Image default
اخبار بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین به زیر سطح ۹٫۰۰۰ دلار؛ اما جای نگرانی وجود ندارد!

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که در طول چند ساعت گذشته، قیمت بیت کوین حدود ۳٫۸۵ درصد کاهش یافته و قیمت ۹۰۰۰ دلاری خود را از دست داده است و دوباره به سطح ۸ هزار و ۶۸۴ دلار بازگشته است.

این حرکت نزولی ناگهانی پس از آن که قیمت بیت کوین به ۹،۱۸۸ دلار افزایش یافت، رخ داد. این سطح، اندکی بالاتر از هدف اصلی بیت کوین یعنی ۹،۱۵۰ دلار است که بسیاری از معامله گران پیش بینی کرده بودند که این دارایی قبل از رسیدن به سطح ۹٫۳۰۰ دلار، به آن دست خواهد یافت.

نمودار قیمت روزانه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

معامله گران پیش بینی کرده بودند که بازگشت قیمت در یکی از سطوح ۹،۱۵۰ دلار یا ۹،۳۰۰ دلار رخ خواهد داد و در زمان نگارش این مطلب، بازه زمانی روزانه قیمت در بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه اندیکاتور باند بولینگر در سطح ۸۵۵۸ دلار قرار دارد.

نمودار روزانه جفت ارز معاملاتی دلار / بیت کوین. منبع: TradingView

اگر پشتیبانی ۸،۹۰۰ دلاری قابل بازپرداخت نباشد، ممکن است که این قیمت به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در سطح ۸،۶۹۵ دلار کاهش یابد و در زیر این سطح، حمایت بعدی که میانگین متحرک ۱۲۸ روزه قرار دارد، زیر ۸،۴۰۰ دلار باشد.

طبق گفته مایکل ون د پوپ (Michaël van de Poppe) یکی از دست اندرکاران کوین تلگراف، یک سناریوی احتمالی که می تواند پس از بازگشت قیمت از ۹،۱۵۰ دلار رخ دهد، این است که قیمت بیت کوین نتواند میانگین متحرک ۲۱ هفته ای را در سطح ۸،۶۷۶ دلار حفظ کند.

نمودار هفتگی جفت ارز معاملاتی بیت کوین / دلار. منبع: TradingView

ون د پوپ در این باره توضیح داد: با از دست دادن این سطح قیمتی، ما شاهد مومنتوم و رسیدن دوباره به سطح قیمت ۸٫۲۰۰ دلار به عنوان نتیجه اصلی احتمالی هستیم.” با این حال، وی تأکید می کند که از منظر کلان، ساختار بازار بیت کوین الهام بخش است و جای نگرانی نیست. وی ادامه داد:

بازار در هفته های اول امسال شاهد یک افزایش قیمت بزرگ بوده است، اصلاح قیمت فقط برای سلامت بازار و ادامه این روند است. حفظ سطح حمایت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۸،۹۰۰ دلار در کوتاه مدت بسیار مهم است و احتمال بازگشت سطح حمایت ۸،۴۰۰ دلاری وجود دارد. بازه هفتگی زیر میانگین متحرک ۲۱ هفته در سطح ۸،۶۷۶ دلار، باعث نگرانی می شود، زیرا این سطح از توسط بسیاری از معامله گران در نظر گرفته شده است.

اما در حال حاضر، بیت کوین هنوز زیر حمایت ۸،۴۰۰ دلاری قرار نگرفته است، بنابراین بروز یک مرحله کوتاه از ثبات، که منجر به بازگرداندن سطح مقاومت دیگر در برابر ۹،۱۵۰ دلار شود وجود دارد که احتمالاً پایین تر از این سطح حمایتی کلیدی است.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین. منبع: Coin360

با پایین آمدن قیمت بیت کوین، بخش عمده ای از ۲۰ آلت کوین برتر بازار با کاهشی ۳ تا ۵ درصدی مواجه شدند. بیت کوین کش (BCH) 4.16 درصد و لایت کوین (LTC) 2.67 درصد کاهش یافت و بایننس کوین (BNB) و ترون (TRX) به ترتیب ۵٫۰۳ درصد و ۵٫۷۸ درصد کاهش یافتند.

گفتنی است که در حال حاضر حجم کلی معاملات بازار ارزهای دیجیتال ۲۵۶٫۶ میلیارد دلار است و نرخ تسلط بیت کوین ۶۳٫۳ درصد است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه