Image default
اخبار

هکرهای ارزهای دیجیتال مجددا با حمله به اپلیکیشن دیفای، ۶۳۵ هزار دلار اتریوم به‌سرقت بردند!

گزارش ها منتشر شده حاکی از آن است که چند روز پیش، اکوسیستم فولکروم (Fulcrum) دیفای توسط معامله اسپات در bZx مالی که برای تجارت در فولکروم مورد استفاده قرار می گیرد، هک شد. این هکر موفق شد با ۲۳۰۰ اتریوم (۵۷۵ هزار دلار) فرار کند. گفتنی است که این هکر موفق شد که از طریق دستکاری وام های ارزهای دیجیتال ، پول بدست آورد.

اکنون گزارش شده است که این هکر موفق شده مقدار بالاتری اتر را نشسبت به گذشته بگیرد. این بار، بیش از ۲،۳۷۸ اتریوم (۶۳۵،۰۰۰ دلار) بود.

شخصی، بار دیگر فریب داده است

یک وبلاگ، تجزیه و تحلیل سریعی از حمله‌ دیگر هکر هوشمند به اپلیکیشن دیفای bZx به اشتراک گذاشته است. مودیت گوپتا (Mudit Gupta)، مهندس نرم افزار سابق گوگل و از علاقمندان به دفتر کل توزیع شده اظهار داشت که هنوز صحبت از تجزیه و تحلیل دقیق هک جدید خیلی زود است، اما فعلا تجزیه و تحلیل سریعی را به اشتراک گذاشته است.

این هک اتریوم بسیار شبیه به آخرین هک بود و در یک معامله واحد در ۱۸ فوریه ۲۰۲۰ انجام شد. مجدداً، هکر از سیستم معامله برای نگه داشتن ۲۳۷۸ اتریوم استفاده کرد و آن را با کیف پول خود دستکاری کرد.

این هکر ۲۳۷۸ اتریوم تضمین شده را بدست آورد، اما bzx 2378 اتریوم را ازدست داد. بنابراین، شخص دیگری ۳۳۸ اتریوم به دست آورده است. این ۳۳۸اتریوم توسط افرادی بدست آمده است که سفارش ۹۰۰ اتریوم هکر را برای sUSD در Kyberانجام داده اند. شاید هکر سفارشات آن هارا را پر کرده باشد تا شاید ۱۷۱۶ اتریوم ساخته شود. بنابراین، این هکر پس از این دو حمله توانست بیش از یک میلیون دلار در اتریوم درآمد داشته باشد.

چارلی لی، دیفای به دلیل تمرکز آن، را مورد انتقاد قرار می دهد

پیش از این نیز گزارش شده بود از وقتی که تمام عملیات مربوط به قرارداد فولکروم به غیر از وام دادن به حالت تعلیق در آمده است که چارلی لی، بنیان گذار لایت کوین ، دیفای (DeFi) را پایه گذاری کرده است و آن را شبیه به صرافی متمرکز می خواند، وی در این باره توییت کرد:

به همین دلیل من به دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) اعتقاد ندارم. این بدترین چیز هر دو جهان است. بیشتر دیفای را می توان با یک بخش متمرکز تعطیل کرد، بنابراین این فقط نمایش تمرکززدایی است. و با این حال هیچ کس نمی تواند هک و یا سوء استفاده را از بین ببرد، مگر اینکه ما تمرکزبیشتری اضافه کنیم. پس چطور این بهتر از چیزی است که اکنون داریم؟

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه