Image default
اخبار

مقامات رسمی بانک مرکزی ژاپن، خواستار درک عمیق‌تر ارزهای دیجیتال هستند!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که یکی از مقامات بانک مرکزی ژاپن عنوان کرد که بانک های مرکزی باید درک عمیق تری را نسبت به پیامدهای صدور ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

رویترز گزارش داد که ماسایوشی آمامیا (Masayoshi Amamiya)، معاون رئیس بانک مرکزی ژاپن عنوان کرد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می توانند تسویه حساب ها را ساده تر انجام داده و جریان های مالی خصوصی را تسهیل کنند، اما آنها همچنین می توانند نوآوری های مالی خصوصی و همچنین وجهه بانک ها را تخریب کنند. در این گزارش آمده است:

“وقتی کشورها تصمیم می گیرند که ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر کنند، باید در مورد چگونگی تأثیر آن در زمینه تسویه حساب و سیستم های مالی یک بررسی جامع و کامل انجام دهند.”

ارز دیجیتال بانک مرکزی در اقتصادهای پیشرفته اهمیت چندانی ندارد

آمامیا خاطرنشان کرد: برخلاف اقتصادهای در حال توسعه، ژاپن نمی تواند به سرعت ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را صادر کند. وی توضیح داد: باور فعلی بر این است که اقتصادهای پیشرفته باید به جای صدور ارز دیجیتال، بر مقابله با پولشویی از طریق نظارت و قانونگذاری دقیق متمرکز شوند.

با این وجود، آمامیا ضمن اشاره به همکاری هایی که بانک مرکزی ژاپن با بانک های مرکزی کانادا، انگلیس، اتحادیه اروپا، سوئد و سوئیس در ماه ژانویه آغاز کرده است، عنوان کرد که بانک مرکزی ژاپن یک تیم تحقیقاتی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی تشکیل داده و با سایر کشورها در زمینه تحقیق و تفحص همکاری خواهد داشت.

دیگر مقامات ژاپنی نسبت به صدور ارز دیجیتالی دیدگاهی بازتر دارند. کوزو یاماموتو (Kozo Yamamoto)، رئیس کمیسیون تحقیقاتی سیستم های بانکی و مالی در حزب لیبرال دموکراتیک ژاپن نیز، اخیراً عنوان کرده که این کشور باید طی دو یا سه سال یک ین دیجیتال ایجاد کند. وی در این باره عنوان کرد:

“هر چه زودتر بهتر. ما پیشنهادهایی را ارائه می دهیم تا در دستورالعمل های سیاست دولت درج شوند و امیدوارم این اتفاق طی دو یا سه سال صورت گیرد. “

نوشته های مرتبط

۴ دیدگاه

پیمان خاموشی اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۳۴

سلام
من نفهمیدم ارز دیجیتال ایران اسمش پیمون بود یا پیمان ؟
اسم من رو گذاشتن خیلی ضایع است

پاسخ
arzjoo اسفند ۱۳, ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۲

دیگه به بزرگی خودتون ببخشید پیمان کوین

پاسخ
امیر حسین کشوری اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۳۳

چی میگی الان همه درگیر کرونا هستن معلوم نیست زنده بمونیم یا نه میگی ارز دیجیتال ایران چی شد؟

پاسخ
اکبر اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۳۲

همه دنیا دنبال ارز دیجیتال خودشون هستن بعد تو ایران همه چی ممنوعه همه جا که جلو رفتن و یه چند سالی گذشت تازه یادشون میفته یه تذکری بدین تو رو خدا

پاسخ

ارسال دیدگاه