Image default
اخبار

تاثیر مخرب قوانین مالیاتی برزیل بر روی صرافی‌های ارزهای دیجیتال در این کشور!

بر اساس گزارش های منتشر شده، مقامات مالیاتی در برزیل در زمینه قانون گذاری ارزهای دیجیتال فعال تر شده اند که نتیجه آن چیزی است از بین رفتن صرافی های ارزهای دیجیتال کوچک نیست.

به دنبال اعمال قوانین مالیاتی جدید در آگوست ۲۰۱۹، برزیل اخیراً با برخی از پیامدهای این اقدام روبرو شده است. کوین تلگراف برزیل گزارش کرده است که به دنبال تهدیدهای پرداخت جریمه های سنگین و اثرات فوری قانونگذاری ها، دو صرافی بزرگ ارز دیجیتال مستقر در آمریکای جنوبی تعطیل شده اند.

Acesso Bitcoin یکی از صرافی ها بود که به صورت داوطلبانه فعالیتش را متوقف کرد بنا به گزارش های منتشر شده، پدرو نونس (Pedro Nunes)، یکی از بنیانگذاران این صرافی، قوانین مالیاتی جدید را علت این مسئله می داند. وی در رابطه با این موضوع عنوان کرد:

“بعد از اینکه خدمات درآمد فدرال (Federal Revenue Service) این قوانین را منتشر کرد، ما شاهد کاهش چشمگیری در حجم معاملات بودیم. همچنین احساس می کنیم که رشد بازار برای صرافی های کوچک تر کاهش پیدا کرده است.”

Latoex، یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال در برزیل با مشکلات مشابهی روبرو است. این شرکت در صورت عدم اجرای دستور تعلیق صادر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل، در انتظار جریمه ای به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ رئال برزیل (BRD) خواهد بود.

قوانین کنونی ارزهای دیجیتال در برزیل

از آنجایی که در حال حاضر برزیل قانون خاصی در زمینه ارزهای دیجیتال ندارد، همه صرافی ها تحت نظر دستورالعمل قانونی شماره ۱۸۸۸ صادر شده توسط وزارت درآمدهای فدرال عمل می کنند. کلیه شرکت هایی که تراکنش های ارزهای دیجیتال را در برزیل انجام می دهند، باید تمامی این تراکنش ها را به مقامات مربوطه گزارش کنند و در غیر این صورت موظف به پرداخت جریمه ای به مبلغ ۵۰۰ رئال برزیل تا ۱۵۰۰ رئال برزیل یا ۱۲۰ تا ۳۶۰ دلار خواهند بود.

هر دو مجلس کنگره ملی برزیل در حال بررسی پیشنهادهایی برای قانون گذاری صنعت ارزهای دیجیتال در این کشور هستند. کمیسیون ویژه ای در حال تجزیه و تحلیل و اصلاح و بازبینی چنین پیشنهاداتی مانند لایحه ی ۲۳۰۳/۲۰۱۵است. در عین حال، مجلس سنا نیز در حال بررسی دو لایحه ی دیگر، (PL 3825/2019) و (PL 3949/2019) می باشد. از فوریه سال ۲۰۲۰، هیچ قانون خاصی در زمینه بازار ارزهای دیجیتال در برزیل تصویب نشده است.

نوشته های مرتبط

۵ دیدگاه

رضا ولی زاده اسفند ۱۴, ۱۳۹۸ at ۱۹:۰۸

مطلب راجع به کرونا نمی ذارید ببینیم بالاخره بیت کوین کرونا میگیره یا فقط ناقله

پاسخ
شهرزاد سلیمانی اسفند ۱۴, ۱۳۹۸ at ۱۹:۰۷

خدا رو شکر تاثیر مخرب همه کشورها رو دیدیم یعنی دیدید که همه کشورها بدبختن فقط ما خوشبختیم

خوش به حالمون بریم با کرونا حالش رو ببریم

پاسخ
مرجان نوری اسفند ۱۴, ۱۳۹۸ at ۱۹:۰۴

بیشتر خبرهای داخلی رو بدین منظورم همین کشور خودمون ایرانه

مرسی اه

پاسخ
مهران صفدری اسفند ۱۴, ۱۳۹۸ at ۱۹:۰۳

برزیل خوبه ها ولی اولویت با ماینینگه این ماینرهای بدبخت اوضاعشون چی شد هی میپیچونن یه جواب درست نمی شنویم حالا که دیگه کلا کشورم تعطیله

پاسخ
محیار اقلامی اسفند ۱۴, ۱۳۹۸ at ۱۹:۰۲

میشه زحمت بکشید مقاله رو همون دو خط اولش رو بخونید ببینید چقدر بی معنیه

اصلا مقاله رو نمیشه فهمید همون اول خورد تو ذوقم

پاسخ

ارسال دیدگاه