Image default
اخبار

ریپل: استیبل کوین‌ها می‌توانند بر روی دفتر کل XRP ایجاد شوند!

بر اساس گزارش های منتشر شده، شبکه خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین ریپل نت در نظر دارد تا یک کیف پول ایمن، راحت و آسان برای دارندگان ارز دیجیتال XRP فراهم کند و این امکان نیز وجود دارد که ویژگی های موجود در دفتر کل سیستم آنها در حال گسترش باشد.

ریپل نت از زمانی که ایجاد شده است (سال ۲۰۱۲) تا کنون به طور قابل توجهی توسعه و گسترش یافته است. کاربران این سیستم مدت هاست که توانایی انجام تراکنش ها را بر روی یک دفتر کل غیرمتمرکز دارند. همچنین باید عنوان کرد که آنها به زودی می توانند از یک ویژگی در شبکه بهره مند شوند که به آنها امکان می دهد تا توکن های با پشتوانه دارایی مانند استیبل کوین های موجود در دفتر کل XRP را صادر کنند.

در ویدئویی که ماه گذشته توسط ریپل منتشر شده بود، دیوید شوارتز (David Schwartz)، مدیر ارشد فناوری این شرکت عنوان کرده بود که در حال کار بر روی افزودن ویژگی های جدید به دفتر کل ارز دیجیتال این شرکت می باشد. علاوه بر “توسعه اجماع هسته”، شوارتز در اظهارات گذشته خود در مورد عدم توسعه یکی از ویژگی های متداول بلاک چین ایستادگی کرد. وی در اظهارات خود عنوان کرده بود:

“اثبات کار نوعی بن بست برای فناوری است.”

یکی از ویژگی های ریپل که ممکن است ارائه دهد، این است که به اشخاص ثالث مانند بنگاه ها این امکان را می دهد تا ارزهای دیجیتال شخص ثالث دیگری را روی سیستم XRP راه اندازی کنند. باید عنوان کرد که جزئیات این ویژگی هنوز اعلام نشده است، اما شوارتز در این باره خاطرنشان کرد که از این ویژگی می توان برای معرفی توکن هایی که دارای ارزش ثابت هستند، مانند استیبل کوین ها به دفتر کل استفاده کرد. وی در ادامه عنوان کرد:

یکی از ویژگی هایی که در این میان بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، ویژگی ای است که باعث می شود افراد نیز بتوانند آن را راه اندازی کنند. استیبل کوین ها یکی از موارد استفاده آشکار در این زمینه هستند، اما گفتنی است که این امکان نه تنها برای استیبل کوین ها وجود دارد، بلکه برای دارایی هایی که به برخی از ارزش های خارجی وابسته اند نیز امکان پذیر است.

ویژگی های جدیدی که ریپل نت را در میان سایر بلاک چین ها برجسته می کند، کدامند؟

سایر شبکه های مبتنی بر بلاک چین نیز توانسته اند که به کاربران خود اجازه دهند تا استیبل کوین ها را عرضه کنند. با این حال، شوارتز ویژگی ریپل را بسیار جالب دانست، زیرا “نقدینگی آن توسط مکانیک لجر (ledger mechanics) تضمین شده است.”

لازم به ذکر است که تعداد شرکت های موجود در سایر کشورها که به این شبکه پیوسته اند و فناوری ریپل را مورد پذیرش قرار داده اند، نیز افزایش یافته است. با وجود چنین مسئله ای، ریپل سرمایه گذاری زیادی در سایر شبکه های انتقال مانند مانی گرام انجام داده است. تمرکز بر روی توسعه این ویژگی، به جای سایر ویژگی ها، ممکن است باعث ایجاد ویژگی های بهتری برای این شبکه شود.

نوشته های مرتبط

۴ دیدگاه

رامتین اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۱:۴۸

من لجر خریدم هر کاری میکنم نمیتونم xrp بریزم ، تو رو خدا بگید چیکار کنم …

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۴۵

حتما با فیلترشکن معتبر و پولی وارد لجر لایو بشید و این ارز رو اضافه کنید.

پاسخ
محمد علی اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۱:۴۷

میشه لطفا یک کیف پول خوب برای ریپل معرفی کنید ، ممنون از مقالات خوبتون

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۴۹

کیف پول ما توصیه نمی کنیم ولی کیف پول های سخت افزاری مثل لجر خوب هست

پاسخ

ارسال دیدگاه