهیزات موجود در مزرعه استخراج مستقر در پاراگوئه و ثبت شده در برزیل باید تخلیه شوند. به این ترتیب، لوپز تا پایان فوریه باید تمامی دستگاه های موجود در این مکان را حذف کند.

از آنجا که CoinPY میزبان دستگاه های شخص ثالث است، مشتریان از مقصد مورد نظر تجهیزاتشان که بیشتر از نوع Antminer S9 است مطلع می شوند. با توجه به این مذاکرات چینی ها اجازه دارند تا ۸ سال با CoinPY به مشاوره بپردازند که نه تنها جنبه های استخراج بلکه روابط دولتی و قانونگذاری را نیز شامل می شود.

با پیشرفت در معامله CoinPY، چینی ها می توانند تجهیزات خود را به پاراگوئه ارسال کرده و برخی از کارخانه ها را در چین ببندند.

در حالی که لوپز در یک برنامه تلویزیونی از استخراج بیت کوین صحبت کرده بود، اخیراً خاطرنشان کرد که روند استخراج حرفه ای تر شده است و اینکه هاوینگ، امکان هرگونه استخراج که در مقیاس بزرگ انجام نشده است را برای همیشه از بین می برد.

همان طور که کوین تلگراف اخیراً گزارش داد، یک مزرعه استخراج بیت کوین در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شده است و کار تمام دستگاه های آن نیز متوقف شده است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه