Image default
اخبار بیت کوین

آندریاس آنتونوپولوس، دو ماه پیش سقوط قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود!

گزارش های منتشر شده حکی از آن است که سقوط قیمت بیت کوین (BTC) در نتیجه آشفتگی مالی برای یکی از سخنرانان و مربیان برجسته صنعت ارزهای دیجیتال آشکار بود، او این موضوع را دو ماه پیش پیش بینی کرده بود.

آندریاس آنتونوپولوس در صحبت با پادکست What Bitcoin Did در تاریخ ۳ ژانویه عنوان کرد که تأثیر رکود یا رویدادی مشابه آن برای بیت کوین مشهود است.

آنتونوپولوس: سرمایه گذاران بیت کوین پتانسیل سقوط را درک نمی کنند

وی  در این باره توضیح داد: من فکر می کنم، آنچه که اکثر مردم متوجه آن نیستند، این است که این ارز دیجیتال به سختی سقوط می کند و سقوط آن به این دلیل است که بسیاری از سرمایه های ریسک پذیر، سرمایه گذاری های سازمانی و سرمایه گذاری های خصوصی افراد که مبتنی بر پول بی ارزش و درآمد موقت و پول نقد اضافی در اوراق بهادار و غیره است، مانند هر بخش دیگری از اقتصاد، خارج خواهد شد.

این سناریو، جنون بازار این هفته را تا حدی غیرقابل پیش بینی می کند. پس از آنکه برخی از بازارها بدترین روز خود را از سال ۱۹۸۷ تا کنون تجربه کردند، بیت کوین با ۶۰ درصد کاهش به پایین ترین نرخ در حدود ۳۶۰۰ دلار در برخی مبادلات رسید.

در حالی که مفسران در تلاشند تا علت وقوع این مسئله را توضیح دهند، به نظر می رسد که آنتونوپولوس چنین سناریویی را پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد: وقتی مردم می ترسند، وقتی رکود اقتصادی وجود دارد، آنها سرمایه های خود را خارج می کنند، در جنین شرایطی مردم سرمایه های خود را از ارزهای دیجیتال نیز بیرون می کشند.

حجم معاملات مشتقات بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس. منبع: Skew.com

وی خاطرنشان کرد: بیت کوین تنها در ماه ژانویه برای حفظ برابری قیمت به ۱۸ میلیون دلار خرید روزانه احتیاج داشت. وی عنوان کرد:

“از این منظر، من فکر می کنم اولین پیامدی که در صورت رکود اقتصادی رخ می دهد، سقوط ارزهای دیجیتال است زیرا تمام نقدینگی پایان می یابد که یک اثر کلاسیک بوده و این مسئله نشانه رکود اقتصادی است.”

پس از آن، بیت کوین شانس ظاهر شدن به عنوان یک پناهگاه امن را دارد، اما دشواری نسبی برای دسترسی و ذخیره سازی برای سرمایه گذاران غیر حرفه ای و آماتور می تواند مانع پذیرش این ارز دیجیتال و ثبات قیمت آن شود. آنتونوپولوس در ادامه عنوان کرد:

همه این موارد واقعاً علامت این واقعیت است که ما تنها یک قایق نجات کوچک به همراه تعداد بسیار زیادی از افراد داریم که باید از طریق آن نجات پیدا کنند.

لازم به ذکر است که جفت ارز معاملاتی بیت کوین / دلار موفق شد که برخی از ضررهای را که روز پنجشنبه متحمل آن شده بود را جبران کند، بیت کوین در حال حاضر حدود ۵٫۴۹۷ دلار قیمت دارد.

نوشته های مرتبط

۲ دیدگاه

سعید اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۴۹

اگه جلوی استفاده از ارزهای دیجیتال برای اقدامات مجرمانه گرفته بشه باعث میشه سازمانهای بزرگ مالی دنیا سرمایه های خودشونرو بیارن سمت ارزهای

دیجیتال و این یعنی افزایش قیمت این ارزها.

پاسخ
احسان غلامی اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ at ۲۰:۴۴

بیت کوین چرا انقدر ریخت

صبرکنیم یا بفروشیم؟

بورس ایران میزاشتیم سودش بیشتر بود

پاسخ

ارسال دیدگاه