Image default
اخبار

انگلیس ، مقررات جدیدی را به دستورالعمل‌های دقیق ۵AMLD می‌افزاید!

بر اساس گزارش های منتشر شده، به منظور مقابله با خطرات مربوط به دارایی های دیجیتال و شبکه های آنها، وزارت خزانه داری سلطنتی و وزارت دارایی و اقتصادی انگلیس ، اقدامات جدیدی را به مجموعه کارهای خود اضافه کرده است.

ترز چمبرز (Therese Chambers)، مدیر تحقیقات خرده فروشی و قانون گذاری در اداره رفتار مالی انگلیس طی یک سخنرانی عنوان کرد که مقررات جدید پولشویی، مقامات اداره رفتارهای مالی انگلیس (FCA) را به عنوان نهاد مسئول نظارت بر پولشویی (AML) در زمینه ارزهای دیجیتال می داند.

این قوانین ضد پولشویی فراتر از دستورالعمل ضد پولشویی است و مجموعه گسترده ای از فعالیت ها، مانند عرضه اولیه سکه (ICO) را، همانطور که سال گذشته توسط FATF بر تاکید شده بود، در بر می گیرد.

اتحادیه اروپا مقررات جدید AML را در ماه جولای سال ۲۰۱۸ به نام پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی یا ۵AMLD تنظیم کرد. برای دوری از مقررات جدید ۵AMLD، صرافی ارزهای دیجیتال Deribit در ژانویه سال ۲۰۲۰ هلند را ترک کرد و در پاناما دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

چمبرز در سخنان خود ادعا کرد که ارزهای دیجیتال خطر قابل توجهی از پولشویی را به همراه دارند، چرا که آنها بدون نیاز به یک “واسطه مالی” انتقال مالی انجام می دهند، به این معنی که کاربران می توانند وجوه ناشناس را ارسال کنند. چمبرز اعتقاد داشت که حمایت با رشد نوآوری همراه است.

MLR ها مربوط به رمپ های ارزهای دیجیتال هستند

چمبرز توضیح داد که FCA نظارت بیشتری بر معاملات تجاری در فضای ارزهای دیجیتال دارد.

MLR ها مربوط به صرافی هایی هستند که جفت ارزهای معاملاتی فیات ارائه می دهند و همچنین کسانی که با جفت ارزهای دیجیتال سروکار دارند. چمبرز همچنین عنوان کرد که اختیارات FCA در مورد ارائه دهندگان کیف پول های کاستودی، ICO ها، IEO ها و دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال می باشد.

هر عملیاتی که انجام هر یک از فعالیت های ذکر شده را در بربگیرد، باید گزارش ارزیابی ریسک، دقت مشتری، نظارت بر تراکنش ها، ثبت سوابق و فعالیت هی مشکوک را به FCA ارائه دهد. چمبرز در ادامه عنوان کرد:

ما معتقدیم که وقتی یک شرکت قصد درخواست مجوز از FCA را دارد، یک برنامه کاملا خوب را به تیم اعطای مجوز ما نشان می دهد، چرا که آنها دارای سیستم های قوی برای پوشش هر یک از این حوزه ها هستند. اما اساساً، ما به دنبال این هستیم که ببینیم آیا این شرکت، سیاست ها و رویه های صحیحی را انجام می دهد یا نه، ما باید اطمینان داشته باشیم که این شرکت مسئولیت های خود را جدی می گیرد تا ازاجام فعالیت های مجرمانه و پولشویی در کسب و کار خویش جلوگیری به عمل آورد.

اگرچه چمبرز اظهار داشت که امنیت از نوآوری پشتیبانی می کند، اما ناشناس بودن بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال یکی از ویژگی های بارز این صنعت است. با این حال، دولت ها همچنان به افزودن بر چنین مقرراتی ادامه می دهند.

کوین تلگراف در آگوست سال ۲۰۱۹، گزارش کارگروه اقدام مالی یا FATF را منتشر کرد که هدف آن نیز ازبین بردن ناشناس بودن در فضای ارزهای دیجیتال بود.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه