Image default
آموزش اخبار دانستنی ها سرمایه گذاری

۵ راه تاثیرگذار برای کاهش چشمگیر استرس مالی شما

همه ما باید با این واقعیت موافقت کنیم که بدهی یکی از منابع قابل توجه استرس است. امور مالی می تواند به نوعی استرس ایجاد کند و می تواند بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد. این می تواند تأثیر عمیقی بر عملکرد شما در محل کار، روابط و حتی ارزش خود داشته باشد. باید بدانید که بدهی شما و استرس های شما در مورد بدهی هایتان به صورت جادویی از بین نخواهد رفت. با این وجود، هنوز هم می توانید استرس بدهی خود را کاهش دهید. سوال اینجاست که چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ برای این که پاسخ به این سوال را دریابید این پنج روشی که در زیر آورده شده است را مطالعه کنید.

  • درباره بدهیتان صحبت کنید

وقتی درباره بدهی تان یا هر مسئله مالی دیگری اضطراب و  استرس دارید، احتمالا احساس تنهایی به سراغ شما می آید. در این وضعیت، شما باید با کسی درباره وضعیتی که درآن قرار دارید صحبت کنید و از مشکلات خود بگوئید و بدانید که این صحبت باعث می شود تا حال شما بهتر شود و احساس بهتری پیدا کنید. این صحبت کردن نه تنها باعث می شد شما بدانید که یک همراه را در کنار خود دارید بلکه ممکن است ایده هایی نیز به شما داده شود که بتواند وضعیت را برایتان بهتر کند.

  • در مورد امور مالی خود توانمند شوید

وقتی شما درباره امری احساس می کنید که قدرتمند هستید و شروع به احساس قدرت بودن می کنید، این حس به شما در مورد هر چیزی، قدرت و مضاعف می دهد و شما را کنترل می کند. این دقیقاً همان کاری است که شما هنگام مقابله با فشارهای مالی و بدهی باید انجام دهید. وقتی کنترل کامل بر وضعیت مالی خود داشته باشید، قادر خواهید بود آن را تغییر دهید ونه این که فقط آن را بهبود دهید. اما سؤال اینجاست، وقتی چنین استرس در مورد بدهی دارید، چگونه احساس قدرت می کنید؟ خوب، کاری که شما باید انجام دهید این است که طرز فکر خود را تغییر دهید. وضعیت مالی فعلی خود را بشناسید و بر این اساس اقدام کنید. این شما را به اعتماد مالی و در نهایت به آینده مالی موفق سوق می دهد.

  • کاملا منابع مالی خود را بررسی کنید

هنگامی که شما در مورد بدهی استرس دارید، بیخیالی راه آسوده شدن، نیست بلکه راهی برای استرس بیشتر است. درک اینکه چقدر پول در واقع مدیون هستید، استرس کمتری دارد و بهتر از آن است که اصلاً در مورد آن آگاهی نداشته باشید. و دانستن اینکه شما دقیقاً به چه طلبکاری، چقدر بدهکار هستید، به شما قدرت می دهد. اگر می خواهید از بدهی خود خارج شوید، طبیعتاً ابتدا باید نقطه شروع خود را بدانید. برای درک بهتر وضعیت مالی خود، وقت خود را بگیرید و مبلغی را که مدیون بستانکاران هستید، محاسبه کنید. این نقطه شروع برای شما خواهد بود که دقیقاً بدانید، بدهی شما چقدر بزرگ است.

  • نقشه ای برای خلاص شدن از بدهی طراحی کنید

اکنون که می دانید چقدر به طلبکاران خود مدیون هستید، با توجه به اینکه می دانید در چه جایگاه مالی ای ایستاده اید، می توانید برنامه ای را تهیه کنید. این مسئله ممکن است در ابتدا شما را تحت تأثیر قرار دهد، اما این انگیزه را برای شما فراهم می کند که سریعتر از بدهی خود خارج شوید. اکنون که می دانید چقدر پول مدیون هستید، زمان آن رسیده که طرحی را تهیه کنید تا به شما در پرداخت بدهی کمک کند. با کار بر روی راه حل مشکل بدهی، استرس شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  • به دنبال پشتیبانی استراتژیک باشید

و در آخر اینکه، اگر متوجه شدید که هیچ یک از راه حلهای فوق برای شما کار نمی کند، می توانید مسئولیت بدهی خود را به روش دیگری بر عهده بگیرید. یکی از بهترین گزینه ها، راه حل پرداخ بدهی به روش رسمی و قانونی  توافق نامه داوطلبانه فردی (IVA) بین شما و طلبکاران است. در IVA، ماهانه یک مبلغی براساس وضعیت مالی فعلی شما، توافق می شود و طلبکار تصمیم می گیرد که از شما دریافت کند. در طول برنامه، تمام بهره و هزینه های مربوط به بدهی های شما نیز به جمع کل بدهی شما افزوده می شود.

همه این ها صحبت هایی بود در خصوص وضعیت پس از بدهی. اما پیش از این که دچار بدهی بشوید، باید به روش های کسب و کار نوین و درآم زایی نوین مسلح شوید تا در وضعیت بدهی و استرس حاصل از آن قرار نگیرید. دنیای جدید دنیای کسب و کار های نوین و درآمد زایی نوین است. همانگونه که شیوه درآند تغییر می کند، ارزها و پول های مبادلاتی جدیدی نظیر بیت کوین نیز مطرح شده اند. برای این که در این حوزه وارد شوید، پیش از آن باید آموزش های لازم را به دست آوردید و پیشنهاد ما این است که همیشه خود را دانش آموز بدانید  و همواره به دنبال یادگرفتن مسیرهای جدید باشید.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
جدیدترین
قدیمی تیرین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
آوا درخشان
آوا درخشان
3 ماه گذشته

ای کاش میگفتید سراغ ارزهای دیجیتال علی الخصوص بیت کوین نرید آخه چطوری در عرض دو ساعت نصف میشه ولی در عرض دو سال دو برابر نمیشه

بهاره اسدی
بهاره اسدی
3 ماه گذشته

مگه شما روانشناسید ؟

arzjoo
ویرایشگر
3 ماه گذشته

روان شناسی در هر زمینه ای هست و می تونه بسیار کمک کنه

مهراوه
مهراوه
3 ماه گذشته

بدهکار نیستیم ولی خوب اینکه بیت یا ارزهای دیگه میاد پایین ناراحت میشیم