Image default
اخبار دانستنی ها سرمایه گذاری

چرا خریداری بیت کوین با قیمت کنونی‌اش، امری منطقی است؟

گزارش های مختلف حاکی از آن است که بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۸٫۶۰۰ دلار معامله می شود و خرید بیت کوین با این قیمت ممکن است منطقی به نظر برسد، اما چرا؟

بیت کوین پیش از این ۲۰ درصد اصلاح قیمت را تجربه کرده است

بیت کوین در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از نقطه اوج اخیر خود پایین آمده است. در ماه فوریه، این کوین پیشگام صنعت ارزهای دیجیتال، قیمت بالای ۱۰٫۴۰۰ دلار را تجربه کرده است. بعد از برخورد به این سطح که با بدبینی کل بازار روبرو شد، قیمت بیت کوین اکنون به طور قابل توجهی اصلاح شده است و ممکن است فرصت های خرید را برای سرمایه گذاران فراهم کند.

توصیه‌ یکی از صاحبنظران توییتربه نام LightCrypto این است که احتیاط پیشه کنید، چرا که ممکن اتست نوسانات کوتاه مدت باعث کاهش قیمت بیت کوین شود. احساسات نسبت به بیت کوین نزولی است و این مسئله سناریوهای بیشتری را برای کاهش بیشتر قیمت این ارز دیجیتال نشان می دهد.

بیت کوین در روز شنبه با قیمتی معادل ۸،۷۳۶٫۷۸ دلار معامله شد و در کل بین ۸،۵۰۰ دلار و ۸۹۰۰ دلار در نوسان بود. شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز به عدد ۳۸ سقوط کرد که این مسئله سیگنال “ترس” را نشان داد و صحبت از موقعیت short (موقعیت فروش) این کوین مطرح است.

با این حال، انباشت کوتاه نیز برای معکوس کردن بیت کوین و نقدینگی آن چاره ساز بوده است. حتی با وجود نوسانات نسبتاً پایین قیمت، حرکت بیت کوین از هر جهتی که باشد، خطرناک است. تجزیه و تحلیل جدید بر اساس استفاده از کیف پول ها نشان داد که تقریبا نیمی از آدرس های بیت کوین، پر است. قیمت های بالاتر از ۸۰۰۰ دلار نیز اطمینان از سطح پشتیبانی قوی را نشان می دهند.

سنت بیت کوین بر این است که بعد از هر قیمتی، به اندازه یک چهارم قیمت و حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد اصلاح می ‌شود. این اصلاح قیمت، اخیرا رخ داده است و با این وجود، قیمت هنوز هم بالاتر از میانگین متحرک ۱۵۰ روزه است. بیت کوین هنوز هم باید قبل از وقوع هاوینگ افزایش یابد و به طور بالقوه به سطوح بالاتری برسد. پیش بینی های کلی نشان می دهد که بیت کوین به راحتی می تواند به قیمت ۱۰،۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۰ برسد، در حالی که این امکان جود دارد که به بیشتر از ۱۲،۰۰۰ دلار نیز دست یابد.

به همین دلیل، معامله گران با احساس صعودی بلند مدت نیز بیت کوین را به عنوان یک فرصت خرید بالقوه تقریباً بعد از هر سقوط قیمتی در نظر می گیرند. این ارز دیجیتال نشان داده است که می تواند بیشتر از این ها کاهش یابد، اما همچنین یک روند بهبودی سریع را طی می کند و طی چند روز به یک رده بالاتر صعود می کند.

معاملات بیت کوین نیز در یک مقیاس زمانی کوتاه و با امکان شکسته شدن سریع سطوح پشتیبانی انجام می شود. موقعیت های خرید نقدی و معاملات آتی دارای اهداف متفاوتی هستند، زیرا قیمت بیت کوین در این دو نوع معامله، با چارچوب زمانی و احساسات مختلفی همراه است. حجم معاملات بیت کوین بالای ۴۳ میلیارد دلار در روز است، اگرچه بخش عمده معاملات به تتر (USDT) تغییر یافته است چرا که از آن به عنوان ذخیره امن استفاده می شود. حجم تتر به ۵۶ میلیارد دلار در روز می رسد و انتظار می رود که این حجم وارد معاملات بیت کوین شود.

نوشته های مرتبط

۴ دیدگاه

فاطمه گودرزی اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۲۰

من میخوام بیت کوین بخرم میشه راهنمایی کنید اینور سال بخرم یا بعد از نوروز قیمت برام مهمه دانشجو هستم مرسی از راهنماییتون

پاسخ
احمد کاشانی اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۱۹

الان دلار خیلی گرونه چرا اینقدر کاربرا رو به خرید بیت کوین تشویق می کنید ؟
آخه یکصدو چهل میلیون چه خبره ……

پاسخ
صدف محرابی اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۱۷

سلام من میخوام ریپل بخرم به نظر شما یکبار دیگه به ۴ دلار سال ۲۰۱۷ میرسه ؟

پاسخ
سارا قدیانلو اسفند ۱۲, ۱۳۹۸ at ۲۲:۱۶

سلام چرا اینقدر قیمت هاتون نوسان داره خیلی بین خرید و فروشتون اختلاف هست

جواب میدید ؟

پاسخ

ارسال دیدگاه