Image default
امنیت در تجارت تجارت

۵ نکته در مورد امنیت سایبری تجارت و ارز دیجیتال شما

بزرگترین تهدیدی که امروز در فضای کسب و کار الکترونیک برای شما وجود دارد، تهدید سایبری است و این مسئله ای است که تمام صنایع و حرف را در هر ابعادی که باشند، تحت تأثیر خود قرار می دهد. ممکن است که شما با ارزهای دیجیتالی زیادی کار کنید و کیف پول های زیادی برای خود داشته باشید یا این که یک کیف پول برای خود ساخته باشید و از آن استفاده کنید. به هر حال باید بدانید که حفاظت اولیه از ارزهای دیجیتال و کیف پول الکترونیک بر عهده شماست.

جرایم سایبری و تهدیداتی بالقوه زیادی برای نابودی یک کسب و کار و خالی کردن کیف پول الکترونیک شما وجود دارد. به این معنا، ضرورتا صاحبان حرف و کسب و کارها، بدون توجه به این که کار آن ها چقدر بزرگ یا کوچک یا دارایی آن ها چقدر زیاد یا کم است، باید به حفظ امنیت سایبری خود دقت داشته باشند و این مسئله را بسیار جدی بگیرند. از آنجایی که هر روز یک تهدید جدید متولد می شود، محصولات امنیت سایبری فوق العاده ای برای کمک به حفاظت از اطلاعات ضروری شما و نگاه داشت نیروهای شما و مشتریانتان از تهدیدات دیجیتالی تولید می شود. با داشتن این نکته در ذهن، در اینجا نکات ضروری کمک کننده برای امنیت سایبری شما ارائه می شود که به وسیله آن ها می توانید تا حدودی کسب و کار خود را از خطرات حفظ کنید.

  • برای سرمایه گذاری در حوزه سایبری از متخصصان آن کمک بگیرید

همانطور که گفته شد محصولات امنیتی عالی سایبری در دسترس هستند که می توانند از شما در برابر آخرین تهدیدات دیجیتال محافظت کنند. شما همیشه باید از این متخصصان روی این محصولات سرمایه گذاری کرده و آنها را در همه زمان ها به روز نگه دارید. همیشه برای اقدامات خود از متخصصان مشاوره بگیرید. محصولات اصلی برای سرمایه گذاری شامل موارد زیر است:

آنتی ویروس ها، VPN، فایروال

  • از پسوردهای پیچیده استفاده کنید و همیشه آن را تغییر دهید

غالبا پسوردهایی که مورد استفاده قرار می گیرند برای تبهکاران سایبری یکی از ضعیف ترین دریچه های ورودی است. به این علت که همیشه کاربران آسان ترین پسوردها را برای سیستم های خود یا کاربری های خود، استفاده می کنند تا آنجا که حدس زدن آن کار بسیار ساده ای است. یا این که از یک پسورد برای تمام ابزار و کاربری های خود استفاده می کنند.

در عوض، شما و تیم شما ملزم است تا از پسوردهای تصادفی، متفاوت و پیچیده برای کاربری های مختلف خود بهره ببرد و همچنین به صورت معمول آن را تغییر دهد. شما این مسئله را می توانید با نرم افزار های مدیریت پسورود رفع و رجوع کنید. استفاده از احراز هویت دو عاملی روش هوشمندانه دیگری برای اضافه کردن لایه دیگری از دفاع است.

  • آموزش کارمندان و ایجاد یک سیاست امنیت سایبری

سهل انگاری کارکنان یکی از شایع ترین دلایل موفقیت در امر جرایم سایبری است. به همین دلیل است که باید به کارمندان خود آموزش دهید که چگونه می توانند از امنیت سایبری خود محافظت کرده و از داده های شرکت، در هر پست سازمانی ای که هستند، محافظت کنند. و آنها را در مورد رایج ترین کلاهبرداری ها آموزش دهید. شما همچنین باید یک سیاست امنیت سایبری را در دستور کار خود داشته باشید که قوانینی را تعریف کند که کارمندان باید از آن پیروی کنند و این به شما کمک می کند تا از شرکت حمایت کنید.

  • از CASB استفاده کنید

امروزه و در این عصری که ما در آن قرار داریم، کارکنان در طول روز کاری، دسترسی به طیف گسترده ای از برنامه های ابری، چه در دفتر کار  حضور داشته باشند، چه از راه دور کار کنند، دارند. این یک تهدید امنیتی بزرگ است زیرا برنامه های شخص ثالث می توانند داده های مهم شرکت را ذخیره کنند. بنابراین،  شما باید از یک کارگزار دسترسی امنیتی به برنامه های ابری( Cloud Access Security CASB) استفاده کنید،  که یک نقطه کنترل امنیتی است که می تواند بر کلیه فعالیت ها نظارت داشته و کنترل های امنیتی را گسترش دهد. علاوه بر محافظت از داده های شرکت در برابر تهدیدات دیجیتال،  این همچنین می تواند به یک تجارت اجازه دهد تا از داده های فکری خود محافظت کند و به شما کمک کند تا با نظر خود سازگار باشید.

  • نسخه پشتیبان تهیه کنید

سرانجام،  باید اطمینان حاصل کنید که از نسخه های پشتیبان منظم خارجی برای محافظت از داده های مهم خود استفاده می کنید. به این ترتیب،  اگر داده های اصلی از بین رفته،  آسیب دیده،  دزدیده شده یا باج گرفته شده اند،  پس همیشه نسخه دیگری دسترسی دارید.

این نکات اساسی را دنبال کنید،  و این به شما کمک می کند تا از تجارت خود در برابر تهدیدات دیجیتال محافظت کنید. جرایم سایبری یک مسئله رو به رشد است و همه مشاغل را تحت تأثیر قرار می دهد،  بنابراین برای محافظت از شرکت، کارمندان و مشتریان خود در برابر تهدیدات دیجیتال باید اقدامات لازم را انجام دهید. وقتی از جای خود محافظت می کنید،  به شما این امکان را می دهد تا هر روز با اطمینان کار کنید و خود را در برابر جرایم سایبری ببندید.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه