Image default
اخبار

HSBC: پلتفرم بلاک چین، روند تامین مالی معاملات تجاری را هموار می‌کند!

یک پلتفرم تأمین مالی بلاک چینی که توسط هشت بانک بزرگ مانند HSBC ، BNP Paribas و Citi ایجاد شده است، هم اکنون برای عرضه تجاری در سنگاپور در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آمادگی خود را اعلام کرده است.

خبرگزاری South China Morning Post گزارش داد که این اقدام پس از آن صورت می گیرد که این پلتفرم یک آزمایش موفقیت آمیز بیش از ۳۰ میلیون دلاری تراکنش اعتبار اسنادی را در سال گذشته انجام داده است.

اعتبار اسنادی یک مکانیسم پرداخت است که به طور گسترده در تجارت بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد، در این روش بانک متعهد می شود مبلغی که خریدار به فروشنده بدهکار است را پرداخت کند. این پرداخت زمانی صورت می گیرد که خریدار کالایی را که خریداری کرده است، دریافت نماید و بانک تا پایان مراحل این معامله متعهد به پیگیری وضعیت معامله خواهد بود.

از آنجا که ویروس کرونا همچنان در حال اثرگذاری بر روی بازارهای جهانی است، یکی از مدیران اجرایی به خبرنگاران گفت که این پلتفرم می تواند تضمین دهد که معاملات تجاری حتی در مواقع بحرانی نیز به درستی عمل می کنند.

آجی شارما (Ajay Sharma)، رئیس منطقه ای شرکت خدمات مالی و بانکداری HSBC در این باره عنوان کرد:

“اعمال نفوذ بلاک چین برای تأمین مالی معاملات بر محدودیت های فیزیکی امروز ما غلبه کرده است.”

وی افزود: این شرکت انتظار دارد تا پایان سال نیروی کار حدود ۲۰ کارمند داشته باشد.

مورد کاربردی ایجاد شده برای بلاک چین

پلتفرم های تأمین مالی معاملات تجاری بلاک چین، تحت حمایت بانک آسیا – اقیانوسیه بوده و در سطح جهان رایج هستند. در سال ۲۰۱۸، پلتفرمی با نام ETrade Connect  و با حمایت HSBC ، BNP Paribas ، Standard Chartered و ۹ بانک دیگر در هنگ کنگ راه اندازی شد.

لازم به ذکر است که پلتفرم مالی معاملات تجاری we.trade  که در کنار Rabobank ، Santander ، Société Générale ، UniCredit ، Deutsche Bank و… از همکاری HSBC نیز برخوردار است، با هایپرلجر فابریک بر مبنای بلاک چین شرکت IBM همکاری کرد تا اولین عملیات خود را در اوایل آن سال انجام دهد.

در بهار امسال در چین، یک برنامه وابسته به بانک خلق چین که توسط قانون گذار ذخیره ارزی این کشور اجرا می شود، طرح آزمایشی مالی خود را برای تأمین مالی معاملات برون مرزی در سه استان بزرگ تجاری انجام داد.

به نظر می رسد که فناوری بلاک چین در فرآیند تأمین مالی معاملات تجاری مفید است، چرا که امکان تأیید خودکار اسناد گمرک و مانده های مربوط به تأمین اعتبار و امکان به اشتراک گذاری داده های بلادرنگ و شفاف را فراهم می آورد.

در عمان، شرکت های بزرگ نفت و گاز و HSBC Bank Oman SAOG پاییز گذشته اولین اعتبار اسنادی کاملاً دیجیتالی شده خود را روی بلاک چین با استفاده از پلتفرم کوردای R3 انجام دادند.

نوشته های مرتبط

۶ دیدگاه

Roya اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۳:۰۲

cheghad donya pishrafte shode Afrin baba

پاسخ
مرصاد رجبی اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۳:۰۱

من از کیف پول تراست والت استفاده میکنم اشتباهی گوشیم ریست شد الان همه پولم پرید ، میشه راهنماییم کنید چیکار کنم ؟
ممنون

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۵۶

حتما به پشتیبانی کیف پولتون از قسمت ساپورت ایمیل بزنید.

پاسخ
درسا اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۲:۵۸

پلتفرم های مبتنی بر بلاکچین ایرانی رو هم لطفا معرفی کنید ، اصلا چیزی داریم ؟

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۱۱

پلتفرم برنا و ققنوس دو پروژه مبتنی بر بلاک‌چین در ایران هستند که در جهت بهبود بازارهای اقتصادی ایران طراحی شده‌اند و حتما کیف پول ارزجو اولین والت ایرانی مبتنی بر بلاکچین هست که در دسترس کاربران ایرانی بدون مشکل تحریم قرار گرفته.

پاسخ
بهروز اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ at ۲۲:۳۳

کلا بلاکچین بر هر درد بی درمان دواست ، عجیبه هنوز نتونستن با بلاکچین کرونا رو مهار کنن

پاسخ

ارسال دیدگاه