Image default
اخبار

فروش ۱۲۵ هزار بیت کوین توقیفی در یک حراج عمومی در ایرلند توسط دولت بلژیک!

بر اساس گزارش های منتشر شده، خانه حراجی مهم انگلستان که Wilsons Auctions نام دارد و در ایرلند واقع شده است، قرار است که در اواخر این ماه، ۱۲۵،۰۰۰ دلار بیت کوین (BTC) را طی مناقصه ای به حراج بگذارد.

در اطلاعیه ای که چندی پیش منتشر شد، ویلسونز عنوان کرد که این حراجی در ۲۴ مارس به میزبانی ویلسونز آوکس دوبلین (Wilsons Auctions Dublin) برگزار می شود.

این بیت کوین به نمایندگی از دولت فدرال بلژیک به فروش می رسد و از پرونده های جنایی مرتبط با ارزهای دیجیتال به دست آمده است و هم اکنون با دپارتمان بازیابی دارایی ویلسون برای فروش این بیت کوین ها همکاری می کند.

لازم به ذکر است که این حراجی بدون محدودیت بوده و برای برنده هیچ حداقل قیمتی تعیین نشده است.

برگزاری اولین حراجی آنلاین عمومی در ایرلند

در حالی که ویلسونز قبلاً نیز ارزهای دیجیتال را در سایر قالب حراجی به فروش رسانده بود، اما این حراجی، اولین حراجی آنلاین عمومی ارزهای دیجیتال است که در ایرلند برگزار می شود.

مارک وودز (Mark Woods)، مدیر بخش بازیابی دارایی در شرکت ویلسونز در مورد این حراجی عنون کرد:

این نوع حراجی در بین مشتریان ما محبوب شده است، چرا که آنها از این طریق می توانند به جای استفاده از صرافی های آنلاین، که می تواند یک روند خطرناک و ترسناک باشد، از یک خانه حراج ثابت و مورد اعتماد به صورت آنلاین ارزهای دیجیتال مورد علاقه خود را خرید و فروش کنند.

وی افزود که ویلسونز قصد دارد که راهنمایی هایی را برای تازه واردان صنعت ارزهای دیجیتال ارائه دهد تا از این طریق سرمایه گذاران بتوانند در این حراجی مشارکت کنند.

وودز در مورد همکاری های اخیر خانه حراج با کارشناسان بین المللی، نهادهای اجرای قانون و سازمان های دولتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: این استراتژی این امکان را برای خانه حراج به وجود می آورد که همچنان در زمینه تغییر وتحولات پیشتاز میدان باقی بماند.

ویلسونز در ادامه عنوان کرد که در این حراجی، متقاضیانی از بیش از ۹۰ کشور در سراسر جهان حضور دارند و این حراجی شامل دارایی های دیجیتال است که دراوایل سال جاری توسط دولت بلژیک مصادره شده اند.

گفتنی است که این خانه حراج همچنین در ماه ژانویه مناقصه مونرو (XMR) را برگزار کرد و XMR را که توسط مقامات قانونی انگلستان ضبط شده بود به همراه حراجی های چند دارایی دیجیتال دیگر را در پاییز سال گذشته به فروش رساند.

همانطور که پیش از این نیز گزارش شده است، این حراجی ها به عنوان وسیله ای مشترک برای دولت ها و سازمان های اجرای قانون برای فروش ارزهای دیجیتال توقیفی به کار می روند، همانطور که ایالات متحده نیزبرای فروش دارایی های به دست آمده از دارک وب جاده ابریشم از این نوع حراجی ها استفاده می کند.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه