Image default
اخبار

ویروس کرونا باعث خالی شدن صندلی‌های اجلاس هفته بلاک چین لندن شد!

در سال ۲۰۰۷، ناسیم نیکلاس طالب (Nassim Nicholas Taleb)، مقاله نویس، آمارگر و تحلیلگر ریسک لبنانی-آمریکایی، جهان را با مفهوم “قوی سیاه” آشنا کرد. قوی سیاه استعاره طالب برای وقایع بزرگ و غیر منتظره است که در بین امور مالی، علوم و فناوری به کار برده می شود. سیزده سال بعد از پیدایش این مفهوم، آخرین قوی سیاه خود به شکل ویروس کرونا در حال بازگشته است و هفته بلاک چین لندن به عنوان آخرین رویداد در صنعت ارزهای دیجیتال با اثرات آن روبروست.

با لغو شدن وقایع عمومی در سراسر جهان و عدم تمایل مردم به مسافرت کردن به خاطر ترس از کووید ۱۹، برگزارکنندگان این این اجلاس نیز باید این روند را دنبال کنند.

آزمایشگاه های WeWork Blockchain قرار بود در تاریخ ۹ مارس میزبان یک رویداد در سایت Canary Wharf باشند، اما اکنون به جای یک دیدار فیزیکی، این ریداد به یک رویداد آنلاینت تعییر یافته است. در این کنفرانس عنوان شد:

ما با بسیاری از مردم ارتباط برقرار کرده ایم که آنها نمی توانستند از نظر فیزیکی در این رویداد حضور پیدا کنند، و به دلیل اینکه این مراسم به صورت پخش زنده از آمریکا برگزار می شود، ما تصمیم گرفته ایم که این اولین وبینار خود رابه صورت زنده برگزار کنیم.

باید عنوان کرد که بسیار محتمل است که ترس از ویروس کرونا در لغو این رویداد نقش داشته باشند. شرکت حضار در اجلاس دو روزه Finance WorldWide در تاریخ ۵ و ۶ مارس بسیار قابل توجه بود، هم از نظر حضور شرکت کنندگان در میزگرد و هم از مخاطبان. برخی از سخنرانان این رویداد توسط کارفرمایان خود، ممنوعیت سفر داشتند، در حالی که برخی دیگر به صورت داوطلبانه خود را قرنطیته کرده بودند. چندین سخنران برجسته در این رویداد به کوین تلگراف گفتند که از زمان ورود به لندن برای این رویداد، با ممنوعیت سفر روبرو بودند.

علیرغم فشارهایی که برای برپایی یک همایش بین المللی در بحران عمومی وجود داشت، سازمان دهندگان موفق به بسته بندی لیست از بلندگوهای قانع کننده و برجسته شدند. کریس گلدهیل (Chris Gledhill)، یک مشاور مستقل، نویسنده و سخنران مستقل فن آوری پیشرفته، به کوین تلگراف گفت که وی تحت تأثیر شیوه برگزاری این رویداد توسط برگزارکنندگان در این شرایط دشوار است. وی ادامه داد:

حضور فیزیکی در هفته بلاک چین لندن در مارس ۲۰۲۰ به طور واضح کاهش یافته است که فکر می کنم به دلیل شیوع ویروس کروناست. سخنرانان به همان اندازه مناسب و خوب بودند که من از چنین رویدادی انتظار داشتم و اشتیاق به بلاک چین و به ویژه فرصت های خوب اجتماعی که از طریق آن ایجاد می شود، به طور کامل مشهود بود. برگزارکنندگان به خوبی با این وضعیت همراه شدند و پخش مستقیم این رویداد، برای شرکت کنندگانی که قادر به حضور نبودند بسیار مفید واقع شد و مخاطبان آنلاین بسیار گسترده تری در آن حضور داشتند. فکر می کنم طی چند ماه آینده، این الگوی خوبی برای برگزاری اینگونه رویدادهاست و کووید ۱۹ را می توان به عنوان فرصتی برای افزایش مخاطب برای رویدادها دانست.

تا کنون افزایش ۴۶ مورد مبتلا به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس به ۳۱۹ رسیده است. دولت انگلیس صبح دوشنبه برای رسیدگی به این موضوع جلسه‌ی COBRA را برگزار کرد که در آن وزرا بحث و گفتگو نشستند و در مورد اینکه آیا باید اقدامات دفاعی برای کاهش سرعت شیوع این ویروس را افزایش دهند یا خیر نظراتی ارائه دادند. دولت این کشور در حال حاضر، تصمیم گرفته است که برخی از فعالیت های اجتماعی در این کشور را لغو کند، مانند تعطیلی مدارس و وقایع عمومی را به تاخیر بیاندازد.

برگزارکنندگان رویدادها این هفته لحظات ناخوشایندی را پشت سر می گذارند. اجلاس دارایی دیجیتال CryptoComp ، یکی از داغترین رویدادهای هفته، هنوز هم ادامه دارد. اما انجام اقدامات ایمنی برای برگزارکنندگان نیز بسیار مهم است، چرا که پیام “سلامت و ایمنی شرکت کنندگان” در صفحه اصلی اجلاس آمده است. در این پیام آمده است:

“Cryptobest رفاه جامعه ما را بسیار جدی می گیرد و از نزدیک ویروس کرونا را زیر نظر گرفته است، از توصیه ها استفاده می کند و دستورالعمل های بهداشت عمومی انگلیس و دولت های مربوط به مناطق آلوده را دنبال می کند.”

لازم به ذکر است که علیرغم تهدیدات ویروس کرونا، هم برگزار کننده رویداد و هم شرکت کنندگان در این میزگرد مقاومت درخور توجهی را برای برگزاری این رویداد در لندن نشان داده اند. این فضا مطمئناً ناخوشایند است، به طوری که بسیاری از مردم از دست دادن خودداری می کنند. در حالی که برنامه های باقیمانده همچنان قرار است که ادامه یابد، با این وجود، همه نگاه ها به اطلاعیه های سازمان بهداشت عمومی انگلیس خواهد بود، این در حالی است که برگزارکنندگان کاملاً آماده هستند تا در صورت لزوم برنامه های خود را لغو کنند. با این حال گفتنی است که در برنامه های اجلاس دارایی دیجیتال CryptoComp نام های بزرگی از صنعت ارزهای دیجیتال حضور دارند. جالب خواهد بود که ببینیم چه کسی در این رویداد حضور پیدا می کند.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه