Image default
اخبار بیت کوین

ثبت رکورد جدید در تعداد دارندگان دارای ۱ بیت کوین !

گزارش های منتشر شده حاکی از آن لست که در میان کاهش مداوم بازار ارزهای دیجیتال، تعداد کیف پول های ارز دیجیتال حاوی یک بیت کوین (BTC) یا بیشتر همچنان رو به افزایش است.

طبق اعلام شرکت بزرگ تجزیه و تحلیل بلاک چین گلس نود (Glassnode)، تعداد آدرس های بیت کوین که دارای یک یا چند بیت کوین هستند به طور پیوسته در حال رشد بوده و تعداد این آدرس ها در ۱۱ مارس به بالاترین سطح خود (ATH) رسیده است. در آن روز، تعداد دارندگان بیت کوینی که صاحب یک بیت کوین یا بیشتر هستند، به ۷۹۵،۶۳۰ نفر رسید و از رکورد قبلی که ۷۹۵،۳۰۰ نفر بود و در تاریخ ۱۰ مارس رخ داده بود، عبور کرد.

براساس داده های عمومی گلس نود، از مارس سال ۲۰۱۹، تعداد کیف پول های بیت کوینی که دارای یک یا چند بیت کوین هستند، بیش از ۶۰،۰۰۰ آدرس بیشتر شده است. و اکنون با نزدیک شدن به آستانه ۸۰۰۰۰۰ آدرس، باید عنوان کرد که این میزان در پنج سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

آدرس های کیف پول با موجودی بیش از ۱ بیت کوین. منبع: گلس نود

گلس نود همچنین چند روز گذشته گزارش داد که تعداد آدرس های که دارای بیت کوین هستند نیز به بیش از ۲۹ میلیون رسیده استکه یک رکورد محسوب می شود. بر اساس داده های گلس نود، مطابق با رشد مداوم آدرس بیت کوین که حاوی یک یا چند بیت کوین هستند، تعداد کاربرانی که بیش از ۱۰ بیت کوین دارند نیز در حال رشد است. ظاهراً این اعداد همانطور که قبلاً توسط برخی از کارشناسان صنعت ارزهای دیجیتال بیان شده بود، علاقه فزاینده سرمایه گذاران خرد را به بیت کوین نشان می دهد.

از طرف دیگر، براساس داده های گلس نود، تعداد سرمایه گذارانی که ۱۰۰ بیت کوین یا بیشتر در اختیار دارند نیز در طی سال گذشته به تدریج در حال کاهش است. در همین زمان، میزان نهنگ هایی که بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین دارند، در طول سال گذشته پایدار و حتی در حال رشد بوده است.

از آنجا که بیت کوین چند روز گذشته بیش از ۲۰ درصد قیمت خود را از دست داد، با افت ۱۰ ماهه پایین تر از ۷،۷۲۰ دلار ، مالکیت یک بیت کوین تا حدودی آسانتر شد. به همین ترتیب، برخی از کاربران آنلاین هیجان زده هستند که با وجود سقوط بازارها در تاریخ ۱۲ مارس، سرانجام توانستند کل بیت کوین را خریداری کنند.

با این حال، در میان شدت نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، با وجود خبر تحریم سفر به آمریکا توسط رئیس جمهور آمریکا و سقوط قیمت نفت، سایر کاربران دقیقاً پیش بینی مثبتی از قیمت بیت کوین ندارند. یکی از کاربران ردیت در این باره عنوان کرد: فقط باید صبرکنید تا اوضاع آرام شود چرا که در آن صورت به جای ۱بیت کوین می توانید ۵ بیت کوین خریداری کنید.

پنجشنبه، ۱۲ مارس ظاهراً می تواند به عنوان دومین رویداد “دوشنبه سیاه” در هفته گذشته نامیده شود و جامعه ارزهای دیجیتال را با نگرانی های بیشتری روبرو کند. تنها ۲۶ روز تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده که انتظاز می رفت قیمت بیت کوین را تا ۱۰۰٫۰۰۰ دلار بالا ببرد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نوشته های مرتبط

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments