Image default
اخبار

برد گارلینگهاوس: ریپل قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ به آمازون صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شود!

بر اساس گزارش های منتشر شده، برد گارلینگهوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل در برنامه زنده تلویزیونی طی مصاحبه با جولیا چترلی (Julia Chatterly) از شبکه CNN درباره وضعیت کنونی ریپل، XRP و برنامه های این شرکت در سال ۲۰۲۰ صحبت کرد.

گارلینگهوس عنوان کرد که طی ۵ سال آینده، ریپل قصد دارد تا به آمازون صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

ریپل در بازار نزولی رشد کرد، سایر پروژه های بلاک چین تعدیل شد

برد گارلینگهوس با جولیا چترلی از شبکه CNN مصاحبه انجام داد و در خصوص وضعیت ریپل و برنامه های آینده آن صحبت کرد. مدیرعامل ریپل، عملکرد کنونی این شرکت و توکن XRP را بسیار خوب عنوان کرد، هرچند او به نوسانات قیمت کوتاه مدت توجه زیادی نداشته است.

گارلینگهوس شرکت خود را از موضع بلندمدت تر بررسی کرده است. او بازار نوظهور و با ارزش چند صد میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال را با بازارهایی نظیر طلا که ارزش چندین تریلیون دلاری دارند، مقایسه کرده است.

گارلینگهوس معتقد است اکوسیستم ریپل به رشد خود ادامه خواهد داد و مشکلات واقعی مشتریان واقعی را با پروژه هایی نظیر کویل (Coil) برطرف خواهد کرد. گارلینگهوس بیان کرد که بیت کوین، اتریوم یا سایر پروژه های ارز دیجیتال را به عنوان رقیب خود در نظر نمی‌ گیرد و رشد کلی در این فضا به نفع همه است.

ریپل طی بازار خرسی رشد کرد و ۱۵۰ کارمند جدید نیز استخدام کرد، در حالی که بسیاری از پروژه های دیگر تعدیل نیروی چشمگیر داشته اند. گارلینگهوس همچنین به IPO آتی ریپل اشاره کرد، اگرچه جدول زمانی مشخصی ارائه نداد.

وی گفت: ما سال گذشته و زمانی که به نظرم سایر پروژه ها بر حل مشکلات واقعی تمرکز کمتری داشتند، ۱۵۰ کارمند جدید استخدام کردیم. طی هفته های گذشته تعدیل نیروهای زیادی در جامعه ارزهای دیجیتال رخ داده است.

ریپل همچنین قصد دارد تا برای ارائه شفافیت بیشتر با قانون گذاران همکاری کند. گارلینگهوس امیدوار است تا آمریکا در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال به کشور پیشرو تبدیل شود، اما این امر بدون شفافیت قانونگذاری اتفاق نمی افتد.

گارلینگهوس عنوان کرد: ارزش بازار XRP بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار است، بنابراین ارزش ۱۰ میلیارد دلاری برای IPO ریپل، فرصت خوبی را به سهامداران ریپل ارائه می‌دهد. این IPO به ریپل امکان انعطاف پذیری بیشتری را برای انجام اقداماتی نظیر سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در مانی گرام (Moneygram) یا صرافی مکزیکی بیتسو (Bitso) ارائه می ‌دهد.

رگولاتوری قیمت ریپل
قیمت ریپل

گارلینگهوس همچنین ابراز کرد که ارز دیجیتال بانک مرکزی کشور چین به طور کل برای عرصه ارزهای دیجیتال نکته مثبت و خوبی است. او معتقد است که دولت ها و بانک های مرکزی باید فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در نظر داشته باشند. وی عنوان کرد:

هنگامی که به عقب نگاه می‌ کنم و آن را به صورت کلان بررسی می ‌کنم، به نظرم این نکته ای بسیار خوب و سازنده برای کل جامعه بلاک چین و ارزهای دیجیتال است که بانک های مرکزی و دولت ها به سمت فناوری های جدید حرکت کنند. فناوری هایی که اقتصاد و زیرساخت پرداخت های ما را کارآمدتر می ‌کنند. پس به طور کل به نظرم این موضوع، نکته مثبتی است.

رویای گارلینگهوس برای تبدیل شدن به آمازون

گارلینگهوس به رشد حماسی آمازون و آغاز شروع فعالیت آن به عنوان فروشنده آنلاین کتاب قبل از تسلط بر تجارت الکترونیکی اشاره کرد. وی پتانسیل مشابهی را برای ریپل پیش بینی می کند، اگرچه می گوید که ریپل، هدف اول و اصلی پرداخت های برون مرزی است. وی گفت:
امیدوارم که در ۵ سال آینده همانند کتاب فروشی آمازون نباشیم، بلکه خود آمازون باشیم.

وی گفت تصور این که بازار ارزهای دیجیتال در طی پنج سال چه سرنوشتی خواهد داشت، دشوار است اما رشد بیشتر ریپل و ارائه راهکارهای واقعی به مشتریان را در آینده این شرکت می ‌بیند. ریپل با بسیاری از شرکت های استراتژیک مانند SBI، مانی گرام، IndusInd و بانک انگلیسی عربستان سعودی همکاری کرده است تا بتواند سهم بازار و نفوذ خود را در صنعت پرداخت های برون مرزی افزایش دهد.

گارلینگهاوس می گوید که از آنجا که ریپل، متن باز است، وی در مورد ایده عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی بر روی بلاک چین خود آماده است. CDBC ها می توانند از فناوری ریپل برای پرداختهای برون مرزی بسیار کارآمد در حوزه های مختلف بانکی استفاده کنند. جالب است بدانید که آیا بانک های مرکزی از این پیشنهاد وی استقبال خواهند کرد یا خیر.

امسال ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، موضوع داغ گفتگو در داووس بود و بسیاری از بانک های مرکزی در اقتصادهای نوظهور در حال تحقیق و بررسی در مورد امکان راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستد.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه