Image default
اخبار

دیدار وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده با چهره‌های برجسته صنعت ارزهای دیجیتال !

بر اساس گزارش های منتشر شده، وزارت خزانه داری ایالات متحده به منظور بحث و گفتگو در مورد مشکلات قانون گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال با چهره های برجسته صنعت ارزهای دیجیتال دیدار کرد.

این خزانه داری چندی پیش اعلام کرده بود که به همراه رهبران این صنعت و کارشناسان موافق وضع قانون بر دارایی های دیجیتال به بحث و گفتگو می پردازد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده عنوان کرد که ایالات متحده از نوآوری در زمینه پتانسیل بهبود کارایی سیستم مالی استقبال می کند. با این وجود، وی همچنین بر لزوم اطمینان از تضمین امنیت ملی با چنین نوآوری ای تأکید کرد. وی در این باره عنوان کرد:

“ما باید اطمینان حاصل کنیم که می توانیم بین این نوآوری و نیاز به محافظت از امنیت ملی و حفظ تمامیت سیستم مالی خود، تعادل برقرار کنیم.”

طبق این اعلامیه، وزارت خزانه داری ایالات متحده بر جلوگیری از استفاده از دارایی های دیجیتال برای پولشویی، تأمین مالی تروریسم و سایر اهداف غیرقانونی متمرکز می باشد. این قانون گذار افزود: ایالات متحده در خط مقدم قانون گذاری ارزهای دیجیتال خواهد ماند و “استفاده از ارزهای دیجیتال را به منظور حمایت از فعالیت های غیرقانونی تحمل نخواهد کرد.”

مقابله ایالات متحده با ارزهای دیجیتال

چندین مقام قانون گذار مالی ایالات متحده نسبت به ارزهای دیجیتال جانب احتیاط را گرفته و یا حتی نسبت به آن سختگیرانه عمل کرده اند. به طوری که تابستان گذشته، خود منوچین اصرار داشت که پول نقد به اندازه ای که بیت کوین برای اهداف غیرقانونی مانند پولشویی به کار می رود، مورد استفاده قرار نمی گیرند.

لازم به ذکر است که در دسامبر سال ۲۰۱۹، یکی از اعضای هیئت مدیره دولت فدرال رزرو ایالات متحده عنوان کرد که یک چهارم کاربران بیت کوین مجرمان هستند و نیمی از کل تراکنش های بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی انجام شده است.

این باور که ارزهای دیجیتال با فعالیت های غیرقانونی همراه هستند، منجر به یک ایجاد سیستم مالی گسترده تر می شود که در تلاش است تا از همکاری با نهادهای مرتبط با دارایی های دیجیتال جلوگیری به عمل آورد.

اخیرا، جاستین او کانل (Justin O’Connell)، بنیان گذار فروشگاه ارتباطات بلاک چین ChangeOutput ،عنوان کرده است که بسیاری از بانک ها با تصور اینکه ارزهای دیجیتال عمدتاً برای فعالیت های غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرند، تجارت مرتبط با ارزهای دیجیتال را تسهیل نمی کنند.

نوشته های مرتبط

۳ دیدگاه

مهسا موسوی اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۱:۵۴

ایران بلاخره چیکار کرد ؟ قانونی شد ، نشد ؟؟؟؟؟؟
ماینرا چیشدن ؟
لطفا اخبار ایرانم‌ منتشر کنید

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۴۱

خبرهای این بخش منتشر شده اخبار جدیدی هم باشه حتما منتشر خواهد شد

پاسخ
اکبر مرادی اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۱:۵۳

یعنی ایشالا آمریکام میخواد قانونیش کنه ؟!
اگه اینطوری شه که قیمت منفجر میشه

پاسخ

ارسال دیدگاه