Image default
استراتژی دانستنی ها سرمایه گذاری

۳ گام مهم برای کسب درآمد توسط سرمایه‌گذاران هوشمند بیت کوین !

بیت کوین ثابت کرده است که سودآورترین سرمایه گذاری دهه گذشته بوده است و برای ده سال آینده نیز نوید سرمایه گذاری بیشتری را در این فضا می دهد. موفق ترین سرمایه گذاران بیت کوین همیشه از یک سری اصول هوشمندانه پیروی کرده اند که برای افزایش سود نیز اهمیت خواهند داشت.

خریدهای تدریجی و ثابت

ممکن است در این سطح به نظر برسد که معامله گران و فعالان بازار بیشترین سود را کسب می کنند و مهارت های تجاری بیشتری برای سودآوری در فضای ارزهای دیجیتال لازم است. اما واقعیت، خلاف این موضوع است. خریدهای تدریجی و ثابت بیت کوین طی چند سال گذشته ثابت کرده اند که بهترین استراتژی برای سرمایه گذاران عادی می باشد.

به عنوان مثال، یک سرمایه گذاری ساده ۱۰۰ دلاری بیت کوین آن هم به صورت ماهانه از ژانویه سال ۲۰۱۳ تا کنون می توانست ارزشی بالغ بر ۱ میلیون دلار داشته باشد. در حقیقت، شروع همین استراتژی ساده وقتی بیت کوین در ژانویه سال ۲۰۱۸ به اوج قیمت خود رسید، نیز می توانست در حال حاضر بسیار سودآور باشد.

به عبارت ساده تر، امر تجارت نیاز به مهارت بالایی دارد و بیشتر تازه کارها با ضرر و زیان روبرو می شوند. کسانی که در بازارهای مالی سنتی مشغول به فعالیت هستند نیز مدت هاست که این واقعیت را درک کرده اند. این امر به طور ویژه ای در فضای ارزهای دیجیتال صادق است. بنابراین بهترین اقدام این است که محافظه کار باشید و از بازی های معاملاتی دوری کنید.

انتخاب ترکیب متنوع و هوشمندانه از دارایی های دیجیتال

ارز دیجیتال یک کلاس دارایی جدید است و فناوری بلاک چین برای ایجاد تحول در اقتصاد جهانی آماده است. توانایی بیت کوین برای باقی ماندن در پلتفرم برتر همچنان جای بحث دارد، اما هیچ شکی نیست که سایر ارزهای دیجیتال نیز با موفقیت روبرو خواهد شد.

مانند سرمایه گذاری های متعارف، داشتن یک سبد سهام که متشمل از ارزهای دیجیتال مختلف است، یک حرکت هوشمندانه می باشد. برخی از آۀت کوین ها سود غیر قابل باوری را برای سرمایه گذاران اولیه خود به ارمغان آورده اند. بسیاری از آنها پتانسیل های شگفت انگیز بلندمدت دارند. با این وجود، آلت کوین ها خطرناک هستند و باید فقط پس از ارزیابی دقیق و مستقل بر روی آنها سرمایه گذاری کرد.

به عبارت دیگر، انجام تحقیقات بسیار ضروری و مهم است. یک سبد سهام متنوع از ارزهای دیجیتال نیز باید محافظه کارانه صورت گیرد. آلت کوین های تثبیت شده باید در اولویت سرمایه گذاران قرار گیرن. بر روی پلتفرم هایی که جدیدتر بوده و از محبوبیت کمتری برخوردارند، در مقادیر کم سرمایه گذاری کنید.

ایمن نگه داشتن بیت کوین

شنیده ایم که میلیون ها دلار بیت کوین، به دلیل کلیدهای از دست رفته، رمزهای عبور فراموش شده و سرقت ناپدید شده اند. تقریباً تمام این خسارات، ناشی از خطای انسانی است.

سرمایه گذاران هوشمند، امنیت را در اولویت اول خود قرار داده اند. آنها هیچگاه وجوه خود را در صرافی ها نگه نمی دارند و همیشه فرآیندهای ذخیره ارزهای دیجیتال را در کیف پولهایشان، به طور کامل درک می کنند. جمله معروف “بدون کلید، ارز دیجیتال نخواهید داشت” باید به عنوان حقیقت مورد توجه قرار گیرد.

برای نگهداری صحیح از ارزهای دیجیتال، یک روش روشن و مداوم داشته باشد. کلیدها و کلمات عبور را با دقت بنویسید و آنها را در یک مکان امن ذخیره کنید. اطلاعات مهم را در فایل های کامپیوتری رمزنگاری نشده یا در فضای ابری ذخیره نکنید. نکته مهم اینکه، این واقعیت را همیشه به خاطر داشته باشید که هارد دیسک ها خراب شوند و فایل ها از بین می روند.

گفتنی است که آینده برای فناوری بلاک چین بسیار روشن است و به همین دلیل برای کسانی که به دنبال ورود به بازارهای ارزهای دیجیتال هستند بسیار امیدوار کننده است. با این وجود ، پیروی از اصول اساسی و محافظه کارانه بهترین وسیله برای تحقق مزایای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments