Image default
اخبار

قانون‌گذار مالی انگلیس، بیتمکس را به عملکرد غیرقانونی متهم می‌کند!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که سازمان رفتار مالی انگلیس (FCA) اخیرا بیانیه ای صادر کرده است که در آن صرافی بیتمکس را متهم به ارائه خدمات مالی بدون مجوز مناسب کرده است. این سازمان به شهروندان بریتانیایی توصیه کرده است تا از این صرافی جنجالی دوری کنند.

بیتمکس در مقایسه با کلاهبرداران

این بیانیه از جانب ناظر امور مالی انگلیس در مورد هرگونه انجام معامله با بیتمکس هشدار می دهد. این سازمان بیتمکس را به طور مستقیم به کلاهبرداری مستقیم از مشتریان متهم نمی کند. با این حال ، این بیانیه می گوید که کارکردن بدون مجوز، هم غیرقانونی است و هم به احتمال زیاد وابسته به امور کلاهبرداری است.

این اقدام، اولین اقدام در انگلیس علیه بیتمکس و سایر صرافی های مشابه نیست. در ژوئن سال گذشته، FCA تحقیق در مورد ممنوعیت مشتقات ارزهای دیجیتال را آغاز کرد که بعدها نسبت به عدمفعالیت با آنها توصیه کرد. همچنین، در اکتبر سال گذشته، سازمان استاندارد تبلیغات این کشور (ASA) شکایتی را علیه تبلیغی که بیتمکس در روزنامه های انگلیس انجام داده است مطرح کرد.

ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهای عمده ای است که هم اکنون برای داشتن سلطه در بازار مشتقات ارزهای دیجیتال اقدام می کند. این محصولات مالی، در حال حاضر کنترل نشده و بسیار ریسک پذیر هستند. بیتمکس به عنوان محبوب ترین صرافی ای است که این نوع معاملات را ارائه می دهد.بیتمکس برای کاهش فشار ، در حال حاضر چندین کشور را که مهم ترین آنها ایالات متحده می باشد، محاصره کرده است.

قانون گذاری بسیار دشوار خواهد بود

بیتمکس بخشی از یک صرافی ارز دیجیتال بسیار بزرگ است که با معرفی محصولات جدید مالی در حال پیچیده تر شدن است. در حالی که قانون گذاران از این فعالیت آگاه هستند، ماهیت ناشناس و بدون مرز فناوری بلاک چین، مطابقت با قانون را بسیار مشکل می کند.

بیتمکس همواره تاکید داشته است که یک نهاد صادق است و از مشتریان می خواهد که کلیه قوانین مربوطه را رعایت کنند. با این وجود ، گزینه های اهرمی آن باعث می شود حجم بزرگی از معاملات ارزهای دیجیتال از طریق پلتفرم های این صرافی و به صورت هر بیست و چهار ساعته انجام شود. این صرافی متهم به تسهیل بخش عمده ای از بازار به صورت مستقیم یا غیرمستقیم است که به ویژگی بارز فضای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بنابراین تعجب آور نیست که دولت ها به دنبال این باشند که علیه آن اقدام کنند.

این وضعیت تنها زمانی پیچیده تر می شود که موسسات مالی قدیمی نیز نسبت به انجام معاملات ارزهای دیجیتال اقدام کنند. در حالی که این نهادها همکاری کاملی با قانون گذاران دارند، اما حضور آنها، دولتها را وادار می کند تا نسبت به پرداخت ارزهای دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی جدید، اقدامات بیشتری انجام دهند.

مدافعان ارزهای دیجیتال مدتهاست که، به رسمیت شناختن قانونی دارایی های بلاک چین را به عنوان ابزاری برای پذیرش گسترده تر و جلوگیری از کلاهبرداری خواستار شده اند. بنابراین، بیانیه FCA باید با تلاش بیشتر این آژانس به منظور توسعه استانداردهایی که با استفاده از آن می توان ارز دیجیتال خریداری و معامله کرد، دنبال شود. اینکه این آژانس به زودی این مراحل را طی خواهد کرد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

نوشته های مرتبط

۳ دیدگاه

فرخنده یوسفی اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۱:۴۳

میشه برای استفاده از صرافی ها یه ویدیو تهیه کنید لطفا کامل و جامع توضیح بدید

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۵۰

ممنون از پیشنهادوتون بله حتما در داخل سایت و کانال های ارتباطی ارزجو تمامی راهنماهای لازم منتشر شده می تونید ملاحظه و مشاهده بفرمایید.

پاسخ
آریانا علوی اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۱:۴۲

این صرافی هم آینده اش مثل بیترکسه ؟ حالا ما که تو این صرافی اکانت داریم چه گلی به سرمون بگیریم

بدبخت شدیم رفت

پاسخ

ارسال دیدگاه