Image default
اخبار بیت کوین دانستنی ها

آیا باید جمعه‌ها بیت کوین را خرید و دوشنبه‌ها فروخت؟

یک مطالعه جامع، به مدت ۲ سال خرید و فروش بیت ‌کوین را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. این یافته‌ ها بسیار شگفت ‌آور بود. این تحقیق با نگاهی به میانگین چرخه بازار هفتگی برای یافتن بهترین روز در هفته برای خرید و همچنین فروش صورت گرفت.

یافته هایی که محققان کشف کرده اند چیست؟

مجموعه تحقیقاتی لانگ‌ هش (Longhash) با بررسی داده‌ های قیمت بیت‌ کوین در طی یک دوره دو ساله متوجه برخی از الگوهای بسیار جالب در رابطه با عملکرد قیمت و حجم معاملات شده است. داده های مورد مطالعه آنها توسط CryptoDataDownload تهیه شده است.

در این تحقیق، لانگ‌ هش به دنبال یافتن میانگین قیمتی، برای قیمت بازشدن، بسته شدن، بالاترین و پایین ترین قیمت ساعتی در طول هفته بود. به‌عنوان مثال، آنها هر دوشنبه ساعت ۶ صبح بالاترین قیمت را در نظر گرفته و میانگین آن را یافته تا به یک قیمت متوسط برسند. آنها این کار را در یک پروسه سخت، برای هر کندل در تایم فریم یک ساعته از هر روز در هفته به مدت دو سال انجام دادند.

محققان دریافتند که میانگین کمترین قیمت بیت‌کوین در ساعت ۶ صبح به وقت گرینویچ در جمعه ‌ها بوده است. این بدان معنی است که به طور متوسط، این بهترین زمان برای کسب موقعیت خرید است.

بدیهی است، بازار بیت ‌کوین بسیار پرنوسان است و ممکن است همیشه با یک میانگین کلی مطابقت نداشته باشد، بنابراین این یافته‌ ها را به‌ عنوان وحی منزل قلمداد نکنید. این یک مشاوره سرمایه ‌گذاری نیست، بلکه صرفاً یک نگاه تحلیلی از بازار است.

محققان همچنین دریافتند که بطور متوسط، در روزهای دوشنبه و سه شنبه حوالی نیمه شب به وقت UTC، قیمت بیت‌ کوین به‌ طور میانگین ۱۷۰ دلار بیشتر از روزهای جمعه است.

این بدان معنی است که دوشنبه یا سه شنبه از نظر آماری بهترین زمان برای تسویه خرید در روز جمعه یا گرفتن موقعیت فروش برای روز جمعه بعدی است که قیمت از نظر آماری پایین ‌تر است.

چرا بازار بیت کوین نوسان دارد؟

صادقانه بگویم، هیچ کس واقعاً نمی داند که چرا بازار بیت ‌کوین چنین نوساناتی دارد. با این وجود، محققان مطالعه فوق گمان می کنند که این الگوی نوسانی ممکن است به این دلیل شکل بگیرد که به‌ جهت همپوشانی منطقه زمانی در نیمه شب دوشنبه / سه شنبه به وقت UTC، معامله‌ گران فعال بیشتری در این زمان آنلاین باشند. بطوری که معامله‌ گران آسیایی، اروپایی و آمریکایی همه در این زمان فعال هستند.

محققان به این مسئله توجه داشته‌ اند که حجم معاملات به‌ طور ویژه ای در طول مدت تحقیق بیشتر نشده است. یافته‌ های محققان نشان دهنده همبستگی میان حجم معاملات کمتر در روزهای جمعه، با قیمت پایین ‌تر است. به هرحال این مسئله به یافته‌ هایشان برای پایین آمدن قیمت ‌ها اعتبار می دهد.

با توجه به موقعیتی که سرمایه گذاران نهادی در ابتدای هفته موقعیت دارند ، دوشنبه ها می توانند نشان دهنده سطح قیمت بالاتر باشند. بسیاری از میزهای فرابورس تمام تلاش خود را می کنند تا از سفارش های خرید بزرگ و فروش بزرگ را نهایی کنند.

این امر همچنین می تواند از قیمت پایین تر در شب جمعه پشتیبانی کند زیرا معامله گران در طول هفته، موقعیت هایی را که روزهای دوشنبه / سه شنبه به دست می آورند، تسویه کرده و از حسابشان برداشت می کنند. البته تمام این موارد فقط حدس و گمان است. در هر صورت، از محققانی که این بررسی را انجام داده اند و این نتایج جالب را کشف کرده اند، قدردانی می شود.

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه

سلطان بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۶

بازار ارزهای دیجتال اینقدر نوسان داره که نمیشه به هیچ پیش بینی و حتی دوشنبه و پنجشنبه ای اعتماد کرد.

پاسخ

ارسال دیدگاه