Image default
اخبار

رشد USDC پس از رکود بازار ارزهای دیجیتال !

با توجه به این موضوع که بیت کوین (BTC) و بازار ارزهای دیجیتال با رکود بزرگی روبرو هستند، مردم در تلاش هستند تا برای حفظ سرمایه خود به سمت استیبل کوین ها روی آورند. با این حال، برخی از استیبل کوین ها بیشتر از بقیه رشد داشته اند.

پیش بینی می شود که پس از رکود عمده بازار ارزهای دیجیتال، بازار استیبل کوین ها نیز با افزایش روبرو شود. با این حال، این چیزی نیست که در هفته های گذشته در مورد بیشتر استیبل کوین ها رخ داده است.

براساس داده های Coin360، بیت کوین از قیمت ۸۰۰۰ دلار کاهش یافته است و در تاریخ های ۱۲ تا ۱۳ مارس به زیر ۴۰۰۰ دلار رسیده است.

نمودار قیمت ۷ روزه بیت کوین. منبع: Coin360

بازار USDC شاهد رشد بزرگی است

جرمی آلیر (Jeremy Allaire)، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت سرکل (Circle) شرکتی که در پشت استیبل کوین USD Coin (USDC) قرار دارد، خاطرنشان کرد که در تاریخ ۱۴ مارس، ارزش بازار استیبل کوین شرکتش پس از رکورد بازار یک رکورد جدید را کسب کرد و به ۵۶۸ میلیون دلار رسید. وی در این باره اظهار داشت:

“اگرچه دیدن سقوط بازارها چندان هیجان انگیز نیست، باز هم جای خوشحالی دارد که ببینیم که این زیرساخت پولی کاملاً دیجیتال و مبتنی بر بلاک چین در حال فعالیت است.”

آلیر انتظار دارد که تقاضا برای دلارهای دیجیتال به طور قابل توجهی افزایش یابد زیرا مردم و مشاغل “زیرساختی را می خواهند که بتواند با ریسک کمتر و امنیت بیشتر، پرداختهایی را ارسال و دریافت کنند.” وی همچنین ابراز داشت که ویروس همه گیر کرونا نیاز به زیرساخت هایی را که نیاز به اعتماد کمتر و عدم تمرکز بیشتر را ارائه می دهد.

براساس داده های Coin360، قیمت کل USDC بلافاصله پس از آنکه قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح خود رسید، بیش از ۵٫۵ درصد افزایش یافت. در آن زمان، ارزش بازار USDC به حدود ۵۵۳ میلیون دلار رسید. نکته جالب این است که ارزش بازار این استیبل کوین به شدت کاهش یافت و به سطح قبلی خود در حدود ۵۲۰ میلیون دلار بازگشت. سرانجام، روز بعد قیمت آن ۷٫۶۶ درصد افزایش یافت و در این سطح به ثبات رسید.

نمودار ۷ روزه ارزش بازار USDC، منبع: Coin360

واکنش اولیه USDC نسبت به رکود بازار، مشابه اکثر استیبل کوین های برتر بازار بودو استیبل کوین هایی نظیر تتر (USDT)، ترو یو اس دی (TUSD)، بایننس یو اس دس (BUSD) و توکن استاندارد پکسوس (PAX) همگی شاهد افزایش چشمگیر در ارزش بازار خود بودند.

دلیل این که USDC به تنهایی شاهد چنین رشدی بوده است، هنوز مشخص نیست. این پیشرفت به دنبال اعلامیه سرکل درباره سه API جدید برای کسب و کارها به وجود آمده است. این API ها وسیله ای برای تسهیل استفاده از USDC به عنوان جایگزینی برای کانال های سنتی ارز فیات می باشند.

رشد بازار استیبل کوین ها

اگرچه استیبل کوین ها سطح رشد یکسانی را تجربه نکرده اند، اما تمام استیبل کوین های بزرگ یک حرکت صعودی کند اما ثابت را در طی یک سال گذشته تجربه کرده اند. این موضوع همچنین توسط داده های گزارش شده توسط وب سایت داده های مربوط به ارزهای دیجیتال CoinCodex نیز نشان داده شده است.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه