Image default
اخبار

بانک مرکزی انگلیس ، مقاله ای درباره CBDC ها منتشر کرد!

بانک مرکزی انگلیس (BoE) با جدیت، جوانب مثبت و منفی صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را که پشتوانه اش پوند استرلینگ می باشد را ارزیابی می کند. بانک مرکزی انگلیس دریافته که پوند دیجیتال می تواند برای سیستم بانکی کنونی بی ثبات باشد. با این حال، یک ارز دیجیتال می تواند از آخرین فناوری مالی استفاده کند و تراکنش ها را برای مصرف کنندگان آسانتر و سریع تر کند.

این بانک به تازگی یک گزارش ۵۷ صفحه ای منتشر کرده است که بررسی می کند  ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چگونه می توانند به بازارهای موجود معرفی شده و به عنوان یک ذخیره ارزش عمل کرده و در تراکنش های روزمره مورد استفاده قرار گیرند.

این گزارش با عنوان “ارز دیجیتال بانک مرکزی مارس ۲۰۲۰: فرصت ها، چالش ها و طراحی” بحث و گفتگوهای مقامات دولتی ای را دنبال می کند که به دنبال انتقال به اقتصاد دیجیتال هستند.

هرچه ارزهای رمزنگاری شده و سایر ارزهای دیجیتالی با پذیرش گسترده ای روبرو می شوند، پول های فیات صادره از سوی بانک های مرکزی – هرچند آرام – موقعیت خود را در بازار از دست می دهند.

نگاه رو به جلوی بانک مرکزی انگلیس

پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین که تراکنش های سریع، ارزان و ایمن دارند، به طور فزاینده ای در حال محبوب شدن هستند. بانک مرکزی انگلیس بدون انتشار ارز دیجیتال در بلاک چین، در حال حاضر فقط کنترل پول فیات را حفظ کرده و قادر به ورود به این بازار جدید نیست. انتشار اعلامیه فیس بوک برای انتشار استیبل کوین لیبرا، باعث شده که تعدادی از کشورها به صورت جدی صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی را مورد بررسی قرار دهند.

ما در میانه یک انقلاب در پرداخت ها هستیم. اسکناس ها که در دسترس ترین شکل پول بانکی هستند، کمتر برای انجام پرداخت ها مورد استفاده قرار می گیرند. در عین حال، شرکت های فین تک با ارائه اشکال جدید پول و راه های جدید پرداخت با آن، اعمال تغییر در بازار را آغاز کرده اند. این پیشرفت ها همراه با ایجاد فرصت های جدید بزرگ، خطرات جدیدی را نیز ایجاد می کند و سوالات مهمی را برای این بانک به وجود می آورد.

چالش ها و خطرات موجود برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی

بانک مرکزی انگلیس که یک ارز دیجیتال صادر می کند نوآوری قابل توجهی خواهد بود، زیرا انجام معاملات با این ارزها به طور معمول تراکنش های مطمئن تر و راه های آسان تری برای ارسال و دریافت وجه ارائه می دهد. با این حال، این امر با تغییر سیاست های پولی فعلی و خطرات نوسانات مرتبط با برخی ارزهای دیجیتال همراه است.

در حال حاضر، بانک مرکزی انگلیس هنوز تصمیمی در مورد راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی نگرفته است. رئیس بانک مرکزی انگلیس به طور علنی اظهار داشت که وی ازصدور ارز دیجیتال بانک مرکزی در سال ۲۰۱۸ استقبال کرده، اما جانشین وی در مورد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ابراز تردید کرده است.

در این گزارش، بانکداران مرکزی عنوان کردند که هر ارز دیجیتال صادر شده از بانک مرکزی به پوند استرلینگ تبدیل می شود.

سایر کشورها نیز اقدام به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی می کنند

بانک مرکزی انگلیس با تنها بانک مرکزی که در نظر دارد نرخ ارز دیجیتال را در نظر بگیرد، فاصله دارد. اگرچه برنامه های چین برای انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی به دلیل تأثیر ویروس کرونا به تأخیر افتاده است، سوئد نیز در حال آزمایش ارز دیجیتال جدید است.

نوشته های مرتبط

۱۲ دیدگاه

مراد فیاضی اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۱۷

ممنون وسپاسگذار بسیار مفید واموزنده دست شمادرد نکنه

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۵

ممنون از همراهی شما دوست عزیز

پاسخ
امیر رفعتی اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۱۶

خسته نباشید بابت مطلب خوبی که تهیه کردین هم این مقاله و هم بقیه مقاله ها تون بسیار با دقت انتخاب شدن . سایت شما و فعالیت هر یک از اعضای شرکت شما سهم بسیار زیادی در تابوندن نور بلاک چین در تاریک خانه ذهن مردمان کشورم داره .

با تشکر

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۶

سلام ممنون از این همه لطفتون موفق باشید

پاسخ
تیانا اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۱۲

مقاله ها تون عکس نداره یکنواخت میشه آخه عکسای وسط هم خیلی مهم هستن

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۶

با توجه به خوانایی و موضوع هر مطلب عکس قرار داده میشه

پاسخ
سیما امینیان اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۱۱

سلام یه خواهش داشتم میشه یه بخشی رو اضافه کنید تحلیل روزانه مهمترین ارزهای دیجیتال بیت کوین باشه و اتریوم و لایت کوین یه دو تا هم به انتخاب خودتون مرسی

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۷

سلام از پیشنهادتون ممنون حتما بخش های تکمیلی به زودی خواهیم داشت

پاسخ
باران فریوری اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۰۹

انگار ایران هم داشت یه ارز دیجیتال میزد ولی خوب یه ذره زمان میبره دیگه انشالله به نوه و نتیچه هامون میرسه البته اگه زنده بمونیم

پاسخ
امیر حسین عضدی اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۰۸

سلام

آقا شما چهار شنبه سوری هم کار می کنید ؟

چقدر خفنید

پاسخ
arzjoo اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۰:۴۴

سلام بله ۲۴ سایت حتی در ایام نوروز فعال هست https://arzjoo.com/pages/22 اطلاعیه ساعات کاری ارزجو در نوروز

پاسخ
زهرا عطار اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۰۶

میشه توضیح بدید CBDC مخفف چی هست ؟

پاسخ

ارسال دیدگاه