Image default
اخبار

چینالیسیس: قیمت بیت کوین در حال حاضر پایدار است!

گزارش های منتشر شده، حاکی از آن است که چینالیسیس گزارش خود را برای بازار بیت کوین در ماه مارس ۲۰۲۰ منتشر کرد. طبق گفته شرکت تجزینه و تحلیل داده های رمزنگاری و بلاک چینی، صرافی ها از تاریخ ۹ مارس جریان عظیمی از بیت کوین را تجربه کرده اند و در تاریخ ۱۳ مارس نزدیک به ۳۱۹،۰۰۰ ارز دیجیتال دریافت کرده اند.

با این حال، بین تاریخ ۱۲ تا ۱۳ مارس، تقریباً نه برابر میانگین روزانه، بیت کوین جهت  فروش به صرافی ها منتقل شد و همین امر باعث سقوط قیمت این دارایی دیجیتال تا سطح ۳۰۰۰ دلار شدکه این مسئله، نمایانگر بزرگ ترین افت روزانه بیت کوین در طول هفت سال گذشته است.

آیا اکنون قیمت بیت کوین تثبیت شده است؟

اگرچه حجم جریان ارز دیجیتال به صرافی ها همچنان بالا است – دو برابر میانگین روزانه – طبق داده های چینالیسیس، به نظر می رسد که قیمت بیت کوین در حال حاضر تثبیت شده است.

“اکثر بیت کوین هایی که وارد صرافی ها می شوند، فروخته شده اند و بدترین وضعیت عرضه‌ اضافی در حال حاضر به پایان رسیده است.”

این شرکت توضیحاتی را درباره دلایل احتمالی این افت قیمت، آن هم پس از چنین دوره صعود ارائه داده است. اگرچه نقل و انتقالات بین ۱۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین، ۷۰ درصد از جریان ارزهای دیجیتال به صرافی ها را به خود اختصاص داده است، چینالیسیس می گوید:

“اکثر بیت کوین های موجود در صرافی ها نقد نشده اند و این نشان می دهد که اکثر دارندگان بیت کوین قصد دارند که این ارز دیجیتال را حفظ کنند. با ورود ۷۱۲،۰۰۰ بیت کوین، میزان بیت کوین منتقل شده به صرافی ها در ۸ روز گذشته بی سابقه است. اما این ۷۱۲،۰۰۰ اضافی فقط ۵ درصد از بیت کوین موجود را تشکیل می دهد (همه بیت کوین های استخراج منهای بیت کوین های گمشده). “

اختلالات آتی در بازار ارزهای دیجیتال

با تعطیلی مشاغل خرده فروشی در سراسر ایالات متحده و شرکت های بیشتری که کارمندان خود را مجبور به دورکاری کرده اند، آینده همه بازارهای مالی نامشخص است. محدودیت های سفر بین المللی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا روز به روز ادامه می یابد، که این امر باعث به تاخیر افتادن یا لغو وقایع ارزهای دیجیتال در سراسر جهان می شود.

با وجود این عدم قطعیت، چینالیسیس همچنان هم قصد دارد تا از شاخص های سنتی برای نظارت بر بیت کوین استفاده کند. این شرکت در این باره عنوان کرد:

پیش بینی اینکه بازار بیت کوین به کجا خواهد رسید، دشوار است. با این وجود ثابت شده است که افزایش حجم ورودی به صرافی ها، نشانگر خوبی از افزایش نوسانات است، بنابراین توصیه می کنیم حجمی را که برای صرافی ها منتقل می شود، تحت نظرداشته باشید. ما همچنین انتظار داریم که معامله گران حرفه ای بر خلاف کاربران خرد، به دلیل مسئولیت مبادلات بسیار بزرگتر به این روند ادامه دهند.

نوشته های مرتبط

۴ دیدگاه

ساحل فروردین ۲, ۱۳۹۹ at ۲۱:۵۵

مرسی این مقاله کوتاه های شما به آدم روحیه میده

پاسخ
مازیار بهرامی فروردین ۲, ۱۳۹۹ at ۲۱:۵۴

منم زمانی که بیت کوین در قیمت ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار بود دستگاه های استخراج براش اومده بود بچه ها تو شرکت پیشنهاد دادن برای خرید من گفتم اینا کلک فروش

دستگاشونه اگر پول در میاره خوب خودشون روشن کنن سود کنن چرا میفروشن.

اون زمان مثل سه سال پیش درک درستی از ارز و بلاک چین نداشتم.

پاسخ
مهیار بحرانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ at ۲۱:۵۳

من سالها پیش وقتی بیت کوین حدود ۸دلار قیمت داشت رو به یاد دارم، انگلیس زندگی می کردم و فقط تو یک روز بیش از ۱۲۰۰ دلار لباس و پوشاک خریدم و

چند وقت بعد هم با خوشحالی برگشتم!

اما به ذهنم نرسید که این ۱۲۰۰ دلار رو می شد حدود ۱۰۰ واحد بیت کوین خرید.

تصور کنید اگر الان ۱۰۰ تا BTC داشتم، روی ۱۰ هزار دلار می فروختم میشد ۱ میلیون دلار ناقابل، بعد یک مغازه و چند منزل می خریدم و زندگی آسوده داشتم. اما

چرا نخریدم؟ خب فکر میکردم این BTC به چه دردی میخوره؟؟؟ کلام آخر خیل متاسفم برای اینکه بسیار محافظه کارانه عمل کردم

پاسخ
طهمورث گنجی فروردین ۲, ۱۳۹۹ at ۲۱:۴۹

واقعا ممنون برای زحماتتون من خودم وقتی بیت کوین ۶۰۰ دلار بود و برای اولین بار ها باهاش آشنا شدم و جرات نکردم روی اون سرمایه گذاری کنم.

الانم بنظرم وقت خوبیه برای خریدن این ارز..

لطفا راهنمایی کنید فکر می کنید به ۱۰۰۰ دلار برسه یه تحلیل گر گفته بود میرسه به ۱۰۰۰ دلار

پاسخ

ارسال دیدگاه