Image default
اخبار

صرافی‌های ارزهای دیجیتال اوکی‌اکس و بیتفینکس از حملات DDoS رنج می‌برند!

صرافی های ارزهای دیجیتال اوکی اکس و بیتفینکس از چندین حمله منع سرویس رنج می برند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این حملات با هم مرتبط هستند یا خیر، اگرچه مدیرعامل اوکی اکس در صفحه شخصی Weibo خود رقبا را در این زمینه مقصر دانست.

اوکی اکس برای اولین بار چند روز پیش و در حدود ساعت ۱۱:۳۰ صبح، تحت حمله منع سرویس (DDoS) قرار گرفت. جی هائو (Jay Hao)، مدیرعامل این شرکت در صفحه شخصی Weibo خود در حالی که این حمله در حال وقوع بود، این مطلب را منتشر کرد و رقبای خود را در این حمله مقصر دانست که نامی از آنها عنوان نکرد. این حمله به اندازه ۲۰۰ گیگابایت بر ثانیه از ترافیک را مورد استفاده قرارداده است که باعث شده تا فشار زیادی بر سیستم های اوکی اکس وارد شود.

پس از آن، حمله منع سرویس از سر گرفته شد. این بار بیتفینکس تحت این حمله قرار گرفت، همانطور که توسط حساب توییتری این صرافی نیز اعلام شد. گفتنی است که صفحه اعلام وضعیت بیتفینکس نشان می دهد که این حمله تا یک ساعت به طول انجامیده است و فعالیت این صرافی را به شدت تحت تاثیر قرارداده و با اختلال مواجه کرده است، زیرا توان آن را تقریباً به صفر رسانده است.

همانطور که توسط هائو در توئیتر عنوان شد، در همان بازه زمانی، اوکی اکس دوباره تحت حمله منع سرویس دیگری قرار گرفت. بنا بر گزارش ها حمله جدید منع سرویس، ۴۰۰ گیگ در هر ثانیه از ترافیک را مورد استفاده قرار داده که دو برابر بیشتر از مورد قبلی می باشد.

یک نماینده اوکی اکس در این باره به کوین تلگراف گفت که حملات منع سرویس در مدت زمان کوتاهی کنترل شدند و هیچ مشتری در خارج از کشور تحت تأثیر این حملات قرار نمی گیرد.

ین حمله اندکی پس از اتمام “تعمیر و نگهداری موقت سیستم” صورت گرفت که آپشن ها و معاملات آتی را در دوره نگهداری و تعمیر سیستم غیرفعال کرده بود. این نماینده اظهار داشت: این دو واقعه کاملاً بی ارتباط هستند.

نمایندگان بیتفینکس نیز اظهار داشتند که این تیم با از سرگیری فعالیت های عادی، سطح حفاظت دقیق تری را به اجرا گذاشته است. پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری اطلاعات بیتفینکس اطلاعات بیشتری در مورد این حمله در گفتگو با کوین تلگراف را عنوان کرد. وی در این باره توضیح داد:

این مهاجم تلاش کرد تا همزمان از چندین ویژگی پلتفرم برای افزایش بار در زیرساخت ها بهره مند شود. در حالی که ما از بسیاری از مکانیسم های مختلف پیشگیری حملات منع سرویس استفاده می کنیم تعداد زیادی از آدرس های IP مختلف استفاده می شود و طراحی پیچیده درخواست ها به سوی API v1 ما از ناکارآمدی داخلی در یکی از صف های پردازش غیرهسته ای ما بهره برده است.

در حالی که وی عنوان می کند، سرویس های هسته این پلتفرم تحت تأثیر این حملات قرار نگرفته اند و می توانند در مقابل این حملات مقاومت کنند، وی تصمیم گرفت که به تعمیر و نگهداری سیستم بپردازد تا سریعا در برابر حملات مشابه اقدام کند.

علت اصلی چنین حملاتی چه می تواند باشد؟

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری اطلاعات بیتفینکس در توئیتی عنوان کرد که این حمله بسیار پیچیده بوده است، زیرا این تیم بسیار سخت تلاش کرده است تا در مدت زمان کوتاهی آن را از بین ببرد.

وی در توئیت دیگری عنوان کرد که از حملات صورت گرفته در اوکی اکس آگاهی نداشته است، اما تمایل دارد تا شباهت های این حملات را دریابد. وی اضافه کرد:

ا سطحی از پیچیدگی را شاهد بودیم که به معنای آمادگی عمیق مهاجم است. خبر خوب اینکه، این نوع از حملات مجددا بر روی سیستم های بیتفینکس تاثیرگذار نخواهند بود.

در حالی که هائو در ابتدا رقبا را در وقوع چنین حملاتی مقصر می دانست، این نظرات قبل از وقوع حملات بعدی اظهار شده بود. مشخص نیست که آیا این حملات با یکدیگر در ارتباط هستند یا خیر. در حالی که حملات منع سرویس بسیار مختل کننده است، بعید به نظر می رسد که مدت زمان کوتاه اجرای آنها چشم انداز رقابتی بین صرافی ها را با تغییر روبرو کند.

نوشته های مرتبط

۷ دیدگاه

انوشه ایروانی اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۲۷

لطفا صرافی های معتبر که هک نمیشن رو معرفی کنید البته اگه ایرانی ها رو راه میدن

پاسخ
arzjoo اسفند ۱۳, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۰

سلام در این باره با مقالات زیادی رو منتشر کردیم در حال حاضر بایننس جز صرافی های معتبر هست ولی از اونجایی که خطر تحریم رو داریم توصیه ما استفاده از خدمات خوب صرافی های معتبر داخلی هست که در دسترس هستند

پاسخ
سیمین خیر آبادی اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۲۶

سلام نکنه این صرافی ها هی میگن دیداس شدیم پول ملت رو هاپولی کنند ؟
یعنی همشون راست میگن

پاسخ
arzjoo اسفند ۱۳, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۱

قطعا این اتفاق نباید بیافته خطر هک شدن هست و صرافی ها سعی اشون بر ایجاد امنیت برای دارایی کاربران باید باشه

پاسخ
محمد اکبری اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۲۵

این صرافی ها مگه کارشون درست نیست چرا اینقدر به فنا میرن ؟؟؟؟؟

پاسخ
arzjoo اسفند ۱۳, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۲

خطر هک شدن برای هر سرویسی هست و صرافی های ارز دیجیتال هم به نحوی در معرض هستند

پاسخ
arzjoo اسفند ۱۳, ۱۳۹۸ at ۱۷:۳۹

حملات سایبری به هر سامانه ای ممکنه به وجود بیاد مهم تعهدی هست که صرافی های معتبر به کاربراشون دارند.

پاسخ

ارسال دیدگاه