Image default
اخبار

بانک فدرال رزرو آمریکا، مبلغی معادل نیمی از کل عرضه بیت کوین را وارد اقتصاد کرد!

بر اساس گزارش های منتشر شده، بانک فدرال رزرو آمریکا مبلغی معادل نیمی از کل عرضه بیت کوین (BTC) را وارد اقتصاد کرده است، اما با این وجود، بانک ها خواستار پول بیشتری هستند.

همانطور که New York Fed در وب سایت خود تأیید کرده است، عملیات به اصطلاح خرید مجدد یا “repos” تنها در ۵ مارس ۸۹ میلیارد دلار بوده است.

ویروس کرونا جرقه ای برای نقدینگی ایجاد می کند

repo ها به گونه ای طراحی شده اند که نقدینگی موقت را به وام دهندگان ارائه دهند. بانک فدرال رزرو آمریکا در برابر ضعف اقتصادی به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داده است و در ماه جاری، نرخ بهره خود را به طور چشمگیری کاهش داده است. گفتنی است که میزان نقدینگی در روز پنجشنبه برابر با تقریباً ۹٫۸ میلیون بیت بود که بیش از نیمی از کل ذخیره بیت کوین می باشد.

وال استریت ژورنال عنوان کرد: تقاضای کلی برای نقدینگی repo در هفته های اخیر حتی از حد خود فدرال رزرو نیز فراتر رفته است. صاحبنظران بیت کوین پیش از این زنگ خطر را برای سلامتی اقتصاد ارز فیات که هیچ ارزش ذاتی ندارند و با هیچ دارایی قابل تائیدی پشتیبانی نمی شوند، اعلام کرده بودند.

آنتونی پلفیانو (Anthony Pompliano)، بنیان گذار مورگان کریک دیجیتال طی هفته گذشته عنوان کرد: نرخ بهره را کاهش داده و پول چاپ کنید. اینها ابزارهای بانک های مرکزی هستند.

شیوع ویروس کرونا، ناپایداری های سیستمیک در بازارهای سنتی را برجسته کرده است. بازار سهام دارای نوسانات تاریخی بوده اند، در حالی که کاهش نرخ بهره بانکی و کاهش تقاضا برای نفت باعث شده است که ارزش ارزهای فیات بسیاری از کشورها با کاهش روبرو شود.

چنین شکنندگی ای در پول های فیات، ارزهایی مانند بیت کوین را در کانون توجه قرار می دهد. در دنیایی که از پول با عرضه محدود و قابل اثبات استفاده می شود که امکان دستکاری آنها غیرممکن است، نیازی به بازارهای مبادلات خارجی و مدیریت اقتصاد توسط بانک های مرکزی وجود ندارد.

عرضه قابل اعتماد بیت کوین به این معنی است که از نسبت انباشت به جریان بالایی برخوردار است. خالق مدل اقتصادی انباشت به جریان، با استفاده از این مدل عنوان کرده است که قیمت بیت کوین باید در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰،۰۰۰ دلار برسد.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه