Image default
اخبار استخراج بیت کوین

افزایش ۶٫۸ درصدی سختی شبکه بیت کوین !

بر اساس گزارش های منتشر شده، تنظیم نرخ سختی استخراج بیت کوین یکی از مهم ترین نوآوری های کلیدی ساتوشی ناکاموتو است. همانطور که تعداد ماینرهای بیت کوین افزایش و یا کاهش می یابد، نرخ سختی بیت کوین نیز به تناسب آن در هر ۲۰۱۶ بلاک با افزایش و یا کاهش مواجه می شود که در حال حاضر نیز شاهد رشد تقریبا ۷ درصدی آن هستیم.

سختی استخراج افزایش یافته است، اما تاثیر آن بر بیت کوین چیست؟

میزان سختی استخراج بیت کوین تقریباً هر دو هفته یا در هر ۲۰۱۶ بلاک مجدداً محاسبه می شود. این بدان معناست که هرچه تعداد ماینر بیشتری به نرخ هش شبکه اضافه می شود ، سختی شبکه نیز متناسب با آن افزایش می یابد و یافتن پاداش بلاک جدید دشوارتر می شود. اگر ماینرها به طور گسترده فعالیت خود را متوقف کنند، سختی شبکه نیز کاهش می یابد.

نرخ هش شبکه بیت کوین مقدار توان محاسباتی است که برای انجام حمله مجدد یا تغییر بلاک چین لازم است. نرخ هش بیت کوین در حال حاضر ۱۲۱،۶۳۷،۶۶۶ تراهش است. با افزایش نرخ هش و تضمین امنیت شبکه توسط ماینرها، قیمت بیت کوین نیز گاهی اوقات همگام با آن بالا می رود.

سختی نرخ هش بیت کوین امروز حدود ساعت ۵:۵۰ صبح به وقت جهانی تقریبا ۷ درصد افزایش یافته است. تاریخ بعدی اعتبارسنجی مجدد نرخ سختی بیت کوین برای ۲۱ مارس برنامه ریزی شده است. همانطور که سختی بیت کوین افزایش می یابد، هک کردن آن نیز دشوار می شود.

برای حمله به شبکه بیت کوین، یک مهاجم باید نسبت به هزاران رایانه دیگری که در حال استخراج بیت کوین هستند، توان محاسبات بیشتری را تأمین کند که با افزایش نرخ هش بیت کوین، انجام این نوع حملات نیز غیرممکن می شود. زنجیره های کوچکتر با نرخ هش کمتر، در برابر حملات بازیگران بد، آسیب پذیرتر هستند.

پیش بینی شده که نرخ هش بیت کوین قبل از رویداد هاوینگ صعودی خواهد بود

یکی از نمونه ترس هایی که نسبت به بیت کوین وجود دارد، ترس از کاهش پاداش بلاک ماینرهاست که باعث می شود، فرآیند استخراج سودآوری نداشته باشد و ماینرها نیز فعالیت خود را متوقف کنند که همین مسئله منجر به کاهش نرخ هش می شود.

اما چنین تجزیه و تحلیلی صحیح نمی باشد. فرآیند استخراج، امری بسیار رقابتی است و استخراج های موفقیت آمیز معمولاً در حاشیه سود کمی هستند. رویداد هاوینگ، معمولاً باعث می شود که ماینرهایی که سوآوری کمی دارند، جذب شرکت های بزرگ شوند.

افزایش سختی شبکه در نزدیکی رویداد هاوینگ، معمولاً نشان دهنده افزایش قیمت بیت کوین است. افزایش هزینه های تولید بیت کوین جدید و کاهش عرضه کوین های تازه، باعث افزایش قیمت ها می شود. ماینرهایی که تصمیم دارند تا فعالیت خود را هاوینگ ادامه دهند، معمولاً سود بیشتری کسب می کنند.

بیشتر رسانه های مشهور چنین عنوان می کنند که با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ، معمولاً کاربران جدید نیز به سمت این ارز دیجیتال گرایش پیدا می کنند و این مسئله نیز باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین می شود در نتیجه قیمت این ارز دیجیتال افزایش می یابد.

اگرچه فرآیند استخراج به عنوان یک صنعت بر این هدف متمرکز است که ماینرهای بزرگتر باقی مانده و ماینرهای کوچکتر از بین بروند، اما این فرآیند با سودآوری بیشتری همراه شده، درنتیجه انگیزه بیشتری را برای ماینرها ایجاد می کنند و هرچند که پاداش ها کمتر می شود، اما ارزش این پاداش ها افزایش می یابد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments