Image default
اخبار

چند نفر حداقل ۱ بیت کوین در اختیار دارند؟

بیت کوین در هفته گذشته توانست به ۱۰،۰۰۰ دلار برسد و این میزان افزایش قیمت برای یک کوین مناسب است، بنابراین ممکن است بخواهید بدانید که چند نفر حداقل ۱ بیت کوین در اختیار دارند.

فقط حدود ۲ درصد از آدرس ها ۱ بیت کوین یا بیشتر در اختیار دارند و ما با بررسی توزیع بیت کوین توسط آدرس هایی که توسط BitInfoCharts ارائه شده است، شروع خواهیم کرد.

بر اساس آمار ارائه‌ شده توسط بیت اینفوچارتز (BitInfoCharts)، چیزی در حدود ۶۳۳،۰۰۸ آدرس در شبکه، حداقل یک بیت کوین موجودی دارند. این رقم معادل ۱٫۶۸ میلیون واحد از این ارز دیجیتال است و ۲٫۱۸ درصد از تمام آدرس ‌های شبکه بیت کوین را شامل می ‌شود. با این حال، نمی ‌توان با اطمینان گفت که هر یک بیت کوین متعلق به یک آدرس می باشد. بنابراین، برای به درست آوردن آماری دقیق تر باید عمیق تر بررسی کنیم.

اولین سناریو این است که هر فردی یک کیف پول واحد با کمتر از یک بیت کوین را دارد. این بهترین سناریو و راحت ترین نمونه برای شمارش است.

اما اوضاع در سناریوی دوم پیچیده تر می شود، چرا که در سناریوی دوم، یک نفر می تواند یک یا بیش از یک واحد بیت کوین را در چندین آدرس مختلف داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است یک نفر ۰٫۸ بیت کوین را در یک کیف پول و ۰٫۲ بیت کوین در آدرسی دیگر ذخیره کرده باشد، یا اینکه ۰٫۱ بیت کوین را در هر ۱۰ کیف پول مختلف نگه دارید. در این موارد ، آدرس ها کمتر از یک کوین دارند، بنابراین باید در ردیف های دیگر جدول توزیع نمایش داده شوند – مواردی که در ابتدا آنها را نادیده گرفتیم. شمارش کسانی که حداقل ۱ بیت کوین در سناریوی دوم دارند، بسیار دشوار خواهد بود ، چرا که ۹۸ درصد از آدرس‌هایی که کمتر از یک بیت کوین دارند، متعلق به آنهاست.

سناریوی سومی نیز وجود دارد. به عنوان مثال می ‌توان در نظر گرفت که حساب ‌هایی با ۱۰ بیت کوین نیز در شمارش ما لحاظ شود و این در حالی است که ممکن است این حساب متعلق به یک شرکت یا نهاد باشد؛ در نتیجه با محاسبه تعداد افراد وابسته به این نهاد یا شرکت می ‌توان نتیجه گرفت که این افراد مقادیری کمتر از یک بیت کوین را در اختیار دارند.

به هر حال، بر اساس جدول توزیع ، می توانیم اطمینان داشته باشیم که بین ۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱ میلیون نفر حداقل ۱ بیت کوین در اختیار دارند.

بیت کوین های از دست رفته چه می شوند؟

م انباید این نکته را تکلیف ارزهایی که از دست رفته است چه می ‌شود؟ نادیده بگیریم. مثلا فرض کنید فردی ۱ بیت کوین داشته باشد، اما کلید خصوصی خود را گم کند، در این صورت او باز هم یک بیت کوین در اختیار دارد! با در نظر گرفتن ارزهای از دست رفته، ۲۰ درصد از میزان محاسبه ‌شده ما کم می ‌شود. چینالایسیس (Chainalysis)، در گزارشی عنوان کرده است که تنها در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۳ درصد از بیت کوین ‌های در گردش در آن زمان برای همیشه از دست رفته اند. بنابراین، تعداد کل افرادی که حداقل ۱ بیت کوین در اختیار دارند، بین ۴۰۰,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰ نفر متغیر است.

شایان ذکر است که اگر همه افرادی که بیش از ۱ بیت کوین دارند، در یک جامعه زندگی می کردند، می توانستند شهری را بسازند که جمعیت آن با شهر سویا اسپانیا (۶۸۸،۷۱۱) پالرمو ، ایتالیا (۶۷۶،۱۱۸) اشتوتگارت ، آلمان (۶۳۴٫۸۳۰) گلاسگو ، اسکاتلند یا لاس وگاس، ایالات متحده (۵۸۳٫۷۵۶) قابل مقایسه بود.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه