Image default
اخبار

ارائه راهکاری برای کاهش ۵۰ درصدی کارمزد تراکنش‌ها توسط صرافی کوین بیس !

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال کوین بیس ، اخیراً از ویژگی جدیدی بر روی پلتفرم خود رونمایی کرده است که به منظور صرفه جویی در هزینه کاربران در کارمزد تراکنش ها صورت گرفته است.

طبق یک وبلاگ منتشر شده توسط این صرافی، کوین بیس بلافاصله پیشنهادات مربوط به تراکنش های بیت کوین (BTC) را برای مشتریان خود آغاز می کند.

این اقدام صورت گرفته توسط کوین بیس که “نیازی به هیچ اقدامی از سوی مشتریان ندارد”، اجازه می دهد تا تراکنش های روی زنجیره ارزهای دیجیتال به یک دسته واحد تبدیل شود. این صرافی پیش بینی می کند که این امر باعث کاهش بار شبکه بیت کوین می شود و در نتیجه کارمزد تراکنش ها نیز کاهش می یابد.

صرفه جویی ۵۰ درصدی در کارمزد تراکنش های مشتریان

الی هیمز (Eli Haims)، مدیر محصولات کوین بیس عنوان کرد که کاربران می توانند با این اقدام در کارمزد تراکنش های خود صرفه جویی کنند. با کاهش بیش از ۵۰ درصدی بار شبکه، کارمزد تراکنش ها نیز همتراز با مبلغ مورد پرداخت کاهش می یابد. وی در این باره عنوان کرد:

پشتیبانی از دسته بندی تراکنش ها، از راهکارهایی است که کوین بیس می تواند با استفاده از آن کارمزد تراکنش های شبکه را کاهش داده فضای موجود در بلاک چین را آزاد کند و این گونه بیت کوین را کاربردی تر کند. این مسئله، امکان افزایش ظرفیت پردازش تراکنش ها را فراهم می کند و به افزایش مقیاس پذیری کمک می کند.

طبق داده های CoinMetrics، میانگین هزینه تراکنش های شبکه بیت کوین در حال حاضر حدود ۰٫۳۰ دلار است.

دسته بندی کردن تراکنش های بیت کوین برای مدت زمان زیادی است که در نظر گرفته شده است

این ویژگی جدید مدتی است که در مجموعه اقدامات کوین بیس قرار گرفته است. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل این شرکت در ژوئن سال ۲۰۱۹ در پستی در توئیتی عنوان کرد که “شرم آور است که دسته بندی تراکنش ها این قدر طول کشیده است.

اگرچه دسته بندی کردن تراکنش ها در حال حاضر هم برای پلتفم کوین بیس و هم پلتفرم کوین بیس پرو در دسترس می بشد، اما سایر صرافی در این زمینه سریع تر اقدام کرده اند.  صرافی ارزهای دیجیتال آمریکایی کراکن و صرافی ShapeShift  که در سوئیس مستقر می باشد، در حال حاضر، دسته بندی تراکنش ها را ارائه می دهند

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه