Image default
اخبار

صنعت ارزهای دیجیتال هند همچنان در معرض تهدید لایحه‌ای دیگر!

Business Insider چندی پیش اعلام کرد که یک لایحه تحت بررسی وجود دارد که می تواند باعث جلوگیری از شکوفایی ارزهای دیجیتال در هند شود، اما مجلس هند هنوز درباره “ممنوعیت ارزهای دیجیتال و تنظیم لایحه رسمی ارزهای دیجیتال” از سال ۲۰۱۹ قانونی تصویب نکرده است.

گفتنی است که در صورت تصویب این لایحه، چارچوب های قانونی منحصر به فردی را برای ارزهای مجازی، توکن های یوتیلیتی و توکن های تحت حمایت کالاها معرفی خواهد شد.

دادگاه عالی هند، ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی این کشور را لغو کرد

در تاریخ ۴ مارس، دیوان عالی هند حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه اقدام بانک مرکزی هند (RBI) برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال خلاف قانون اساسی است که این مسئله باعث خوشحالی جامعه ارزهای دیجیتال هند شد.

این بخشنامه از ارائه خدمات توسط مؤسسات مالی به شرکت های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال جلوگیری می کرده است. این ممنوعیت بر ارزهای دیجیتال از آوریل سال ۲۰۱۸ برقرار بود و شرکت هایی را که “هرگونه خدمات در رابطه با ارزهای مجازی” ارائه می دادند، هدف قرار داده بود.

کمتر از ۲۴ ساعت پس از لغو این ممنوعیت، چندین صرافی ارز دیجیتال هندی خدمات سپرده گذاری فیات را از سر گرفتند که از جمله آنها عبارتند از: Unocoin ، Wazirx و CoinDCX.

در واکنش به لغو این ممنوعیت، مشاوران HashCash نیز اعلام کردند که در سال جاری حدود ۱۰ میلیون دلار در صنعت ارزهای دیجیتال هند سرمایه گذاری خواهند کرد.

صنعت ارزهای دیجیتال هند هنوز شفاف نیست

علاوه بر لایحه سختگیرانه سال ۲۰۱۹، جامعه ارزهای دیجیتال هند نیز باید اقداماتی در زمینه قانون گذاری ارزهای دیجیتال انجام دهند تا بانک مرکزی هند از رفتار خود کوتاه بیاید.

با استناد به منابع ناشناس، روزنامه “اقتصادی تایمز” در تاریخ ۶ مارس گزارش داد که بانک مرکزی هند نگران این است که ارزهای مجازی سیستم بانکی هند را در معرض خطر قرار دهند.

سهیل مرچانت (Sohail Merchant)، یکی از اعضای انجمن اینترنت و موبایل کمیته بلاک چین و ارزهای دیجیتال هند اظهار داشت که با وجود دیدگاه خصمانه قانون گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال، هدف اصلی سهامداران صنعت بلاک چین هند برقراری بحث و گفتگو با سیاستگذاران و ایجاد یک چارچوب جامع برای دارایی های دیجیتال در هند است که این امر، راه را برای این نوآوری هموار می کند.

ممنوعیت ارزهای دیجیتال، هندی ها را به سمت دارک وب سوق می دهد

با وجود اعمال ممنوعیت بانک مرکزی هند بر ارزهای دیجیتال، یک بررسی جدید توسط Statista نشان می دهد که جمعیت هند بیشترین سرانه مصرف پلتفرم های دارک نت در سراسر جهان را دارد.

این گزارش نشان دهنده آن است که از ۲۳۲۲۷ نفری که در این بررسی حضور داشتند، ۲۶ درصد از آنها که بین ۱۶ تا ۶۵ سال سن داشتند از فناوری هایی استفاده کرده اند که دسترسی به دارک وب را تسهیل می کند که این میزان بیش از دو برابر میانگین جهانی است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه