Image default
اخبار

پیتر برانت: بیت کوین و طلا به کف قیمتی ۱۰۰۰ دلار می‌رسند!

بیت کوین (BTC) ممکن است در یک رقابت با طلا به سطح ۱۰۰۰ دلار برسد، همانطور که یک تحلیلگر نیز پیش بینی کرده است، این فلز گرانبها به سطح پشتیبانی زیر ۱۴۰۰ دلار می رسد.

پیتر برانت، از معامله گران ارزهای دیجیتال در توئیتی هشدار داد که اگر سطوح در سطح ۱۳۵۰ دلار حفظ نشوند، شاخص XAU / GOLD باز هم نزولی تر می شود.

برانت: فقط “معجزه می تواند بیت کوین را نجات دهد

“باید از قیمت طلا در سطح زیر ۱۴۰۰ دلار پشتیبانی شود. اگر قیمت این فلز گزانبها به زیر ۱۳۰۰ دلار سقوط کند، سطح بعدی برای آن ۱۰۵۰ دلار خواهیم بود. “

با وجود هراس های شدیدی که وجود دارد، قیمت طلا در ماه مارس روند بیت کوین را در پیش گرفته، چرا که هراس ناشی از ویروس کرونا، بازار سهام و سایر جنبه های اقتصاد فیات را نیز در برگرفته است.

تنها در هفته گذشته، اوج قمتی ۱۶۸۰ دلار به ۱،۴۸۰ دلار رسیده که با ۱۲ درصد ضرر همراه بوده است. برنت همچنین اخطار پیشین خود را مبنی بر اینکه قیمت جفت ارز معاملاتی بیت کوین / دلار به ۱۰۰۰ دلار سقوط می کند، مگر اینکه یک معجزه این دارایی دیجیتال را نجات دهد، مجددا تکرار کرد.

نمودار ۱ ساله بیت کوین در مقابل طلا. منبع: Skew.com

در حالی که برانت به این مسئله اشاره ای نکرده است که چنین رویدادی چگونه به وقوع خواهد پیوست، اما همچنان معتقد است که اوضاع برای بیت کوین ریسک گزیر بوده و سایر ارزهای دیجیتال نیز در شرایط بدتری به سر خواهند برد.

برانت در پاسخ به این سؤال که آیا او فکر می کند که استیبل کوین تتر (USDT) به طور بالقوه می تواند میزان عرضه بیت کوین را در چنین سطحی کسب کند، پاسخ داد:

“تتر چیزی نیست جز یک ارز فیات جعلی و ساختگی.”

به نظر می رسد که خود طرفداران طلا هم دیگر به قدرت بازار این فلز گزانبها اعتماد ندارند. پیتر شیف، که به دلیل نفرتش از بیت کوین شهرت دارد، وضعیت فعلی این ارز دیجیتال را به پرش از یک ساختمان بلند تشبیه کرد.

پیتر شیف در آخرین نسخه پادکست خود هشدار داد: مثل این است که از بالای ساختمان امپایر استیت پرش کرده ایم. اکنون راهی برای تغییر مسیر وجود ندارد و ما با آن زمین برخورد خواهیم کرد. وی در ادامه عنوان کرد:

“من به هیچ عنوان نمی توانم ببینم که می توانیم از این امر جلوگیری کنیم. تنها کاری که می توانیم بکنیم این است که خودمان را برای عواقب احتمالی آماده کنیم.”

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است، ویروس کرونا بیشتر چهره های صنعت را از نظر محافظت درآورد. این مسئله، شامل برانت هم می شود، چرا که وی در ماه ژانویه عنوان کرده بود که او حتی پیش بینی نمی کرد که قیمت بیت کوین به ۶۰۰۰ دلار بازگردد.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه